Hunger Games (2012)

Spoiler alert! Výborný nápad, parafráze na starověký řím a jeho prasecké způsoby vraždění dětí. Takové filmy dokážou vždy zaujmout, a stejně tak při sledování traileru zaujaly mě. Opět se mi ale nadšení z trailerů vymstilo. Dojem ze samotného filmu můžu při nejlepším hodnocení nazvat jako rozpačitý. Pominu nelogické chování lidí jdoucích na smrt, kteří v předvečer smrti dávají veselá interwiew, a pak, bez výčitek, začnou na povel zabíjet (asi se fakt pustím do té knihy, jestli tam třeba nenajdu nějaké vysvětlení). Nicméně nelze pominout naprostý nedostatek jakýchkoli emocí. Příběh dvou zamilovaných lidí ve vraždícím víru arény smrti, který v rámci filmu rozplakal miliony, mě nechal chladným. Jediná dojemná scéna s mrtvou holčičkou ztracené emoce nevyvolá. Co mohlo film zachránit - brutální akce... bohužel v celém filmu žádná kloudná nebyla. Souboje a vraždy byly většinou mimo záběr, a to co bylo v záběru... radši nekomentovat. Už prvních pět minut příběhu dalo jasně najevo: "Aha... zase dali kameru do ruky epileptikovi při záchvatu sezóny." Kamera byla oristě hrozná, a akční scény byly spíše nasírací, než cokoli jiného. Takže - opět jsem se nechal napálit trajlerem, ale dokoukal jsem 4/10

Fatal Failure (2010) (studentský film)

Ano, takhle to může být:)

Game Over (2010) (studentský film) odpad!

Nedá se to dokoukat...

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Ano, souhlasím. Ritchie to někde přehání až za hranice... dokonce si myslím že do postavy Sherlocka projektuje svoje vlastní geniální šílenství... nicméně co jste čekali? Já se teda bavil královsky a to je přesně co jsem od tohoto filmu chtěl. Důstojný druhý díl. Už se těším na trojku:) 9/10

Rumový deník (2011)

Knihu jsem nečetl, právě proto možná položím tuto otázku: Vo čem to kruciprdel bylo? Herecké výkony, kamera, hudba, všechno bylo excelentní... ale když dvě hodiny čekáš na minimální známku alespoň nějaké souvislosti něčeho s čímkoli, a nedostaneš to, tak tě to docela frustruje. Na druhou stranu - nevím jestli to byl záměr, ale už když jsem lezl z kina jsem věděl, že si půjdu dát panáka něčeho dobrýho... Důrazně nedoporučuji shlédnutí bývalým alkoholikům:) 6/10

Být či nebýt (1983)

Už vím na co se Tarantino díval, když vymýšlel Inglorius Basterds. Scény s převleky výborné - co mě mrzelo bylo nedotažení Hitlera v anglickém PUBu, tam ještě prostor byl:) 7/10

Spaceballs (1987)

Hodnotit film by se měl vždy, když ho vidíte poprvé. U SB jsem udělal chybu, že jsem si ho pustil po patnácti letech znovu a... stejně byl dobrej:) 9/10

Mladý Frankenstein (1974)

Je to hodně pomalé a na každý gag si musíš chvíli počkat, každopádně i tak je to jedna z nejpovedenějších parodií vůbec. Možná si tak vysoké hodnocení nezaslouží, nicméně dialog na nádraží a celá scéna Hackmana mě nutí dát 7/10:)