Bez soucitu (2010)

Velmi příjemná nadstandartní akční oddechovka na poklidný sobotní večer. Pro mě dobrý a dostačující filmový relax, který mohl být klidně o nějakou tu půlhodinku delší.

Prokletý ostrov (2010)

Film, jehož genialitu jsem dokázal patřičně docenit až při druhé projekci. Výborné herecké výkony, naprosto excelentní prostředí, pohlcující atmosféra a v neposlední řadě bravurní scénář. Shutter Island se řadí k mým nejoblíbenějším filmům mistra Scorseseho.

Avatar (2009)

Pěkná 3D pohádka pro děti. Nehledejte skvělý scénář, nebo nějakou zapeklitost v ději. Tohle je jenom dlouhá reklama na 3D, ve které se utopilo více peněz, než je zdrávo.

Zodiac (2007)

Smysluplný thriller dle skutečných událostí se skvělými herci a to celé pod vedením Finchera? Bože, co víc si přát. Jednoznačně pětihvězdičková záležitost!

Strážci - Watchmen (2009)

Nevěděl jsem co se dá od Strážců čekat, ale dech mi vyrazily už skvělé počáteční titulky. Nevěděl jsem ani co se dá čekat od herců a tak až při filmu samotném se ukázalo, že jejich výběr byl více než dobrý. Klasický Alan Moore zase ožil a s ním i skvělý příběh, tak jako tomu bylo například u V jako Vendeta. Samozřejmě na dokonalosti filmu přidává skvostný výběr hudby.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Robert Rodriguez ve formě, tak jak ho mám rád. Samopal místo nohy, zombíci, suprový postavy, všudypřítomná krev a drsná hudba.

Matrix (1999)

První Matrix patřil k mému mládí. Pak přišel Matrix Reloaded a Revolutions, ale první díl je prostě klasika, která tehdy přinesla něco víc, než jen futuristický zážitek. A na to se nedá zapomenout.