Romper Stomper (1992)

Pre mňa nudná dráma, kde skinheadi a neonacizmus sú len pozadím, na ktorom sa odohráva pomerne plytký príbeh. Viď komentár cherita.

Mechanik (2004)

Christian Bale je tu úchvatný, pohľad na jeho na kosť vychudnuté telo ma bude ešte dlho mátať. Samotný film ma zas až tak neuchvátil, atmosféru síce chválim, no postupom času mi už bolo dlho a vo výsledku to bol trochu "diétny" (ha!) zážitok... očakávala som viac.

Vysloužilí lvi (2003)

Celkom príjemný film na poobedie s výborným obsadením... viac v tom ale nevidím a podľa mňa by tomu úplne stačili modré percentá.

Pásla kone na betóne (1982)

Pásla kone na betóne - to je hlavne studnica jedinečných hlášok. A samozrejme dialekt - šariština môjmu srdcu najbližšia :) Výborne natočené.

Mary a Max (2009)

Výtvarné spracovanie sa mi veľmi páčilo, dialógy a horkosladký humor sa tiež podarili. Mary a Max si ma na začiatku získali, v priebehu filmu sa pohrávali s mojimi emóciami, aby ma nakoniec poslali až na dno. Film je to rozhodne silný, no raz stačilo... som dosť otrlý divák, ale nečakala som, že práve toto bude jeden z najdepresívnejších filmov, aké som videla.

Paris Hilton: Moje nová nejlepší kamarádka (2008) (pořad) odpad!

Nevychádzam z údivu nad touto úbohosťou... sledovať Paris Hilton's My New BFF viac ako 10 minút v kuse zaváňa masochistickými sklonmi. Táto show je ale aj zrkadlom spoločnosti... bohužiaľ.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Hviezdička za monológ Noriky na záver, tá trafila klinec po hlavičke.

Severní blata (2006)

Mýrin je v podstate len priemerná krimi. Prečo si ju ale predsa pozrieť? Jej sila a výnimočnosť tkvie v tom, že sa odohráva na magickom Islande... tá zvláštna zem obývaná zvláštnymi človiečikmi prepožičala Mýrinu takú atmosféru, že som nemohla odtrhnúť oči od obrazovky. Za toto filmárom vďaka, podarilo sa im to zúročiť na výbornú. Celkovo 70%.

Kult hákového kříže (1998)

V prvom rade vynikajúci Edward Norton. Až v druhom rade film o pálčivej problematike neonacizmu, rasizmu atď. Premena hlavnej postavy sa mi zdala trochu umelá, podobný Svatý boj radím vyššie.

Svatý boj (2001)

Veľmi dobré, rozhodne lepšie ako oveľa známejší Kult hákového kríža. Je zaujímavé sledovať lavírovanie Dannyho medzi dvoma stranami, zároveň však toto vyznieva prirodzene. Príjemne ma prekvapil Ryan Gosling v hlavnej úlohe, doteraz som ho videla len v sladučkom Notebooku. Celkovo medzi 4 a 5 hviezdami... na toto sa určite ešte pozriem.