Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Spojit Kurva hoši s precíznou kamerou a technikami ceskeho filmu roku 2014 bol kurevsky..ale kurevsky zly napad..Nieco ako natočit Kamenak 2

Pečovatel (2014)

A opat som raz premyslal o vsetkych mojich susedoch, znamych alebo podozrivych plesatych xichtoch, ktori sa osameli pohybuju po verejnych priestranstvach s rukami zalozenymi na krizoch a predstavoval si, ako sam vykonat tupou ziletkou zadostucinenie. Niekde tu su, ale nikto ich nepozna..kurvaaaa ja by som....ale nic...Belgický 7even krizeny s tanecnikom s Mlčania Jahniatok....Aj ked ma to psychicky nerozsekalo ako by som cakal, ruky sa mi potili.

Dočasný domov (2013)

Pri podobnych pohodovkach zaspavam jedna radost ale tu sa nieco podarilo. Zopar efektne zmixovanych smutnych osudov, ktorym sa da uverit a zaujmu. V beznom zivote si ani neuvedomujeme, ze ludia, ktori pomahaju inym ludom naozaj existuju...kedze osobne ziadneho nepoznam, a tipujem, ze ani vy, pozrite sa na to. Ziadny herecky koncert sa nekona, iba obycajne tvare ako zo zivota. Viem si predstavit aj ine zakoncenie ale to by muselo byt nad 18 rokov, a pribeh by bol urcite zajimavy aj pre fanusikov korejskych krvakov. Slusna nizkorozpoctovka.

Oldboy (2013)

Tak toto je veeeelmi maly brat originalu, ktory nikdy nedorastie. Objektivne zhodnotit sa to jednoducho neda, kedze original Oldboy je film, ktory so mnou intenzivne otriasol a dodnes ho povazujem za jeden z najlepsich kuskov ake som kedy videl. Brolin sa snazil urputne, niekedy bolo vidiet ze herecky vykon Min-sik-choia je nenapodobitelny, a tak ho len zufalo kopiroval gestami a mimikou. Mierne pozmeneny pribeh nie je prekazkou, to skor casti filmu kde korejski machri nechali divakovi priestor na premyslanie a pochopenie pribehu, a americania serviruju jednu vysvetlovaciu vetu za druhou ako na podnose...darmo, us divak nechce rozmyslat ale zrat popcorn. Porovnavat artovost zaberov a hudby tychto dvoch "bratov" ani nema zmysel. OLDBOY 2003 FOREVER! a nikdy inak.

Kapitán Phillips (2013)

Barkhad Abdi je meno, o ktorom este budeme pocut! Nie, srandujem...nebudeme. Tento Abdi je pravdepodobne jediny herec na svete, ktory podal zivotny vykon ale kvoli jeho xichtu ala spalena lebka po 23 plastikach sa mu oskar neujde a ina uloha ako terorista ziskat nepodari. Po dlhyyych rokoch jeden uzasny film, ktorym ma svetovi policajti opat dojali..tlieskam. ( Hudba skvela - Zimmerov student)

Lásky čas (2013)

Niekedy sladké az na facku..pre oboch.

Padlé ženy (2002)

Nechcite po mne aby som po tomto filme ubral plyn ked uvidim mnisku na prechode..

Kick-Ass 2 (2013)

Kto by to bol povedal, ze z malej Mindy sa po par rokoch stane sex idol pubertiakov..a neklamme samych seba, aj dospelych. Ustocka uz sice spuli ako keby bola na svoju prvu ohavnu skusenost pripravena ale je vidiet, ze si budeme musiet pockat na 3ku, kde sa otvaraju nove moznosti ako nalozit s dejom a zaujat aj slabsie polovicky, ktore mohli byt sklamane z nedostatku romantickych pasazi. Uplne uprimne, pri troche predstavivosti a odpusteni si comixoveho nadychu Kick-Assu by mohla byt 3ka uplne seriozny akcny film so sexi zabijackou v hlavnej ulohe, ktora ma za seobu sice comixovu minulost a co to si odzila aj s kurvami na strednej skole, ale teraz uz vie ako so svojimi perami a mecom narabat poriadne..nieco ako Kill Bill...no nechajme sa prekvapit. Kazdopadne ma Kick poriadne prekvapil, cakal som vykradackovu traposinu plnu hrdinskej hudby, fraz a imbecilizmu..aaa, mate pravdu, presne tak to aj dopadlo. Ale vobec mi to nevadilo, teda okrem odpornosti a slizskosti mr. MthFckera, ktory nechutnost svojej postavy nehral ale zil. O svoju buducnost sa urcite bat nemusi kedze dementnych narusenych xichtov ako je on je sice vela ale takto z hlavy ma nenapadne niekto, kto by mal ohavnejsi fejs ako tato hnida...fuj. Hnusny..chlap (?)

...a spravedlnost pro všechny (1979)

..hudba v tomto filme evokuje show Billa Cosbyho..catastrofa...prirovnal by som to k ciganovi s fuzami..radsej iba tie fuzy..