Quantum of Solace (2008)

Akce pro mne bylo dostatek, nepotřebuji zase tolik přemrštěných kaskadérských kousků a neuvěřitelně rychlé střihy, abych byl spokojen. Akorát jsem si na konci uvědomil, že jsem nepochopil, o čem to celé bylo! :D

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Prvních deset minut bylo vážně nadupaných akcí, že jsem myslel, že se nám vrací rodinka Úžasňákových ve zvířecí podobě. No, sice se to nakonec ubíralo trochu jiným směrem, ale ten mi nevadil. Když to beru jako pohádku pro děti, ukazuje to hodnoty, které jsou na světě skutečně důležité. Ti starší si můžou aspoň odpočinout u telky!

Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc (1989)

První díl o téhle sympatické dvojici je ze všech nejkratší, a proto se nestihne ukázat humor ve všech svých barvách a odstínech. Ale těch pár vtípků, co tu bylo, bylo dobrých. Humor zaměřený na detaily, jako třeba ladění myšlenek atd. Vůbec však nevadí, že tenhle díl není tak dobrý jako ty ostatní. Byl to slušný rozjezd pro kultovního vynálezce se psem!

Souboj Titánů (2010)

No tak s takovým materiálem, jako je řecká mytologie, by se dalo udělat mnohem a mnohem víc. Bylo to zvláštně nevzrušující putování za hlavou škaredě digitálně udělané medúzy. A upřímně jako audio-vizuál mi to taky moc nelahodilo. Hold ne každej blockbuster padne na úrodnou půdu a tohle byl velmi low level. Scenář byl občas jak z nějaký telenovely. Tak snad někdy příště!

12 opic (1995)

Sorry, ale tohle mě naprosto minulo. Samotný děj mě nijak nezaujal a jeho provedení taky ne... Takže pardon, mistře Gilliame!

V Bruggách (2008)

Setkání fanklubu Harryho Pottera s Farrellem, kterej se do trojičky dostal úplně náhodou a zahrál skvostného evropského burana :D Ta absurdita, co z toho čiší a antiUSA, přesně to je to, co kinematografii dlouho chybělo. Starej a dobrej hříšnej kontinent, naše malá Evropa se stala svědkyní zvláštní filmové události, kterou tento film bezesporu je. Chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na vlnu nekompromisního "evropského" humoru se vším všudy, ale pak už jsem jen a jen zíral a čekal, kdy Voldemort po vyslovení "Avada kedavra" zhebne! :D

Bourneovo ultimátum (2007)

Ani nevím, co vlastně napsat, krom toho, že je to sakra povedená akční trilogie se skvělým Damonem! Hrozně napínavé, neskutečně akční, prvotřídně zrežírované... Část v New Yorku byla nervy drásající... A už nic nenapíšu, protože mi došla slova! :D

Bournův mýtus (2004)

Až vyrostu, chci být buď ovocem do Jogobelly, nebo Mattem Damonem, abych se dostal do tak dobrého filmu jako je Bournův mýtus!

Agent bez minulosti (2002)

Nejsem bůh ví jaký fanoušek akčních filmů, ale na pořádnou akci nic nemá, zvlášť když se dobře natočí a dobře naservíruje. Místy jsem se mírně nudil, ale jak přišla nějaká výrazná akční scéna, hned jsem pookřál. Scénář je pěkně napsaný, Mattovi role pěkně sedla. Pro nějakou roli se prostě herec narodí.

Gnomeo & Julie (2011)

Příběh Romea a Julie je pro mne srdcovou záležitostí, a tohle bylo příjemné osvěžení příběhu, který byl už stokrát natočen, stokrát jinak a přece stejně. Pro děti má určitě větší hodnotu. Nejenže poznají příběh Romea a Julie, ale ani nebudou brečet na jeho konci, protože všechno dobře skončí. Krásný "americký happyend" :D A mě se to taky líbilo, protože to bylo optimálně dlouhé, respektive krátké, a hezky se na to kouká. Všechny pohádky přece nemusí dávat smysl.