Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Dle mého názoru nejlepčí Carlylova role. Jakože jsem neviděl film kde by byl špatnej, tak tady je uplně dobrej:)

Medailon (2003)

Udivuje mě že se Jackie k tomuto propujčil. Jeho filmy sice nikdy neoplývaly nějakou hloubkou, ale mám rád jeho akce a vtip. Tento film tím neoplýval skoro ničím. Většina soubojů byla velice, velice špatně upravena na počítači, snad kromě začátku kdy ještě neměl kouzelnou moc. Ostatní herci svými "výkony" už nemůžou moc zkazit, jelikož scénář je mizerný, je to hrozně natočené, a režisér musel být snad po lobotomii. Některé střihy by si nedovolil udělat ani začínající amatérský filmař, to chtělo fakt odvahu... Hudba byla do filmu naskládána uplně násilně, připadalo mi jako kdyby jim už nezbýval čas, koupili práva na deset songů a náhodně je vložili do filmu. No hrůza. Lee Evans je jeden z nehorších herců na světě má jen dva filmy, kde jsem byl schopen říct že jeho role funguje (element a mary). To co předvádí tady je otřesná přehlídka rozplizlých xichtů a bezbřehé idiocie. Je to vtipné asi jako psí hovno na vaší rohožce. Kvůli jedné věci jsem se dodíval do konce a to je Claire, její výkon není nějak oslnivý, ale ona sama je. Je krásná a vydržel bych se na ní dívat hodiny, dny... (a vůbec to není kvůli tomu že vypadá úplně jak moje bývalá, která mi zlomila srdce...:) Shrnutí: za pár podařených akcí 1 bod, za Claire 3:) 4/10

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Výjimka z pravidla, že pokračování bývá slabší. Mise Kleopatra je asi o 267% lepší a zábavnější než jednička. Docela chápu že mnohdy absurdní a neprvoplánový humor všem nesedl a má to tak nízké hodnocení, ale pro mně je to nejlepší FR komedie posledního desetiletí. Dokonce i Depardieu zde měl oproti jedničce pár dobrých hlášek. Dávám deset Imhotepů... 10/10

Emmetův cíl (2002)

Velice zajímavý námět, který by zabit plochým příběhem. Hlavní postavy nebyly popsány do hloubky, naopak se ve filmu vyskytuje třistašedesát vedlejších postav, které děj vůbec nikam neposunou a jsou uplně zbytečné. Hlavní zápletku prolíná druhá hlavní dějová linka, která je uplně nedotažená (a hlavně už u první mrtvoly víš jak to Emmet vyřeší). Mělo to asi působit revolučně, že se hlavní hrdina vyskytuje ve dvou příbězích zaráz, ale výsledek byl velice rozpačitý a rušivý. Roth a Byrne jsou kvalitní herci a svým umem pozvedají tento snímek z bahna. Nicméně jejich postavy byly tak špatně napsané, že ani po druhém shlédnutí jsem nepochopil motivaci ani jednoho z nich. Připadalo mi, jak kdyby kvalitní půlka filmu (kde se objasňuje jejich motivace) byla narychlo nahrazena alternativní půlkou filmu (kde se potkáváme s různými komparzisty, kteří nám nesdělí žádné nové info ani k jedné z dějových linek). Většina filmu mi připadala jako náhodný sled rozhovorů se "svědky", chození a utíkání odnikud nikam, zbytečné telefonování a ukazování náznaků ničeho. Celou dobu jsem čekal nějaký zvrat, který by alespoň jednu část objasnil, ale ono prd. Dopadlo to přesně jak jsem čekal po přečtení obsahu, neřku-li ještě blbějc. Na konec se ještě musím zmínit o hudbě, kterou snad dělal někdo kdo z toho filmu neviděl ani vteřinu. Před shlédnutím tohoto díla jsem nevěřil že v profi produkci lze dosáhnout absolutního nesouladu mezi obrazem a hudbou. Lze. Za příklad bych uvedl scénu Emmetova zběsile paranoidního útěku městem plným vrahů a závěrečný "rozhovor" mezi hlavními hrdiny. Hodně špatně. 4/10

Equilibrium (2002)

Naprosto nechápu hodnocení některých uživatelů např. Matty. Jasně že se sci-fi filmy, obecně filmy, akční scény, jakékoliv příběhy v určitých aspektech setkávají, tomu se žádný tvůrce nemůže ubránit (všechno tady už totiž bylo). Pokud se ale film v něčem liší od ostatních, nebo už stokrát přehranou myšlenku/nápad ukáže jinak/originálně, nenazvu ho kopií. A pokud někdo považuje Eq za kopii Matrixu (to že někdo považuje Eq za kopii 1984, vůbec nebudu dále rozvádět, to už je hodně mimo...), tak dle mého názoru je kopií lepší. Atmosféra tohoto filmu je mnohem tísnivější a vzbuzovala ve mně mnohem silnější emoce než tomu bylo u Matrixu. To že si lidi aplikují drogu sami a souhlasí s tím (nebo souhlasili na začátku, páč pak už jim to bylo jedno:) je naprosto pochopitelné (je snad mezi vámi někdo kdo by odmítal scan na letišti, silniční kontrolu, práci tajných služeb, ...?). No a jestli Gun Kata není originální soubojový systém, tak jsem asi nikdy neviděl žádnej akční film... Pár nelogičností se taky objevilo (což se nevyhne snad žádnýmu filmu), v několika obrazech šel poznat nedostatek rozpočtu, mohly bejt lepší (ale rozhodně to nepokazilo celý můj dojem z filmu). 9/10

Sekretářka (2002)

Romantické filmy nejsou zrovna mými favority. Tenhle ano:) 9/10

Znamení (2002)

Takhle nudnou sci-fi jsem jaktěživ neviděl. Pro mě to bylo veliké zklamání. Nicméně objevilo se pár míst kde jsem byl napnutý, nějaký body dám... 3/10

Mexičan (2001)

Můžu podepsat komentář od Viperblade, opravdu jsme se asi my dva dívali na jinej film než ostatní:)) 9/10