Tsuki003

okres Praha
Jednou budu člověk!!

2 body

• 23.2.2015  17:36
    Maxipes Fík (TV seriál) (1976)

Fík. Taky jsem jednu dobu chtěla obrovskýho psa s tímhle jménem... a jako mnohým jiným mi to bohužel nevyšlo. Takže aspoň vzpomínám a rozjímám, když se někde mihne maxipes Fík. Dodneška to mám někde v knižní podobě, ale s hlasem pana Dvořáka je to přece jenom lepší :)

• 18.1.2015  15:30

Není to nekoukatelné, ale do klasického Beana to má daleko. Přiznám se, že mě to až tak nepobavilo, jak jsem předpokládala, ale jistý smysl to má. Možná že to nefunguje právě proto, že je Bean konfrontován s naprosto neBeanovským vesmírem, a toto srovnání z něj činí... no, jak bych to řekla... pěknýho blba :)

• 17.1.2015  00:32
    To byl Franta Kocourek (TV pořad) (1992)

K tomuhle dokumentu jsem se dostala přes Donutila, který o Frantovi Kocourkovi vypráví hodně a rád, tak jsem přece jenom chtěla trochu poznat, kdo to vlastně byl. Tenhle dokument je ale poněkud... nezáživný. Působí to spíš jako strojená pohřební hostina. Mělo padnout víc veselých historek, živěji a veseleji se zpívat, měla se zapojit celá ta místnost plná lidí, kteří ho (nejspíš) měli rádi. To hlavní jsem si ale přece jen vyfiltrovala. Možná ještě, kdyby to neuváděl Goldflam...

• 11.1.2015  21:07

Pro mě poměrně zklamání... Měla jsem asi příliš velké očekávání, protože knížku od Branalda zbožňuju a tohle přeci jen mělo naprosto jiné zpracování. Prostě jsem se hodně nudila a příběh chvílemi ani nepoznávala... to důležité tam chybělo, zbytečné dominovalo. Nemůžu setřást pocit, že by to šlo mnohem, mnohem líp. Škoda, ten příběh o auto (a taky moto a aero) začátcích má obrovský potenciál a kouzlo.

• 2.1.2015  20:34

No... jak je vidět, vzali si tvůrci k srdci kritiku ke Shrekovi třetímu a uznali, že tahle parta ztrácí dech - v tomto případě hlavně vtip a svižnost, na kterýchžto věcech byly oba první (a úspěšné) filmy založené. A aby si to nezkazili - nebo prostě proto, že chtěli naposledy sáhnout do úplně jiného soudku - pro jistotu vtip z celého filmu úplně odstranili. Ve vší úctě, tím ale pro mě Shrek zcela ztratil kouzlo a je z něj animák jako všechny další a ostatní, možná až moc takový... ponurý. Bojovnici Fionu jim nežeru, Oslík a Kocour jsou úplně mimo ( :/ ) a sám Shrek je... no, ani nevím. Mohlo to být i horší, tohle nakonec dopadlo jako docela dobrý animák. Pro mě osobně je to ale nejslabší z celé série.

• 2.1.2015  20:22

Takový o něco slabší odvárek z předchozích dvou filmů. Čekala bych, že spolčení "zlých" pohádkových bytostí proběhne líp, stejně tak byl věnován relativně malý čas skupině princezen - z tohoto i z mnoha jiných aspektů by se podle mě dalo vykřesat víc. Nicméně pořád je to ještě dobré pokoukání. Někdy se stane, že pokračování původního filmu se vyvede, ale od třetího dílu už většinou lze očekávat jenom snahu přihřát polívčičku od minula, aby bylo co večeřet ještě druhý den. Když to všechno zvážím, tak kolem a kolem je Shrek číslo tři ještě hodně dobrý film. Pořád je to ještě celkem vtipné, i když je škoda, že prakticky zmizel ten svižný parodický styl. A taky byla lepší písnička u závěrečných titulků :)

• 2.1.2015  12:29
    Shrek 2 (2004)

Já myslím, že se s tím tvůrci poprali velmi statečně a výsledek stojí za to. Znovu můžu jenom opakovat to, co u jedničky - prakticky nevynechám možnost se na Shreka dívat, když někde běží. Oproti jedničce přibylo něco postav, což není na škodu, spíš mě to nutí k zamyšlení, jak si jednička dovedla bravurně vystačit pouze asi s čtyřmi hlavními charaktery. No, ať už tak nebo tak, obojí jim funguje - třeba v podobě úžasného kocoura v botách :) Shrek nás všechny může učit, že být zelený nutně neznamená být zelenáč!

• 1.1.2015  23:11

Trojana a Dvořáka hezky vedle sebe, to mi seslal sám Pánbů Bartoška :) Trojana vidím ráda už z principu a Dvořák, tomu se dobře podařilo vystihnout čerta, co není až tak zlý, ale aby anděli pomohl, to se zas nepřetrhne. Dobrý čert je prostě základ! (Proto mi třeba takový ušišlaný Vydra může vlézt na záda.) Anděl Páně je naprosto perfektně obsazený a těch pět hvězd by si skoro zasloužil - za pokus udělat zase jednou hezkou českou pohádku a ještě poctivě.

• 1.1.2015  04:47
    Shrek (2001)

Shrek! Snad nikdy nevynechám příležitost se na tohle dívat, protože vím, že se pokaždé budu bavit. Baví mě ty parodické vtipy, baví mě Oslík, baví mě nezvyklé charaktery obou zlobřích postav (v prvním díle tedy spíš jen Shreka) a baví mě ta dokonalá mimika ksichtů :) Považuju to za top mezi animáky vůbec.

• 28.12.2014  21:02
    Santa Claus (1994)

Takové to něco, co už asi k vánočnímu televiznímu programu patří. Typický vánoční příběh v destilované formě. Já si asi nikdy nedokážu představit co bych dělala, kdyby se mi táta proměnil v Santu (nebo Ježíška), ale tady to funguje docela dobře. Neurazí a ani příliš nenadchne, ale při dobré náladě s břichem plným cukroví tímhle nikdy chybu neudělám.

• 28.12.2014  20:40

Tohle se jim povedlo. Má to: skvělé charaktery, akci, vtip, dojemné scény, pěknou animaci, smysluplný příběh a hlavně, nemá to: chybu :) Jeden z mých oblíbených animáků. Líbil se mi před deseti lety, líbí se mi i teď. Adresu P. Sherman 42, Wallaby, Sydney asi nikdy nezapomenu... Neohrožený rybí mrňous započne dobrodružství tím, že si odplave šáhnout na čuňu, k smrti vyděšený otec klaun očkatý, který se vydává na záchrannou misi a propluje celý oceán i přesto, že umí jenom jeden vtip a to ještě blbě. Sklerotická, neuvěřitelně vzbuzující chuť někoho nakopnout, ale přesto úžasná Doris, která je jako žvýkačka - jednou se ti nalepí na botu a pak se jí ne a ne zbavit - aspoň že umí velrybsky. Akvárková parta, která statečně odolává svému neblahému osudu se zcvoknout (až na jednoho s bublinama) nebo přijít pod ruku neúděsnější bytosti pod sluncem - Darle, vrahovi rybek. A další a další. "Ryba je kámoš, né žrádlo." "Máte rádi imitace?" "Medúzáči - malej, malej - medúzáč." "Moi?" Jo, jo... Měl bys plavat, měl bys plavat...

• 4.12.2014  02:33
    America (TV film) (2009)

Ten film je určený k tomu, aby předal poselství, aby nás (respektive Ameriku, ale obdobně se to děje snad všude) upozornil na zase jednu smutnou skutečnost, která by se třeba, možná, dala změnit. Příběh je to dojemný, hlavně v tom, jak realistický to je. Ale musím přiznat, že jsem celý film nemohla setřást pocit, že by se to dalo udělat mnohem líp, a kvůli tomu jsem si tu hodinu a půl vlastně užila (prožila) jen z poloviny. Navíc mi ten otevřený konec přišel jak naschvál. Zrovna tady, když už se ten film snaží být optimistický, bych uvítala takové to "o nějaký čas později", a taky by mě zajímalo, jestli by se ten jeho brácha s ním nakonec začal bavit. Ve filmu je to podané, jakoby o tom minimálně přemýšlel. No nic. Doufám, že časem narazím na lepší film se stejnou tématikou. Trochu podobné je Mezi řádky, a to se mi líbilo mnohem víc.

• 24.11.2014  00:24

Dobrá blbost :D Asi jsem čekala něco víc, hlavně podle všech těch známých jmen co vlajou za tímhle filmem, ale člověk nemůže mít všechno...

• 21.11.2014  22:50
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Temné bubny duní, nejdřív potichu a pak čím dál hlasitěji a rychleji. Tam ta da, tam ta da, tam ta da.... Zazní fanfáry a přichází ON. Ne, není to všech srdcí šampion (i když by dost dobře mohl být). Je to mistr. Sarkasmus, bezohlednost, sobeckost a vybuchující gejzír potlačovaného hněvu z bolesti fyzické i psychické... to jsou jeho další jména. Přichází House, který se násilím vkulhává do našich sympatií. Svojí holí se rozmáchne jednou, dvakrát, nalevo, napravo a skolí všechny blbce opodál i s jejich ubohou tělesností. Porazí jejich víru v Boha, lásku, dobrotu a život bez bolesti stejně, jako ubohé bludy, kecy a bulíky, co mu snaží navěsit na nos. Ví, co chce a dělá, co nepotřebuje. Vlastně nežije a jen se protlouká životem, protože pro něj smrt nemá smysl. Sere všechny, kdo ho mají rádi a všichni, koho má rád on, serou na něj. Až na jednoho rytíře ve stříbrné zbroji. A družinu poddaných, kteří si postupně probíjejí cestu ve svém kariérním a osobním životě, i cestu k Housovi. A podle mě se to nakonec povedlo hodně z nich... Asi tahle nějak by to mohlo být. Nebo je. Koukat na House je paráda. Ani nevím, co přesně mě na tom bavilo nejvíc, ale nejspíš právě House sám. Ale nemůžu říct, že by mi byly ostatní postavy jedno, měla jsem jich půlku celkem ráda a ta druhá polovina (až na vyjímky) mě zase zajímala. Byl to můj první seriál kriminálkového typu (tzn. co díl, to případ). Má to i svoje smutný okamžiky, pro někoho jako já nebylo moc těžký občas uronit slzu (případně menší vodopád). Vážně pěknej seriál.

• 4.10.2014  01:41

Překvapilo mě to, ale docela slušně jsem se zasmála. A to je dost možná víc, než se dá říct o mnoha dalších současných filmech se štítkem komedie. Takže normalizační nebo ne, pro mě pěkný film k sobotnímu trávení po o :)

• 4.10.2014  01:34

Krásná fantasy pohádka. Původně jsem myslela, že je to úplně o něčem jiném, ale teď jsem ráda, že jsem Ladyhawke viděla. Svým způsobem bych jí trochu přirovnala k Příběhu Rytíře, až na ten komediální nádech - tady jde víc o tu romantiku a celé je to temnější. Ale zpracování se mi líbilo, herci se mi líbili a i když je to někde drobet přehnané (hlavně ten konec), místy jsem se dojala. Rozhodně pěkné a povedené. A musím přiznat, že Michelle Pfeiffer i Hauerovi to tady ohromně sekne.

• 27.8.2014  11:35

Moc příjemný film. Vtipné, nápadité, roztomilé i noblesní. Všechno, co by správná komedie měla mít. Konečně jsem se sama na vlastní oči přesvědčila, proč se o Some Like It Hot mluví jako o klenotu Hollywoodu. Co mě ale poněkud zklamalo byla samotná hlavní hvězda - Marilyn Monroe. Narozdíl od obou pánů (hlavně Jacka Lemmona) mě nijak neoslnila, navíc jí pravděpodobně při natáčení slušně hrabalo. Na druhou stranu jí nemohu upírat nesmírný herecký talent, protože jestliže je pravda, že většinu jejích scén se povedlo natočit až na několik desítek pokusů, Marilyn byla v jednom kuse nalitá a s Tony Curtisem se navzájem nemohli cítit... klobouk dolu, že na filmu nic poznat není!

• 25.8.2014  20:34

Už se mi dlouho nestalo, že bych si jen tak sedla k televizi a dívala se random. Ale tentokrát jsem měla opravdu smůlu, že jsem narazila zrovna na tohoto týpka, vydávajícího se za dobrodruha a znalce. Netuším, jaká paka mají na svědomí spáchání takového ošklivého přečinu proti dokumentům, ale měli by změnit povolání. Řeknu vám, že za a) jsem se vlastně nic nedozvěděla, protože fakta tam prakticky nejsou, a když už, tak jsou obalená takovými kecy, že je složité je vyfiltrovat. Za b) ten chlap je k nakopnutí a c)ani záběry nic moc, nedá vám to ani prostor se pokochat pěkným okolím, když už nic jiného. Jedinou hvězdu dávám za téma a ještě týden se budu utápět v lítosti, že jsem se radši nedívala na kriminálku na vedlejším programu. U té bych snad v klidu strávila oběd.

• 21.8.2014  01:02

Myslím, že tenhle malý dokument byl stvořen proto, aby ukázal, jak důležitým filmem Dreamkeeper vlastně je. Nese v sobě poselství o uchování kultury a návratu ke kořenům. Měl by ho vidět každý, a každý nechť se nad ním pozastaví a aspoň maličko zamyslí. Určitě mu to bude sloužit k dobru.

• 18.8.2014  03:34

Tak překrásný film. Má poslání, a předává ho smysluplně. Pro ty, co hledají víc, nebo ještě lépe - vědí co hledají, v něm mohou spatřit i víc. DreamKeeper, Strážcě snů. Už jenom ten název má zvláštní vibrace. Prolínání děje a vyprávění mi dovolilo si plně vychutnat podobnost, kterou v sobě lidé nosí. Z jistých důvodů se mi dařilo na film koukat po částech, takže jsem jednotlivé příběhy viděla postupně, skoro jako pohádky na dobrou noc. Ale umožnilo mi to o nich lépe přemýšlet. Snahy indiány vybít a posléze jejich národ zachránit tuhle kulturu (možná nenávratně) zničily. Ale o to jsou ty příběhy a znalosti, schopnosti a vědomosti, silnější. Rozhodně nás mají co učit. U tohohle filmu je třeba se dívat i víc, než jen očima.

• 18.8.2014  03:17
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Tak vám ani nevím, tohle se snad dá dobře popsat jen jedním slovem: roztomilé. I přesto, že se dá říct, že tenhle seriál absolutně postrádá dějovou linku, nudit může jen těžko. Jedinečná vytříbenost a styl, se kterým Sovák a Horníček provázali svoje postavy je krásná. A ty dialogy,! Úplně jako intelektuálové :) Zapálení pro vědu, zdá se, činí lidi šťastnými. Nebo je to tím čerstvým vzduchem, krásnou dívkou nedaleko a jedním velice krásným přátelstvím...

• 10.8.2014  22:36

Tak, že bych si z Nesmrtelné Tety úplně sedla na zadek, to asi ne. Na druhou stranu, těch hezkých pohádek není zas tolik a tuhle si řadím mezi ty lepší. Trochu mi připomínala Kouzelný Měšec, ale ten byl vtipnější. Bez hereckého umu Bohdalky by to bylo za tři, ale že na pohádku hrála nesmírně skvěle, tak za čtyři.

• 6.8.2014  16:45

Jedna z těch hezkých českých (pohádkových) komedií. Škoda, že takovéhle filmy už dneska nikdo vyrobit neumí. Kromě pěkného obsazení se jim tedy ještě nedají upřít ty nápadité triky (a prý jsou dělané skoro na koleni, dost provizorními způsoby!). Doktora Mráčka topí už od mé nepaměti a objevovala (objevuje) se v televizi skoro pravidelně. Takže tohle člověku do hlavy a do srdce prostě nemůže nevlézt. Akorát mě teda dostává, jak ty starší české komedie mají tak divný konec - jen si vezměte Což takhle dát si špenát... Blázniviny :)

• 2.8.2014  22:51

Zklámání, obrovské zklamání. Připadalo mi to jako něco mezi Imagináriem a Jeníčkem a Mařenkou co loví čarodějnice. Akorát nepovedené. Už z všeobecného hodnocení (na které obvykle moc nehledím), kde se skoro všichni drží středové 'trojky' lze vyčíst, že se nás to všechno (ne)dotklo stejně, tzn. průměrně. Kde se stala chyba? Film se vleče, naoko se pořád děje nějaká akce, ale progress je pomalý. Nějakej francouzskej generál a jeho trdelní pobočník, to mohli vynechat úplně, bylo to naprosto nezajímavé. Není se tam moc čeho chytit - ve smyslu oblíbená postava nebo atmosféra. Prostě mi celý film proklouzl mezi prsty jako voda. Nebo spíš písek, ta voda aspoň osvěžuje. Imaginárium si pohrávalo se zvláštními nápady a představami, ty dva z lesa se aspoň snažili být drsní (a byli vtipní). Grimm brothers jsou lamy, který ke všemu přišli jak slepí k houslím. Líbila se mi výprava. A jedna nebo dvě scénky, které byly nechutné. Ale vzato kolem a kolem, pořád je to jenom průměr. Škoda, škoda.

• 2.8.2014  16:50

Druhá Bridget nemá to kouzlo. Je tam cítit velká snaha přivést jedničku k životu, ale prostě se to nepodařilo. Tenhle film mě paradoxně donutil se trochu zamyslet sama nad sebou - protože tady člověk vidí, jak dokáže malé sebevědomí a neustálé sebe-shazování škodit a dělat z vás idiota. Popravdě, nebýt "roztomilosti" a osobního pojetí Renée Zellweger, zbyde z Bridget jen hloupá, nevkusná, zoufalá a trapná ženská. Jinak tam byly pěkné momenty, i jsem se párkrát zasmála. Průměrná romcom.

• 1.8.2014  23:16
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Jéžiš, tak mě zabijte, že se mi to líbí. A viděla jsem všechny díly! ;) Samotná Fran mě většinou bavila, někdy se ale citelně projevovalo, že je tahle chůva vlastně pěkná pipina. Naštěstí tam vždy v takových okamžicích nakráčel sluha Niles nebo babča Yetta a ti to všechno napravili. Přiznávám, že ten americký humor je tam znát, některé vtipy jsou přihlouplé, ale budiž. Do doby než se absolutně veškerá snaha Fran zaměřila na to, jak klofnout stále (velmi neohrabaně) unikajícího Maxwella, celkem slušně to odsejpá. Pak všechno zamrzne na jednom bodě, kde se tvůrci snaží vytřískat co nejvíc, než je nechají do toho praštit. Naštěstí tam, kde mnoho jiných příběhů končí, tady to svatbou spíš začíná, protože po tom co se konečně Max a Fran dají dohromady, nabere seriál druhý dech. Nakonec to končí všechno ve velkém a sentimentálně, konkrétně v poslední sérii je toho nacpaného ještě co nejvíc. Možná je to tím, že Chůva patří už léta k televizním stálicím, a v době, kdy jsme všichni doma ještě neměli počítače a ratatá bylo, když jsme mohli jíst u televize, každou chvíli tam člověk narazil (a dodneška naráží) na různé starší sitcomy a seriály. Možná je to tím, že se mi líbí i blbosti. A nebo má prostě tahle chůva přece jenom svoje kouzlo. P.S.: Ten, kdo Fran celý seriál oblékal, má ode mě jedničku s hvězdičkou. A ten vysoký účes se mi taky líbil :P

• 27.7.2014  23:13
    C.O.G. (2013)

Hluboké zklamání. V první polovině jsem se sice párkrát zasmála, ale tenhle film teda fakt komedií není (a jestli to tvůrci tvrdí, tak by se měli stydět). Dokud byl David ještě na té jablečné plantáži, pořád jsem si říkala, že se to ještě rozjede, očekávala jsem nějakou aspoň trochu romantickou story. Když se děj na chvíli přesunul k Brianovi domů, začínala jsem chápat, jak se věci mají. Po tom, co se přehoupla druhá polovina, nestačila jsem zírat. Ale rozhodně ne v pozitivním smyslu. OK, říkám si, prostě se to mění v nějaké drama gay vs. křesťanství, nebo o hledání boha. Po závěrečné scéně jsem si s hanbou uvědomila, že jsem si naivně myslela, že teď příchází ten okamžik, kdy se spád nebo směr filmu změní - no, po rolujících titulkách už málokdy něco přijde. Pak jsem dlouho přemýšlela, jaký smysl ten film vlastně má. Že je to drama a ne komedie už jsem si ujasnila. Takže: 1) gay romance to není, 2) hledání své sexuality také ne, 3) ujasnění si jestli mě bůh miluje i když jsem na chlapy - ne (viz scénka z kostela, u toho bych blila), 4) pokus o to ukázat, že i křesťani jsou šílenci a kurvy - nejspíš. Vlastně to byl pokus o tragikomiku o tom, že když jste teplouš, nikam to nedotáhnete, nikdo vás nechce a i když to vypadá že jo, nakonec se ukáže, že jste se dali dohromady s křesťanským fanatikem, který pro výbuchy hněvu a sprostý slova nejde daleko, dělá si nároky i na to, na co nemá právo, zavidí, a když se mu znelíbíte, vysere se na vás jenom pro to, co jste. Jestli tohle byla pointa filmu, tak je mi z toho zle. Jestli jsem to jenom nepochopila, tak se tvůrcům omlouvám. Ne všechno, kde se mihne gay postava, se mi zapíše do srdce. A já si myslela, že je to o hledání sama sebe, kde akorát je hlavní postava na chlapy. (Proč všude, kde je někdo gay, tak se to točí jen kolem sexuality? Proč nemůže být někdo gay ale přitom se zabývat jinými věcmi?) Nebo nanejvýš teda ta cheesy gay-romance komedie, kde se potkají na sběru jablek někde na konci světa a najdou sami sebe (nebo tak něco). Možná, že kdyby to takhle bylo ve scénáři, mohla to být průměrná romantika-komedie. Takhle to byl jenom nechutný výsměch. A zneužití Jonathana Groffa.

• 19.7.2014  11:25

Tak Bridget je určitě populární u všech osamělých třicátnic, se kterými přišla do styku, nebo ne? Myslím, že tahle dáma - slečna je ukázkou všech možných stereotypů na zmíněnou skupinu osob; jenže koneckonců, každá skupina lidí má své stereotypy, jimž se všichni vyhýbají a polovina z nich aspoň některé znaky splňuje. Svoje nedokonalost Bridget vlastně využila jako hlavní líčící past, loveckou i ochrannou zbraň a - uspěla. Nějakým záhadným způsobem je to všechno zabalené tak, že jsem prostě sympatizovala (i když ke třiceti mám ještě dekádu času) i když někdy jen stěží. Úplně na sedinku jsem z toho nepadla, ale když to tak vezmu, i já už tenhle film používám k různým narážkám a referencím. Odepřít se to nedá, Deník Bridget Jones už je kultovní.

• 14.7.2014  15:52
    Jak vycvičit draky (TV seriál) (2012)

Tak se musím přiznat, že tohle mě bavilo. Až se mi připomněly dávné doby se starými dobrými disney seriály (My z Kačerova, Rychlá Rota, Gumídci ap). Některé momenty jsou tam slabší, ale většinově převládají nápadité příběhy s hlavou a patou. Zmíněná změna v animaci oproti filmu mně osobně až tak nevadila. Seriál taky nabízí posun v ději a nějaké ty informace navíc - je fajn že seriálový formát dává mnohem víc prostoru pro ostatní postavy a jejich draky - dvojčata jsem si oblíbila víc, než předtím! Momentálně mám za sebou dvě sezóny (Riders of Berk a Defenders of Berk), v příštím roce se prý má objevit další - neskrývám, že se na to těším :)

• 11.6.2014  16:36
    Oggy a škodíci (TV seriál) (1998)

Tak já vážně nevím, nejspíš jsem z jiné planety, ale Oggy a švábi mi připadají jako nehorázná blbost a nemám ani na to, abych to sledovala. S naprostým nepochopením a úžasem sleduji svoje osmileté já, jak se tímhle baví. Tehdy mi to připadalo průměrné, teď to vidím jako stupidní. Jiným se to může líbit, mě se taky líbí to, co ostatní považují za blbinu, ale já fakt nemůžu.