Revolver (2005)

uf, tak tenhle film byl zklamáním roku. Nejdřív mi nějaké ty nelogické podivnosti a rádoby cool monology zas tak nevadili, ale čím víc se to blížilo ke konci tím jsem byla radši a ten psycho závěr mě dorazil, takový žvásty se jen tak neslyšej. Nejhorší je, že to není úplně pitomý film (proto nedávám odpad!), o to víc ale mrzí jaká z toho vylezla slátanina.

Prokletý ostrov (2010)

Příjemně napínavý thriller, který se na konci zvrtne v "překvapivou" pointu, která zase tak překvapivá není. Nicméně poslední věta hlavního hrdiny je působivá a trochu vylepšuje dojem z toho pitomého konce.

Jak vycvičit draka (2010)

Asi nejlepší animák co jsem v poslední době viděla (ne že by jich bylo zase až tolik). Ano, příběh není zas tak originální, ale má švih a provedení bylo tak luxusní, že mi to ani nepřišlo (narozdíl od takového Avatara, kde mě příběhová průhlednost trochu štvala).

Souboj Titánů (2010)

Nijak zvlášť špatný, ale ani nijak zvlášť dobrý. Pozitiva: Sam Worthington má hezký nohy. Zeus se hezky blejská. :-) Negativa: Žvásty postav o vzpouře proti bohům a dialogy vůbec. Ralf Fiennes jako Hades je na odstřel. Zbytek je tak nějak průměr, když se něco děje, dá se na to koukat, ale příběh jako takový je no, vlastně moc není. V zásadě mi nevadí, když filmaři nějaký příběh překopou tak, že z něj zůstanou jen jména, ale předělávka musí něčím zaujmout, což se jim tentokrát moc nepodařilo. A nebýt tam fešák Sam, bylo by to o hvězdičku míň.

Avatar (2009)

Že bude příběh jedno z nejprofláknutějších klišé jsem tušila už z traileru, i když tam se ještě dalo doufat, že to tak není. Je. Bohužel. Film zachraňuje fakt, že jde o úžasný vizuální nářez (aspoň v Imaxu je to maximální zážitek). A i když jsem většinu filmu byla nad věcí, v závěru mě Cameron stejně "dostal" takže Avatar ANO! P.S. A čím to je, že vždycky když se cizinec sblíží s dívkou z domorodého kmene jde o dceru náčelníka?

Ve jménu krále (2007)

Právě jsem to dokoukala ...občas tam jsou i vcelku působivé scény, ale jako celek to moc pohromadě nedrží . Ale zase jsem se občas i zasmála, i když to asi nebyl účel. Třeba taková matrixovská bitka ke konci byla kouzelná.

2012 (2009)

Pár super scén, pár dobrých hlášek a nějak moc řečí a rodiny. Ale když se v tom člověk moc nešťourá a kouká na pořádný plátno s dobrým zvukem, dá se ten film pěkně užít.

Hanebný pancharti (2009)

No, rozhodně je to zajímavý film. Zábavný, občas napínavý, celkem ulítlý. Dlouhý dialogy mě nevadí, ale co mě docela zklamalo, byl fakt, že banda panchartů z názvu filmu je ve skutečnosti jen křoví, které se ve filmu mihne jen v pár scénách. Což mi přijde jako škoda, protože to považuju za nejzajímavější myšlenku celého filmu. A fakt by mě zajímalo, jak se z Židovky z venkova stane majitelka kina v Paříži.

G. I. Joe (2009)

V zásadě je to ptákovina, relativně svižně natočená, takové zachraňování Eiffelovky bylo super. Bohužel ten scénář je strašně stupidní, a to nejsem v těchto případech nijak náročná, ale tak děsně šablonovité a klišovité postavy to až bolí.. Hvězdička je za obsazení, herci jsou většinou koukatelný.

Disaster Movie (2008) odpad!

Nevěřila jsem tomu, ale je to možné! Je to opravdu taková hovadina jak všichni říkají. Většinu času jsem si říkala "co to sakra jako má bejt?" Děs, běs, bída a utrpení.