Neznámý vojín (2005) odpad!

Film o ničem, volovina, sám se divím, že jsem to dokoukal. Děj žádný, bídný scénář. To jaký je to paskvil dobře dokumentuje, že k prostředí vojenské základny v Grónsku hraje country hudba.

Dvojí obvinění (1999)

Námět je vcelku zajímavý, bohužel scénář má své nedostatky, nedomyšlenosti a nedostatečně prokreslené části děje. Ashley a Tommy jsou v pohodě. Nic objevného nebo extra povedeného, dalo se to ztvárnit o hodně lépe, ale jako thriller v TV v pohodě koukatelné. 60%

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Námořní film bez výrazných hrdinů a strhujícího děje protkaného akcí. V té dlouhé stopáži mě trochu nudili dlouhé minuty strávené na lodi "obyčejnou denní agendou a chodem", které pouze mírně zpestřily bitvy. Na druhou stranu výprava je opravdu povedená, dobová atmosféra pěkně vyladěná a v neposlední řadě také poutavý hudební doprovod např. v podobě melodií basy a jiné melodie nástrojů klasické hudby. 70%

Ohňostroj marnosti (1990)

Tomuhle říkám zmršený film. Takové skvělé herecké obsazení bylo velkým příslibem. Prvních pár minut to vypadalo nadějně. Celý film byl ale pohřben v patetických hereckých etudách zejména kněze a soudce. Je jasné na co chtěl tvůrce upozornit - na vztahy černochů a bělochů, politikaření a manipulování davem, veřejné lynčování. Takto ale ne. Ne že by se na to nedalo dívat, zkouknout se to dá v pohodě, ale podařené to tedy rozhodně není, scénář je velkým zklamáním a réžie se také moc nepředvedla. 65%

Navždy a daleko (1992)

Hlavní dvojice Nicole Kidman a Tom Cruise je dobrá, i když Cruise moc nemusím, hlavně ne v českém dabingu... Film je opravdu hodně dlouhý, ne že by to byla nějak moc nuda, ale roztahané to je dost a chtělo to zkrátit. Také je to na mě občas příliš klišoidní romantiáda. 70%

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Krásný film moc zajímavě a hezky natočený, kde nechybí humor, ale zejména dojemný příběh s velice příjemnou atmosférou, která byla tomuto filmu vtisknuta. Výborné herecké obsazení v čele se skvělou dvojkou Hrušínským a Menšíkem. Literární předlohu jsem nečetl, ale dojem je výborný. 90%

O rodičích a dětech (2007)

Pohodový melancholický filmek hezky příjemně pomalu plynoucí. Občas je vtipný, ale je to jen párkrát. Komedií bych to nenazýval. Příběh je vyprávěn defakto v jedné příběhové linii točící se mezi několika postavami, ale ve více časových liniích - celkem pěkně používané flashbacky, výlety do minulosti ve vyprávění zúčastněných osob. Hlavními osobami jsou tři muži třech generací, při čemž musím pochválit výběr herců Novotného a Slováka Kostelného, kteří si jsou opravdu podobní a není problém uvěřit, že jsou otec a syn. Somr také docela sedí. Je to takový oddechový film, ale pro mě spíše jen maximálně na jedno zhlédnutí, nic světoborného. 68%

Smrtící epidemie (1995)

Film se skvělým hereckým obsazením, u kterého ale scénář se zápletkou zase až takových kvalit nedosahují a nedrží laťku stoprocentní po celou dobu stopáže. Je to trochu roztahané. 78%