Vyvolený (2000)

(1) "Víš, co je nejhorší ze všeho? Neznat své místo na světě. Nevědět, proč jsi tu. To je strašlivý pocit." (2) "Vidíte tady nějaký plyšový Teletubbies? Mám na košili umělohmotnou visačku se jménem? Vidíte tu malýho Asiata s tupým výrazem sedícího venku v helikoptéře, která sebou cloumá, když do ní hodíte peníze? Ne? To je k vidění v hračkářství a vy si musíte myslet, že v něm jste, protože tu nakupujete pro děcko jménem Jebb. Jeden z nás udělal strašlivou chybu a připravil toho druhého o drahocenný čas. Tohle je umělecká galerie, příteli, a tohle je umělecký dílo." (parádní hudba)

Collateral (2004)

(1) "Take comfort in knowing you never had a choice." (2) "Koukni na sebe. Ubrousky, čistej taxík. Nikdy vlastní firma. Kolik sis našetřil? Někdy. Někdy si splním sen. Jednou se vzbudíš a zjistíš, že se nic nestalo. Že je všechno úplně jinak. Už to nestihneš, protože seš starej. Nestalo se to a nestane, protože si ten sen nechtěl nikdy zrealizovat. Zasuneš to do paměti, pak na to zapomeneš ve sklápěcím křesle do konce života hypnotizován každodenní televizní zábavou. Přitom stačilo složit zálohu na auto. Nebo ta holka .. určitě ji ani nezavoláš. Proč do hajzlu ještě řídíš toho taxíka?"

Krupiér (1998)

"Hang on tightly, let go lightly."

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

"Within a visitation room you are allowed two hugs - one on arrival, one on departure."

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

První sezóna skvělá s úplně jiným nádechem než všechny ostatní (taková nekomerční - jako bejvají většinou piloty seriálů, kdy ještě nemají jistou budoucnost), na zbytek se pak člověk kouká už jen ze zvyku, poslední sezóny možná i z donucení kvůli příběhu.

Spy Game (2001)

"If I'm walking into a shit storm I wanna know which way the wind's blowing."

V Bruggách (2008)

(1) "You've got to stick to your principles." (2) "-Je to zasraný pohádkový město. Jak zasraný pohádkový město může nebýt něčí gusto kurva? Jak všechny ty kanály, mosty, dlážděný ulice, kostely a všechny ty zasraný pohádkový věci můžou nebýt něčí gusto kurva? -Chci říct... -Jsou tam ještě ty labutě? -Jasně, labutě... -Jak kurva můžou labutě nebýt něčí zkurvený gusto?"

Počátek (2010)

(1) "Myšlenka je jako virus. Odolná. Vysoce nakažlivá. Nejmenší semínko myšlenky může vzklíčit. A buď tě definuje nebo zníčí." (2) "Don't you want to take a leap of faith or become an old man, filled with regret, waiting to die alone?!"

Nic než pravda (2008)

"A man can live a good life, be honorable, give to charity, but in the end, the number of people who come to his funeral is generally dependent on the weather." // "Člověk může žít spořádaný život, být čestný, přispívat na charitu, ale nakonec počet lidí, co přijdou na jeho pohřeb, je zpravidla závislý na počasí."