Jilly

Jilly

Česko

• 8.2.2013  15:29
    Fantom opery (divadelní záznam) (2011)

Jedna z nejúžasnějších věcí, co jsem v životě viděla! :) Neuím si představit nikoho lepšího než je Ramin a Sierra, jako ústřední dvojci pro další generaci.

• 31.1.2013  18:46

Skvělý film, na kterém je zdaleka nejlepší Jennifer Lawrence.

• 29.1.2013  00:18

Ten film je geniální. Svým vlastním způsobem.

• 26.12.2012  01:10

Burton mě tímhle svým počinem moc zklamal. Mám ráda jeho styl, mám ráda jeho filmový jazyk, ale když Frankenweenieho raději se podívám na jeho starou verzi. Tenhle Frankenweenie mě nenadchnul, nelíbil se mi, nebavil. Burton bez zápalu, bez originality, bez humoru, bez atmosféry, bez dojetí, bez citu. Jako bych koukala na něco co se strašně snaží být " burtonovkou" ale něco tomu strašně chybí...kouzlo a láska Tima Burtona k jeho filmům...tu tady prostě necítím ;)

• 26.12.2012  01:01
    Narušení (1999)

Nějak se mi to nedostalo pod kůži. Scénárista to mohl zvládnout líp...

• 26.12.2012  01:00

Dějově trochu slabší, hlavně první polovina filmu, do které tvůrci vtěsnali všechnu tu vlastní výplň. Ta působila chvílema vážně nepřirozeně a narušovala celkovou kompozici děje. Druhá polovina je strhující a praktickyy bezchybná. Po všech stránkách filmové orgie!

• 29.9.2012  20:11

Proooooooooooooooč?!!

• 22.9.2012  18:00
    Rozum a cit (1995)

Alan Rickman naprosto bezkonkurenční, jako ostatně vždy:)

• 18.9.2012  23:57

Tak nevím. Mě nepříjde ani zdaleka tak dobrý, jak se o něm říká.

• 5.8.2012  18:57
    Hunger Games (2012)

Vůbec ne špatné, ale určitě to mohlo být o něco lepší. Kniha je naprosto skvělá a věřím, že další díly s vyšším rozpočtem si s předlohou poradí ještě líp. Hodně mě zklamal soundtrack, ale jinak je to určitě nadprůměrné a skvěle obsazené.

• 31.7.2012  22:55

Marně uvažuju nad tím, jestli mám dát filmu plný počet hvězdiček nebo si tu jedno schovat, protože ačkoli je tenhle film úžasný, nepřekoná u mě temného rytíře. Jsem si celkem jistá, že je to Jokerem, jehož postava je prostě nenahraditelná. Nicméně Dark knight rises mě po dlouhé době nadchnul a jsem ochotná ho vidět ještě milionkrát a nelitovat toho. U Dark knight rises forma vítězí nad obsahem a je to sakra dobře zpracované.

• 26.7.2012  21:16
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

První dvě řady po všech stránkách naprosto skvělý. Třetí řada s odchodem Nathana velmi špatná a to ne jen kvůli němu :(

• 15.5.2012  01:37
    Avengers (2012)

Tak neskutečně dlouho jsme na tohle čekali, my fanoušci. A nezklamalo. Samozřejmě, že Avengeři neoplývají zase tak úžasnou dějovou linkou, která vás strhne jako takový Nolanův Batman. Avengeři vás strhnou bezchybnou akcí, skvělým obsazením a perfektním hláškováním. Dokonalý akčňák v komiksovém duchu se vším, co takový film má mít. Neviděla jsem ve 3D a jsem za to ráda:) Královsky jsem se bavila, když pominu trochu pomalejší rozjezd, který ale zbytek filmu na sto procent kompenzuje. Nejlepší postavy jednoznačně Hulk a Stark. Ostatní mají trochu míň prostoru, ale to taky není dost dobře technicky možný, aby se dostalo dost pozornosti každé postavě. Prostě pecka, kterou si dám s chutí ještě několikrát za sebou až do zblbnutí. Akční scény jsou tady bezkonkurenční.

• 15.5.2012  01:31

Má to naprosto perfektní momenty, které vyvažují ty části, jenž neoplývají tak skvělým smyslem pro humor a balancují až na hraně trapnosti. Celkově mě to ale hodně přakvapilo. Naprosto bezvadné popkulturní odkazy i hlášky a perfektní cameo na konci splnilo svůj účel a královsky pobavilo. Jonah Hill zvládal svou roli o špetku lépe než Tatum. Dave Franco taky skvělý. Tohle si dám s chutí znova:)

• 31.3.2012  22:47

Nevidím jedinný důvod proč se na to někdy znovu podívat. :)

• 31.3.2012  22:42

Já tyhle filmy prostě miluju! Mimochodem, kdo další si při sledování Real Steel vzpomněl na oblíbený film z dětství Železný obr Brada Birda?:))

• 28.12.2011  22:53
    Casablanca (1942)

Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship." :)

• 23.12.2011  20:26

"We are the Potter generation.":)

• 22.12.2011  13:35
    Warrior (2011)

Warrior byl pro mne dost překvapení. Hlavně proto, že jsem o něm až do nedávna neslyšela, jelikož se o něm (alespoň okolo mne) vůbec nemluvilo. Na filmu se mi líbilo předně to, jak se jednotlivé příběhy odkrývají postupně. Nejsou nám naservírovány přímo pod nos, ale pokouskách. Nicméně bych asi uvítala kdyby se film točil víc kolem příběhu dvou bratrů, jejich matky, otce a všech těch kostlivců ve skříni o kterých jsme se nakonec skoro nic nedozvěděli. Čekala jsem, že to rodinné drama rozvedou víc a trochu mne to zklamalo. Nijak zvlášť to ale nesnižuje můj divácký zážitek a mé hodnocení. Z dvou hlavních představitelů na mne větší dojem udělal Tom Hardy. *spoiler* Ze všech emocionálně vypjatých scén, včetně té závěrečné, na mne pak nejvíc zapůsobila scéna s opilým Nickem Noltem. Alkohol je svině a lidi ještě větší;) *konec spoileru* Scény v aréně jsou samozřejmě brilantní a tvůrci umí skvěle pracovat s napětím a uržet si divákovu pozornost. Palec nahoru dávám za skvělý motiv Ódy na radost. Důvod proč filmu nedám pět hvězdiček přesto, že jde o jeden z mých největších filmových zážitků za poslední dobu, je v některých chvílích přílišné klišé a patos, nelogičnosti a to, že jsem hercům některé ne tak povedené dialogy prostě nevěřila:) Amen btw: chtělo by to přepsat obsah tady na čsfd, neřekla bych, že Tommy našel doma svého otce jako alkoholickou trosku;)

• 17.12.2011  23:51

Jako hudebník se podívám prakticky na jakýkoliv hudební film a je mi vcelku jedno je-li to country nebo Motzart. Country strong se mi jak po hudební tak herecké stránce líbilo velmi. Gwyneth Paltrow se své role zhostila perfektně. Není divu, že překvapila spoustu lidí. Stejně tak jako úžasná Leighton Meester, jejíž rodiče skutečně seděli za pašování drog a o jejímž hudebním nadání neměl prakticky nikdo ponětí. Garrett Hedlund má charisma,písničky mají svoje kouzlo, příběh má smysl a závěrečný koncert perfektní! Prostě přesně to, co od podobného filmu čekám:) A na to abych věděla, co z člověka dělá příliš velký tlak a alkohol nepotřebuji "Country strong" ;)

• 14.12.2011  17:57
    Super 8 (2011)

Aneb Abramsovo poděkování člověku, který ho naučil milovat film:) Super 8 slouží jako nostalgická poklona velkému mistrovi, panu Spielbergovi a mně to tak stačilo. Kvůli místnímu hodnocení jsem toho moc nečekala a o to víc jsem dostala. Film má svoje kouzlo a chápu, že těm, kteří na jeho hru přistoupili se musel líbit. K těm se počítám taky. Dětští herci byli bezvadní a to že jsou hlavními hrdiny děti vůbec není na škodu, právě naopak. To je na tom to nejlepší. První polovina filmu je úžasná. Je sama o sobě filmem pro ty, co milují film. A umí ho docenit. Super 8 zahrnuje všechna všemožná klišé svého žánru, ale nevidím důvod proč by mi to mělo vadit, když to byl záměr:) Konec je opravdu hodně klišoidní, ale 8mm film v titulcích bezvadný. Krásná připomínka mého dětství:)

• 9.12.2011  11:16
    Noc hrůzy (2011)

Špatný špatný film. Byla jsem opravdu zvědavá, jestli se vyplatí vůbec nejaký remake Fright night dělat, ale tohle se vůbec nepovedlo. Naprosto zbytečný film, bez atmosféry a s příšernými efekty. Říkala jsem si, že když už to má být béčko, tak by to mohlo být skvělý béčko s béčkovou atmosférou, trochu nostalgický, ale ono to v sobě nemá vůbec nic. Příjde mi, že se tvůrci tohohle filmu nebyli schopní rozhodnout, jestli se ten film bude brát vážně nebo bude parodovat sám sebe. Brala bych samozřejmě tu druhou možnost. Bohužel z toho vylezlo tohle. Opravdu dobré scény jsou tam tak dvě. Škoda herců, mohli bát skvělí...ani sama nevím, za co ty dvě hvězdičky:(

• 3.12.2011  23:52
    Melancholia (2011)

Znepokojující, estetický, půvabný, děsivý, daliovský, tísnivý, artistický, beznadějný, atmosférický, přitažlivý, zneklidňující, hypnotický, (anti)depresivní, apatický, syrový, symbolický, ničivý, frustrující a především melancholický. Lars von Trier.

• 25.11.2011  00:14

Úžasné. Dlouho se mi nestalo, že by mi běhal mráz po zádech už jen z něčího pohledu. Nevím na kolik si tady můžu dovolit hovořit o skvělých hereckých výkonech. Nicméně, Rupert Wyatt, pro mně naprosto neznámá osoba, klobouk dolů bro;)

• 12.11.2011  23:43
    Thor (2011)

Hezká blištivá přehnaně barevná pohádka:) Comiksovky miluju a na Avengers se těším. Tohle bylo určitě slabší,ale po všech stránkách to splnilo svůj účel. Je to zábavný, několik efektních momentů se taky najde a ať budete sebevíc skeptičtí Thorovi fandit musíte. Prostě to jinak nejde. Chris Hemsworth je fakticky bůh a od teď jeden z největších sympaťáků žánru. Naštěstí jsem neviděla ve 3D takže v tomhle směru nemůžu hodnotit. Jsem ale vážně zvědavá jak si povede Thor mezi všema těma mlátičkama z Avengers:) Branagh se tohodle zhostil perfektně:) 70%