• Romantický

Hudba hrát nepřestala (2011)

Super. Krasny snimok, pri ktorom dusa pookreje, hoc aj trochu zosmutnie (o to realnejsie, ze je to film podla skutocnej udalosti, takze tazko sa uchlacholit, ze ved to bolo len vymyslene, tak nefnukaj, no. :)). Ako velka milovnicka hudby som neuveritelne ocenila tu psychopointu, ze clovek dokaze istym sposobom zit na muzike a konkretnych pesnickach, ktore ked sa poskaldaju dokopy, vedia vytvorit mozaiku celeho zivota. Tiez velmi dobre stvarnena postava otca, krasne realne vykresleny vztah-nevztah otca so synom, ktory dostal druhu sancu a k tomu tie evergreeny... Velmi odporucam :).

Zmizelá (2014)

Ohohoo, tak tu sa niekto paradne vyhral s divakvmi, ktori si myslia, ze vedia odhadnut scenar. Ak na chvilu nadobudnete pocit, ze viete, co bude dalej a nebodaj ako sa film skonci, tak o par sekund ste zas na zaciatku :) Super. Film, pri ktorom sa neda zadriemat, nuti premyslat a ktoreho zaver asi mnohych dost nastve :D Mne sa velmi pacil, na piatu hviezdicku mi vsak chybala zasadna vec - plny pocet davam len filmom, ktore sa dotknu aj mojej duse a niecim ma namotivuju. V tomto pripade sa to nestalo, bolo to cele take chladne a nedokazalo ma to nijako vtiahnut do pribehu. Stale som bola len vzdialeny divak sediaci na gauci pred telkou, skoda.

Nezapomeň na lásku (2013) (TV film)

Ano, on nestastnik, ona nestastnicka, nasli sa, dali sa dokopy a stastne zili az kym nepomreli.. mozno tak to na prvy pohlad vyzera, ALE. Mna tento film chytil svojou lahkostou, jemnym smutkom, ktory nedokazal odstranit ani (kvazi) happy end a nenutenostou. Myslim, ze laska je tu vo svojej naozajstnej podstate stvarnena tak dobre ako v maloktorych inych filmoch - a nebolo na to treba ani postelnu scenu. Pre mna velmi mile pozeranie, ktore ma uplne svojvolne "nakoplo", aby som si vazila to, co mam. A kupila si kyticku frezii :)

Talisman (2012)

Povodne som chcela napisat, ze "taky studentsky scenar", ale hadam by som aj niektoreho nadanejsieho studenta filmarciny urazila. Dve * za peknu prirodu, celkom fajn hudbu a psov :)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Co sa musi stat, aby vsetci navstevnici u Vocka okamzite bezali do kostola a veriaci zas nasprintovali do krcmy? (pre mna jedna z najlepsich scen v celom filme) Simpsoni opat nesklamali :)

Navždy spolu (2012)

Ked romantiku, tak takuto :) Fakt, ze to bolo podla skutocnej udalosti, to vo mne este viac zemocnil a nejako viac som to prezivala. Bolo to tak akurat sladke, tak akurat dramaticke, tak akurat realne. Odchazala som z kina obohatena a spokojna. Velmi spokojna :)

Štěstí na dosah (2006)

Predstavte si, ze nieco strasne chcete. Nie hocico, ale dobru vec - postarat sa o svoju rodinu a zabezpecit jej vsetko, co potrebuje aspon pre zakladne fungovanie. Citite, ze na to mate, ste sikovni, snazite sa, ste ochotni robit aj podradnu pracu, len aby ste si zarobili potrebne peniaze. Ale ono to stale nejde. Davate do toho cele srdce, ale zena Vas opusti, lebo uz nedokaze takto zivorit. Nad hlavou sa Vam zjavi obrovska bublina s otzakou: co ESTE mam urobit?? Hm, chyba tomu - (asi) kusok stastia. Pre mna krasny film o obrovskej tuzbe cloveka-muza-manzela-otca, dokazat, ze JE SCHOPNY. Zaroven film o obrovskej beznadeji a zufalstve, ktore clovek pocituje, ked uz urobil vsetko co mohol, ale aj tak svoj ciel nedosiahol a pritom taaak velmi TUZI. Mna to chytilo.

Kůže, kterou nosím (2011)

Film urcite zaujimavy, plny podnetov na zamyslanie sa (od bioetiky, cez motiv pomsty az po definiciu "zdravej" lasky). Takze ciel zaujat divaka jednoznacne splnil. Avsak zanechal vo mne skôr len negativne emocie, trochu zhusenia, pocit, ze tych sexualnych scen tam bolo zbytocne vela a boli tam skor preto, aby si reziser ulahodil vo svojom fetisi a nie preto, aby skvalitnili film... Nie som konzerva, ale vsetkeho vela skodi. Aj ten samotny pribeh sa mi zdal nejako divne rozkuskovany a polepeny, ak bolo snahou urobit z toho zaujimavu skladacku, tak sa to podla mna nepodarilo, lebo bolo sice vela kuskov, ale samotny dej velmi slaby. Ked to zhrniem - ma cosi do seba, nezabudnem nan, ale urcite si ho uz viackrat nepozriem :) Flipnic - stotoznujem sa s Tvojim komentarom (az na tu najkrajsiu babu, tu som nevidela ;))

Procitnutí v Garden State (2004)

Po prvom vzhliadnuti som dala 4*, po druhom znizujem na 3. Je to sice zaujimavy pribeh o dvoch mladych ludoch, ktori sa snazia vysporiadat so svojimi celozivotnymi traumami, ale... (on ako maly nechtiac zapricinil ochrnutie svojej matky, otec-psychiater mu naordinoval antidepresiva a vyslal ho prec z domu do inej skoly, aby zmenil prostredie. Po 9 rokoch sa vracia domov na matkin pohreb a rozhodne sa prestat uzivat lieky, chce vziat zivot do vlastnych ruk. Ona ma epilepsiu a zvykla si klamat tak, ze sa az hory zelenaju :)) Stretnu sa, zalubia sa, boja sa spolu zacat, ale napokon... kto by to bol povedal ;) V podstate pekny film, ale zdal sa mi nejaky vlacny, chvilami nudny, chybala mi tam dynamika a napatie. Ale vyborna hudba a Natalie Portman 100%-tna.

Milionář z chatrče (2008)

Mladý Jamal sedí v horúcom kresle programu "Chcete byť milionárom?" a hoci je len asistent call centra, čo znamená, že agentom z CC roznáša čaj, dostane sa až pred poslednú otázku. Samozrejme vtedy ako na just vyprší čas, takže veľké finále príde na druhý deň. Po skončení programu ho polícia odvlečie na vypočúvanie, lebo podľa moderátora (ktorý bol mimochodom na mňa až moc vyumelkovanou postavičkou) podvádza. A tak sa dozvedáme, že do súťaže sa vôbec neprihlásil kvôli peniazom, ale - za všetkým hľadaj ženu :) Veľmi pútavo a originálne spravený dej, za každou správnou odpoveďou je silný emočný príbeh malého Jamala. A keby sa to celé neskončilo sladkým americkým happyendom, dala by som 5* :) No a ten taneček Jai Ho na samom konci som akože nevidela.. ;)