Muž z oceli (2013)

Na Supermana jsem šla se smíšenými pocity - nevadilo by mi nějaké pokračování, ale pořád natáčet filmy o původech superhrdinů mě nebaví. Přece každý ví, že Superman je z Kryptonu, umí lítat a tak dále, tak proč se zdržovat se známým a nenatočit něco nového? Ale chápu, že při tomhle pojetí by samotné pokračování působilo divně. A aspoň je to natočené úžasně megalomansky a hraje tam Russell Crowe. Plus některá další drobná pozitiva. Takže v zásadě se mi to líbilo, ale nadšení, které z některých tryská se nedostavilo. Představitel Supermana není úplně to pravé ořechové - nevadí mi jak hraje, ani není vysloveně ošklivý, ( na jeho čelist se kouká pěkně), ale působí jako studený čumák a chybí mu charisma, narozdíl třeba od Russella, který i přesto, že je starší a ne tak vypracovaný, působí mnohem víc sexy. A pak se ten film tváří strašně vážně. Naštěstí ne tak moc, jak jsem se trochu bála, nakonec se tam moc nefilozofuje a občasná moudra moc nezdržují, ani Superman tam moc neřeší nějaká traumata, ale brát něco takového smrtelně vážně mi prostě nejde. A taky se mi nelíbí vzorek a barva Supermanova kostýmu, ale to už jen tak na okraj :-)

Neznámý (2011)

Příjemná žánrovka, která mě bavila, a nepřišla mě až tak předvídatelná. Tím neříkám, že je bůhvíjak originální, samozřejmě nechybí klasické postupy typu, opuštěný hlavní hrdina najde útočiště u krásné dívky, která ho sotva zná - ale kdyby se ke mě chtěl nastěhovat Liam Neeson, asi bych taky nakonec nebyla proti :-) - a samozřejmě zabijáci na stopě, atd atd. Ale vzhledem k tomu, že miluju tyhle filmy a Liam se mi taky líbí (překvapivé, že?), dávám hodnocení jaké dávám.

Manipulation (2011)

Docela zajímavá záležitost, na to, že je to jeden z těch "ukecaných" filmů, se dal dobře přežít a to i přes to, že jsem ho viděla v němčině bez titulků. Kvůli tomu, mě určitě unikly některé detaily, ale na druhou stranu, jsem se musela o to víc soustředit a aspoň jsem neměla čas se začít nudit. Což může docela dobře hrozit, hranice mezi nudou a napětím, je v tomhle případě zatraceně tenká. Chybí mi v tom výraznější emoce, jediná postava, která působí nějak živě, je vyšetřovatel (Brandauer) a reportér, hned na začátku obiněný ze špionáže (ale ten moc prostoru nemá), ostatní, včetně postavy Sebastiana Kocha jsou pojaté spíš jako figurky, odříkávající text. Jinak děj je docela zkousnutelný, zápletka není bůhví jaké překvapení, ale zase není úplně pitomá. Celkově je to ten typ filmu, který když neuvidíte, nic se neděje, ale když nemáte nic lepšího na práci - proč ne? :-)

Jutský princ (1994)

Chvilkama nuda, chvilkama až komedie a celkově promrhaný potenciál. Beru, že se chtěli tvůrci trochu držet reality, ale ve výsledku se to moc nepovedlo. Kulisy možná odpovídají historickým výzkumům a všichni chodí v šedivých nebo hnědých hadrech, ale jinak jsou čisťounký a učesaný, a když na začátku královna chodí po vesnici, tu ocachtá bylinku, tam se důležitě podívá do hrnce, musela jsem se smát. A jestli se něco tomuhle filmu daří, tak dokonale umrtvit jakoukoliv scénu, která by snad mohla být aspoň trochu působivá nebo nedejbože vyvolat nějaké emoce. Aspoň, že se na Christiana Balea dobře kouká (na Gabriela Byrna taky), takže se to nakonec dalo přežít až do konce.

Osvícení (1980)

Tak jsem to konečně viděla a musím říct, že mě to zklamalo. Nejspíš jsem díky všeobecné vlně nadšení toho čekala až moc, ale fakt nevidím důvod pro víc jak 3 hvězdičky. Jako atmosféru to mělo, ten prázdný hotel byl sám o sobě působivý, chvílema jsem se skoro i bála, ale už jsem se bála i víc. Ani nesdílím nadšení nad Nicholsonem, podle mě vypadal jako magor hned od začátku, člověk jen čekal, kdyže vytáhne tu sekeru. A některé motivy mě přišli nevyužité, jako Halloran, Tony atd.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Na Hobita, jsem šla ze zvědavosti, je to film, o kterým se dost namluvilo, tak jsem ho chtěla vidět na vlastní oči. LOTR se mi docela líbil, takže jsem se i trochu opatrně těšila - opatrně proto, že když se těším moc, obvykle jsem zklamaná. To jsem nakonec nebyla, ale na 5* to nemá. Hlavně je to zbytečně natažený, buď se tam moc žvaní nebo naopak pobíhá sem a tam. Naštěstí i tentokrát vybrali herce, na který se dobře kouká, sice jich je míň než V LOTRu a Thorin není Aragorn, ale i tak je dost sexy a Bilbo je zase lepší jak Frodo. Vtípky možná byly trochu infantilní, ale mě se líbily, aspoň to nebylo tak smrtelně vážné, dokonce se přiznám, že se mi líbila i pasáž s ježečkem :-)

Skyfall (2012)

Moje pocity z filmu plně vystihuje slovo smíšené. Na jednu stranu je to návrat ke klasice (hurá), na druhou je Bondova krize něco jako svatokrádež. Nepatřím k těm, komu vadí Daniel Craig jako Bond, ale co mě vadilo, byl odklon od bondovských "reálií" v jeho filmech. Prostě pokud Bond, James Bond nepije martini s vodkou a nemá aspoň hodinky s laserem nebo explodující pero a aspoň jednu milenku, tak to není Bond. Může to být dobrý film o tajném agentovi, ale Bond to prostě není. A tyhle věci se tam objeví (teda hodinky ani pero ne, ale pěkně vybavené auto má taky svoje plus) i když trochu netypicky, jako takové vtipné pomrknutí. I to, že Bond pije pivo (!), je do příběhu napasované vcelku logicky. V zásadě jde o působivý film, který rozhodně stojí za vidění, ale žádný extrémní našení ve mě nevyvolal.

Válka policajtů (2004)

Není to špatný film. A mohl být skvělý, téma bylo super, docela se to slibně rozjíždělo, ale ten konec byl takový divně uspěchaný.

Ve stínu (2012)

Není to špatný film, to ne. Ale jak už asi uvedlo hodně lidí přede mnou, detektivní zápletka je taková nijaká a překombinovaná, což z potenciálně skvělého filmu dělá jenom dobrý. Což je škoda, atmosféra, herci (ze Sebastiana Kocha jsem doteď unešená) a vůbec všechno kromě scénáře je jinak bezvadné.

Andělé pomsty (2002)

Včera jsem to viděla v TV. Původně jsem se na to koukat nechtěla, už podle nástinu děje jsem čekala, že to bude kravina ( a taky, že jo), ale náhodou jsem zahlédla Arnolda Vosloo a jen a jen kvůli němu jsem to dokoukala. Jinak je to opravdu bída s nouzí, idiocie scénáře je nezměrná, ale je to tak pitomé až je to (místama) směšné.