Den, kdy se zastavila Země (2008)

Na dlouhý zimní večer... proč ne? Rozhodně to nebyl světoborný film (i když měl být), morální dopad na mně neměl žádný (odpad třídím už dlouho:), herectví - průměrné (někde i nadprůměrné - malej Smith mě dokázal nadprůměrně nasrat a přál jsem mu aby ho Reeves zabil) a konec byl strašlivě špatnej.... Nicméně některý pasáže, např. metrixovské zneškodnění agentů, útok BPLek, léčba přejetýho policajta, byly dobrý. Celkově bych to zhodnotil: pokud zrovna nemáš na práci nic lepšího, tak tě nebude mrzet se na tohle podívat:) 5/10

Zlatý kompas (2007)

Taková divná pohádka. Hvězdičku navíc za medvědí souboj (zvláště konec:) 5/10

Prokletí domu slunečnic (2007)

Klasika na večer po dlohém dni. Nebylo to zas tak špatný jak někteří píšou, párkrát jsem se bál:) jediný co mi opravdu vadí (a to snad na všech hororech hellhousového typu) je demence postav. Proč kua furt lezou do těch sklepů sami, nikdy nikde nerozsvítí a po chodbách chodí strašně pomalu dívaje se tam, odkud útok nikdy nepřijde... Říkal jsem si že natočím horor kde by hlavní hrdina byl inteligentní a po první známce strašení by se prostě odstěhoval:) 5/10

Hancock (2008)

Názorný příklad jak se dá z hovna uplést bič, ale při prvním zapráskání se rozmaže po okolí. Začátek byl výbornej, klidně bych se vydržel dvě hodiny dívat jak dělá hovadiny. Super nápad s ožralým superhrdinou. Druhá půlka ale byla slabá jak instatní polívka. Padouši vůbec nebyli padouchovití, naprosto nevykreslený charaktery. Kdyby dosadili superpadoucha, nebo kdyby zločinci nebyli uplní diletanti, dal bych určitě víc. 5/10

Mystery Men (1999)

Po úvodní bitce jsem si řekl: "Co to kurva....", ale pak se mi to začlo kupodivu i líbit. U některých džouků jsem se i hlasitě smál, což se mi ve filmech se Stillerem často nestává. Nápad s idotskýma superhrdinama je velice zajímavý, ale klasický kdyby... Kdyby to točil někdo jinej, kdyby k tomu někdo napsal scénář... tak by to i mohlo bejt za pět *:) nicméně musí se nechat že některý scény byly fakt nadprůměrně dobrý, např "záchrana" kapitána Awesoma, nebo konkurz na superhrdinu:) Přidávám ještě bod za Claire Forlani (protože ji tajně miluju:) 6/10

Poslední legie (2007)

Velice zajímavá zápletka, dozajista by z toho šel vytřískat mnohem lepší film... v jiných rukách. Od Manfrediho už jsem něco četl, tohle však ne. Musím to napravit, hlavně abych věděl, jak to ve skutečnosti mělo vypadat. Docela mě překvapilo hvězdné obsazení v takovém na-první-pohled-patrném-béčku. Mimo dlouhých pohledů na ustarané tváře hrdinů (ani vznosný hudební podkres nedokázal zakrýt jejich směšnost), příběh zabíjela choreografie soubojů (i když tam byly světlé výjimky - např. když Firth dostává přes držku násadou od sekyry:), ale hlavně komparz... WTF?! Některé souboje na zadním plánu mi připadaly jako teď ťuknu já, pak ty, pak dvakrát já, pak se koukni do kamery, ty vole už by mohla bejt pauza, hele už přijel catering, dáš si pívo? Nejhorší ze všeho byli germáni útočící na tu hezkou slečnu, jejich AI byla na úrovni tetris. Kdyby měli všichni jejich bojovníci takhle s řevem běhat s mečema hóódně vysoko nad hlavou, tak by ten Řím nedobyli dodnes. Co se týká rekvizit, tak s těma jsem neměl zvlášť problém, až na jednu podstatnou výjimku - Excalibur... WTF again! Proč má vypadat meč na kterej mě režisér se nutí dívat půl filmu jako plastová hračka, kterou jsem za stopade koupil bráchovi u vietnamce k pátým narozeninám? Proč kurva z rozpočtu nemohli dát !5000 korun! nějakýmu KOVÁŘI, kterej by jim udělal MEČ. Proč museli nakupovat rekvizity ve Sparkys'? Jako sběratel chladných zbraní a amatérský šermíř musím říct: Blééé - Bleju... Když to zhrnem: Námět za 2 body, Aishwarya 2, Kingsley 1, výprava za 2, hudba 1, mínus komparz -1 a meč -2 = čistej průměr 5/10

Dům plný strachu (1985)

Vzpomínám si že se mi o tomto filmu i zdálo. Jeden z nejlepších "Hororů" mého dětství... 6/10

Válka světů (2005)

Film mě dáseříct zklamal. Vizuálně a technicky to bylo krásné (o tom jsem také nepochyboval, že to tak bude), ale od příběhu jsem fakt očekával mnohem víc. Pro sci-fi úplně zbytečný příběh otce řešící své rodinné problémy v době apokalypsy. Stejně tak to mohl být příběh z druhé světové, nebo z Bosny (nebo odkudkoli, kde jde o život). Knihu jsem nečetl, takže nevím zda-li je to stejné, ale filmový příběh mě neoslovil. O nelogičnosti chování postav se rozepisovat nebudu, jelikož by to bylo dlooouhý (i když musím zmínit - zanechání dcerky za akátem, který ji dozajista ochrání před smrtícími paprsky...) Ovšem co mě uplně dostalo byl konec. Jestli to takhle bylo i v knížce, tak bych se asi řádně rozlítil, že jsem četl uplně zbytečnej příběh, kterej neměl souvislost s konečným rozuzlením. I přes všechna mínus se mi některé pasáže líbily velice (hlavně ty bez rodinných pout:) a dávám 6/10

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

:( jak jsem odcházel z jedničky nadšený, tak jsem odcházel ze dvojky rozpačitý až zklamaný. Nemohu popřít, že ve filmu bylo dostatečné množství akce, hlášek, mých oblíbenců, ale celek nebyl stejně kvalitní jako součet jeho částí... Myslím že slovo slátanina (už zde několika uživateli použito) získalo nový rozměr. Příběh, motivace, vstupy několika hvězd, AI těch zlých, odkazy na filmy (WTF?!)... nic mi nedávalo pořádný smysl (ano uznávám, že AI nepřátelských pěšáků není u akčního béčka nějak potřebná, ale čeho je moc... ono to pak nevypadá, tak jak by mělo). Tento film mi přišel spíše jako estráda vyhaslých hvězd, pořádaná ve Vegas každý čtvrtek večer. Každý má svůj vstup, svůj gag, svoji akci, ale celistvost to postrádá. Některé gagy působily až trapně (první Arnoldův odkaz na Terminátora všechny rozesmál, při čtvrtém se už nesmáli ani diváci v poslední řadě). Na druhou stranu - první patnáctiminutovka byla ukrutně dobrá, gagy Dolphiho patřily k těm lepším (myslím že herecky tento film ovládl právě on:), střelba Chucka byla hodně vtipná (doufám že to byl záměr:), JCVD taky nebyl vůbec špatnej (až na chování jeho postavy v závěru... jak by někdo kdo se chová tak nelogicky, mohl zorganizovat armádu:)) a celkově souboje na pěsti a nože patřily k highlightům filmu. Shrnuto - kvůli nostalgii nebudu přimhuřovat oči, nicméně pánové mají u mě výhodu nekonečného množství reparátů:) Dávám 4/10

Travel Surprise

Na minutovou reklamu je tam hafo balastu... dá se to sestříhat na 30 sec se stejným obsahem. Odzoom cca v druhé třetině je otřesný. 4/10