Přátelé (1994) (seriál)

Kto toto nepozeral...jeden z mála sitcomov, ktoré sme s rodinou sledovali, ale omnoho viac ma bavili tie najstaršie časti, mňa osobne po niekoľkých sériach poväčšine už prestane baviť stále rovnaké obmieňanie situácií a najmä vzťahov typu každý s každým - po určitom čase sa totižto v takýchto a podobných seriáloch prestanú riešiť tie vtipné každodenné situácie a srandy, ale len vzťahy, vzťahy, vzťahy...vtedy prestanem seriál spoľahlivo sledovať :) ale inak je to kultová klasika, ktorú by mal každý neskôr narodený dohnať :)

JAG (1995) (seriál)

Bože, to sme pozerali s babkou tááák často :) Veľmi sa jej páčil D.J.Elliot, tak asi hlavne preto :) ale ako som už v komente k podobne starému seriálu už raz napísala, v tej dobe ešte nebola k dispozícii taká plná priehršť amerických a iných zahraničných seriálov v televízii, ako je tomu dnes, takže sme pozerali, čo sa dalo :) a utkvelo to v pamäti, ako začiatky, a tie si je užitočné a dobré pamätať vždy....

Delfín Flip (1995) (seriál)

Keď som bola malá, pozerala som tento seriál pravidelne a bavilo ma to, hoc samozrejme ak by som to videla po prvý krát v tomto veku, asi by moje hodnotenie bolo o poznanie nižšie, ale deti takéto veci v tých časoch inak vnímali, neboli sme ešte tak zvyknutí na americké seriály a ich rôznorodosť, ako vtedy. Každopádne zastávam názor, že je vždy lepšie nechať pozerať svoje dieťa takýto seriál, než podaktoré príšernosti, ktoré sledujú v dnešných časoch.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Nemôžem inak, musím tomuto seriálu venovať 4*, teda aspoň tými sériami, kde Rexíkovho parťáka predstavovali Moretti a Burkhard, následne to išlo už bohužiaľ dole vodou - tvorcovia evidentne nechápali slovnému spojeniu skončiť v najlepšom. Každopádne sa jedná o príjemný, dá sa povedať už kultový seriál so šikovným psíkom. Moje detstvo :)

Plný dům (1987) (seriál)

Všetky sme boli na základe buchnuté do Johna Stamosa, to je jasné :) a to bol aj jeden z najväčších dôvodov, prečo sme seriál aj pozerali. Inak to je taká zábavná zlátaninka, s námetom, ktorý sme videli už mohokrát aj inde, no pobaví, neurazí.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Tento seriál bol súčasťou našich víkendov po dlhé mesiace :) a takisto sa natrvalo usadil v mojich spomienkach s niektorými fakt podarenými epizódami (uga-uga-ugačaka:) alebo momentmi (Berry White). Stálo za to vidieť, neľutujem, ale opakovať nie je nutné :)

Murphy Brown (1988) (seriál)

Ďalší zo seriálov mého mládi (tým myslím základnú školu:). Spolu s rodinou sme ho pozerali každý večer, i keď pointu a niektoré zvraty a postavy mám stále v pamäti, budem si ho musieť pustiť znovu, tento starý kvalitný sitcom stojí za to:)

Perfect Strangers (1986) (seriál)

Seriál som pozerala ešte na základnej škole, a ak mám pravdu povedať, kebyže sa neprehŕňam starými papiermi, určite by som si naňho nespomenula :) tým ale nechcem povedať, že by bol zabudnutiahodný, práve naopak, veľmi dobre som sa na ňom s rodinou bavila, boli to ešte také originálne americké sitkomy, na ktorých sa naozaj dalo úprimne zasmiať. Oceňujem a uchovávam v pamäti :)

Captain America: Občanská válka (2016)

Po mnohých stránkach je Captain Amerika: Občianska vojna, alias Avengers 3 (načo to vôbec tak nazvali, keď je to každému jasné) príliš priemerný. Akčné scény boli napodiv, a na rozdiel od predchodzích filmov, miestami naozaj zle zrežírované, čo znamená, zbytočné momenty, miestami až nezáživné (viete, ten štýl akcie, kde jeden hrdina doslova "podá" padoucha druhému, aby ho ten dorazil, i keď ho úplne bez problémov mohol doraziť ten prvý, proste umelo vyskladaná akcia, ktorá nepôsobí dobre). Takisto akcia ako taká zo začiatku nepriniesla nič nové, videli sme to, čo už xkrát v predchodzích filmoch, no chvalabohu s príchodom nových kumčaftov sa to rozprúdilo a rozrôznorodilo :) Najviac som si užívala práve tieto nové postavy, jedného z mojich najobľúbenejších T´Challu a Spíďa (i keď herecký predstaviteľ Tom Holland mi ani za mak nesadol, proste príliš detský typ), príjemne pozerateľný bol aj Tony Stark v jeho zatiaľ najserióznejšej podobe, škoda trochu Kapitána, ktorý to tými svojimi heroickými a záchranárskými postojmi už aj trochu preháňal (a okrem toho prakticky celý film len babysittoval Buckyho, čo ma dosť zlostilo, proste premrhaný potenciál). Zhruba od polovice filmu to už pekne odsejpá, no jakkoliv sa snažili tvorcovia spraviť z letiskovej bitky the best of, tá finálna, Ironman vs Cap vs Winter Soldier bola oveľa temnejšia a emocionálne intenzívnejšia, s ústredným momentom celého filmu, ktorý vlastne aj celý film charakterizoval. Ešte niekoľko slov k celej tej hlavnej pointe filmu - je mi jasné, že celá koncepcia občianskej vojny vyžaduje pocit viny zúčastnených a ohliadnutie sa za svojim činmi, no práve to vytvára až príliš neuveriteľný kontrast medzi predchodzími titulmi, kde sa tvorcovia takým niečím, ako na koho spadne zničený mrakodrap, alebo vôbec nejakou ideou prípadných obetí vôbec nezapodievali, a týmto počinom, kde len púhy pohľad na výbuch časti jedného domu spôsobí Avengers takmer šok a hneď sa berú zachraňovať ľudí (čo takisto zatiaľ v Avengers filmoch nemá obdoby). Nevravím, že by sa na tento aspekt nemalo prihliadať, no aspoň sa to mohlo spraviť a načať o čosi plynulejšie. Alebo sa na to v predchodzích filmoch nemali tak vykašľať :) Každopádne to všetko vyšlo o niečo lepšie než Age of Ultron, jednotku to zatiaľ ale neprekonalo (niet divu). Som zvedavá, čo ukáže čas a ďalšie časti, no úprimne dúfam, že sa konečne dočkáme viac nadpriemerných, než priemerných filmov.

Ant-Man (2015)

Naozaj vtipná a svižná súčiastka marvelovského súkolia, ktoré sa nezadržateľné valí do Fázy 3. Skôr by som to hodnotila ako takú oddychovečku od sem tam príliš vážne sa berúceho hrdinovského marvelovského pátosu, ktorého sme často svedkami. Dej je svižný, odsejpá raz dva, plný vtipných hlášok. Fyzike ako takej dáva riadne na frak, čiže v tomto prípade radšej nerozmýšľať a nezameriavať sa na protichodnosti, ktorými je filmík plný, zbytočne si pokazíte príjemný dojem. Jakkoliv nepravdepodobný, ale zato milý a loajálny mravenčí svet a vzťah človek-mravec - tým je prepletený film od začiatku až do konca a dotvára tak celkový nano-dojem :) Paula Rudda som tu nečakala, no zapadol a zahral celkom dobre, Lilly je svojská a priniesla trochu hereckého korenia, Peňa na nezaplatenie :) Douglas ako predstaviteľ toho vážnejšieho hereckého prvku, ale aj od neho sa dočkáme zopár vydarených fráz :) A nakoniec musím priznať, i keď deti moc nemusím, že som bola svedkom toho najroztomilejšieho detského hereckého výkonu (ak sa to v tomto veku vôbec dá tak nazvať), aký som kedy videla, nemôžem si pomôcť :) Suma sumarum sa jedná o funny pekne spravenú, herecky obstojne zvládnutú oddychovku medzi niektorými ťažkými kalibrami, ktorými Marvel disponuje - ale pozor, určite to nie je ich najhorší počin :)