Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Slovenský seriál a oni to nadabujou... Tak tohle je fail století!

Všemocný (2011)

Tenhle film mě zanechal v lehce halucinogenním oparu a při těch rychlých průletech Velkým jablkem se mi neskutečně motala hlava.

Život po životě (2010)

Samotný film mě nijak nenadchnul, v postatě se za celou dobu neděje nic závratného a dramatického. Ale za závěrečnou londýnskou část musím dát hodnocení, které dávám. Protože tam se můj mozek naprosto odprostil a své místo zaujalo srdce a já jsem těžce vyměkl! Herecká pochvala pro malého chlapce, který na tom má největší podíl!

Ulice (2005) (seriál)

Tenhle nekonečný seriál Vás ve výsledku přivede jen do nekonečných hodin utrpení!

Ed Wood (1994)

Burtone, Burtone, Burtone... Dokonalé v detailech, úvodní titulky, závěrečné titulky, černobílá zástěna horrorových prvků... Forma je naprosto dokonalá, leč její obsah mě trochu nudil, ale Burton a Depp jako vždy září a mě to už ani nepřekvapuje. Už se to prostě očekává.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Silně podhodnocený film, protože na něj není nahlíženo tak, jak by mělo být. Tenhle film není jen odpočinkovou podívanou na líné sobotní odpoledne, tenhle film je inspirativní a přináší lidem poselství. Možná to tak působí jen na mě, protože tento styl života z velké části sám uznávám, ačkoliv nemyslím, že by to nebylo až tak jasné. Zkuste se na to dívat z jiného úhlu, nedívejte se na to, jako na film, který pak musíte "hrozně objektivně" zhodnotit na ČSFD, ale koukejte se na to jako na film, který Vám má otevřít obzory, který Vás má někam nasměrovat... K nějakému alternativnímu způsobu života, někam, kam hranice racionální světa nikdy nedošáhnou. Racio je totiž to, co musíte nechat zamčené ve skříni, abyste se mohli dívat na takovéhle filmy! :)

Jsem číslo čtyři (2011)

Celkem dobrá oddychovka, kde je však už obsaženo všechno, co jsme viděli. Chlapec s nadpřirozenými schopnostmi, co se zamiluje do obyčejné dívky, která se postupně dozvídá děsivou pravdu, ale naštěstí se její vztah k němu nezmění! Noo, ale co, u takovýhle filmů, kde se koukám hlavně na efekty a na akci ani nevyžaduji nějakou složitou zápletku, abych byl na konci neskutečně překvapen. Jsem zvědav, jestli to bude mít pokračování, vzhledem k velice otevřenému konci...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Skončila jedna krásná éra mého života, těch deset let uteklo jako voda. Nezbývá nic jiného, než se poklonit všem tvůrcům Potterovské ságy. Věděl jsem, že finále bude naprosto strhující a naplnilo to má očekávání... Ačkoliv jsem čtenář knih a věděl jsem, jak to celé dopadne, srdce mi bušilo jako nikdy předtím u žádného filmu, slzy jsem měl na krajíčku nejednou. Kdyby vyždímali ještě víc emocí, tak bych se asi v kině rozbrečel, a že scéna s umírajícím Snapem si o to přímo žádala. Vůbec nevím, co teď budu dělat. Když si na nějaký film/seriál nebo knihu zvyknete a zvyknete si na postavy, nedokážete si představit, že po poslední klapce, či kapitole je už nespatříte. Neprožijete s nimi už žádné další dobrodružství, můžete se vracet jen k těm starým. Tenhle pocit je strašně zvláštní, jakoby nějaká část ve Vás odumřela a vy jste se cítili strašně prázdní. Ano, takové pocity ve mně zanechal poslední díl ságy o chlapci s bleskem na čele, což může znamenat jen jediné... Doplňte si sami! :) (A prosil bych jednoho velkého zlatého Oscara pro Alana Rickmana, protože nikdo jiný si ho nezaslouží tolik jako on!)

Poznáš muže svých snů (2010)

Woodyho novější filmy mám daleko radši než ty starší. A zvláště miluju přesně filmy tohoto typu, s tím jeho nepřekonatelným tragickým humorem, to jak Vám to tak suše podá, přesto to ve výsledku je vlastně vtipné. Vždyť i úplný konec toho filmu, Woody si prostě z diváků dělá prdel! :D

Lola běží o život (1998)

Tak tohle je pro mne (prozatímní) naprostý vítěz filmového střihu a kamery. Nejenže je celý film plný napětí, že jsem sotva mohl dýchat, ale je i skutečně kvalitně natočen. Je to sice další film na téma "Akce - reakce", ale je asi nejakčněji natočen. Je to skutečné psycho, a to i díky hudbě, která film podkresluje. A Franka Potente zahrála dívku s červenými vlasy brilantně!