mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 2.1.2019  22:28

Trochu slabší odvar mého oblíbeného Nebojsy.

• 21.3.2020  16:59
    O život (2019)

V těžkých dobách tohle tupá rána do oka divákova. Naprosto nudné a nezáživné.

• 15.9.2011  18:36
    Obhájce (2011)

Lincoln Lawyer aneb jak se před soudem přečůrávají strategická místa psí technikou. Kdo přechčije naposled, vítězí. A tak jsem poprvé v životě viděl film, kde se mi šampon jménem Matthew McConaughey zamlouval. Inteligentní film, který vás naprosto vtáhne fantasticky napsaným příběhem. Tohle by si zasloužilo vlastní seriál, protože právník s černým šoférem nemá chybu. A ponaučení na závěr - mít za kámoše legii pretoriánů na motorkách vůbec není od věci.Zkrátka Matthew ve své životní roli v jednom prozatím nejlepších soudních krimi-thrillerů.

• 12.6.2011  16:02

Příliš dlouhá stopáž a absence jakési jednotící linky, to jsou hlavní slabiny Občanského průkazu. Mix Šabachových povídek jaksi nedržel pohromadě. Kdyby z toho vznikly dva filmy, bylo by to možná lepší. Jinak představitelé hlavních rolí působili velmi sympaticky a herecky uvěřitelně, ale určitě bych do hlavních rolí uvítal někoho, kdo tu dobu zažil. Výborná byla také hudba. Subjektivně bych to uzavřel tak, že Občanský průkaz neurazí, ale ani nenadchne. Kdybych však hodnotil pouze v porovnání s českými filmy posledních let, tak bych těch pět hvězdiček dát musel...

• 9.11.2009  22:13

Michaela J .Foxe vůbec neznám, ale na první dojem na mě zapůsobil velmi skvěle. A to díky filmu, ve kterém je názorná ukázka toho, že USA a válka ve Vietnamu nebyla válka jako 2.světová, nýbrž je to válka zvěrstev,plenění a kriminality na každém kroku. Tento snímek se zaměřuje právě na jedno z nich, které bylo v té "válce" na denním pořádku.Briane, opravdu tleskám a velký klobouk dolů. tohle se ti vážně povedlo natočit bez zbytečných klišé, dlouhých a hloupých a nudných scén. Jen ta kamera občas habruje, ale to je tím, že jsem si zvyknul dívat se na filmy o 20 let starší ;)

• 12.6.2011  15:07
    Obřad (2011)

50% - Spánek. To je to, co vzbuzuje The Rite. A to asi účel nebyl. Přitom technicky je to zvládnuté výborně - hudba, která buduje hutnou atmosféru a hezky graduje, kamera a střih fajn. Håfström a Hopkins také odvedli výbornou práci, jen škoda, že nedostal více času. A co byl teda problém? Jednoznačně scénář, který byl akorát plný filozofování a mouder, že už jsem ke konci téměř nesledoval a bylo mi jedno, jak to vlastně celé skončí.

• 7.1.2012  21:46

Real steel na mě působí mnohem emočněji než třeba všemi opěvovaný warrior. I když je ocelové pěst lehčí variací natransformers, slabší povahy by klidně i mohla rozbrečet. I ten scénář je konečně únosný a plané řeči tu mají svůj skrytý význam a postavy naštěstí jednají více podle srdce než podle režisérova ukazovátka. Zkrátka se jim dá uvěřit. Nemám co vyčíst, jen těch robotický kopů a ramplujícího železa mám trochu dost. 85%

• 10.9.2010  21:04
    Ochránce (2005)

Vin zvládne zahrát všechno. Jenom toho babysittera ani nenapodobí. Pokud vám nevtipnější na americké komedii přijde kačer, asi se někde stala chyba. Tady ano a velká. Pro děcka to může být něco nezapomenutelného, pro mě jen nepříjemná podívaná.

• 25.2.2013  19:56
    Oddělen (2011)

Tyhle rádoby psychologické filmy o lidské trosce jsou opravdu jen pro vybrané spektrum lidí. Já osobně soucítím s lidmi, kteří mají osobnost založenou na skutečnostech a podobnostech v příběhu, ale pro běžného a citově neorientovaného diváka je to spíše "uklidňující film", kterým chce zakončit pracovně strávený víkend, protože Brody se dobře poslouchá, jeho herecký výkon je docela přesvědčivý a s tématem o sociálním vyloučení se setkáváme teď a denně. Příběh hloubku má, ale nechtějte po mně, abych se v něm pitval, na to jsem moc rád, že žiju, jak žiju. Chápu, že myšlenka odrazu naší současné doby je více než zřejmá, ale Tony Kaye tímto přístupem bohužel nic nezmění. Nadprůměrný snímek, který prozatím nemám s čím porovnávat. Třeba později hodnocení stáhnu.

• 8.2.2010  16:55
    Odhalení (2007)

Film, který nepřekvapí, ale ani neurazí. Herecké výkony jsou v normálu, jelikož ani nebyl dostatek prostoru ukázat, co v nich je. Ovšem některé objevy jsou více, než k zaražení a rozhodně to diváka nutí se dál dívat, protože neví, co ho ještě může čekat.

• 14.2.2010  23:50
    Odplata (1999)

Tak tohle já můžu a Gibson si to určitě taky užil. Skvělá režie, se sice slabším scénářem, který je ale obohacen menším černým humorem, který vaše uši rády uslyší. Brian se soustředil hlavně na děj okolo Gibsona a ostatní věci ho nezajímaly. Ten chlápek prostě ví, jak diváka na tak krátkou dobu usadit do sedadla a nechat ho společně s vaším oblíbencem sledovat jeho osud a dovolí vám nahlednout na jednoduchou, avšak propracovanou kriminální vložku. Zkrátka taková netradiční akční "mlátička"..Když už jsme u té akce, rozhodně jí tam mělo být víc a nic by se tím nezkazilo.

• 14.1.2014  19:24
    Odpojit (2012)

Těžko hledat hloubku někde, kde není. Stejně tak těžko sjíždět řeku, ve které neteče voda. Rubin krásně vyvrátil všechny negace a podporuje život bez internetu. Inteligentní divák uvidí prolezlý svět blbou technologií. Již dříve Čapek prorokoval, že svět zaplaví stroje. A to je přesně ono. Oni dva mladí parchanti, živící se zevlingem a vymýšlením debilit jsou přesnou ukázkou toho, jak je moderní doba prohnilá. Rubin sice na věc nahlíží trochu sofistikovaně, přidává pár vedlejších rovin, ale celkový výsledek je perfektní. Vygradovaný finiš možná končí trochu zbytečně moc emotivně, každopádně je to perfektní odraz dnešní doby. Pro náročnějšího diváka je tohle prostě povinnost.

• 5.6.2009  12:30
    Odpor (2008)

Pěkný válčený film, konečně z trochu jiného pohledu. Žádne přehnané scény, je to svižné, dramatické a celkem i akční. Daniel Craig ukázal, že má na to, hrát v takovýchto filmech.

• 14.7.2010  14:33

Konečně netradiční snímek o problematice terorismu. Žádné vystřílení půl iráckého národa, žádný boj na Blízkém východě. Boj přímo uprostřed USA.....Opět jsem byl nabažen skvělými hereckými výkony. Zvláštní obdiv si zaslouží Michael. Ani se mi nechtělo věřit, že je to skutečně on. Carrie-Anne je tam sice platná jako semafor v zatáčce, ale po horších pasážích se na ní rád alespon podívám. Samuel sice dělá, co může, řeže, píchá, seká, ale není to ten typ člověka, kterému by takováto role sedla. Tohle je prostě práce pro Jacka Bauera a nikdo by mu neměl kušovat do řemesla. Za extrémně vyhrocený konec, který nám dá zamyšlení,"jsme lidé nebo zvířata", hodím i tu 4.

• 19.11.2009  08:46

Hodnotím to spíše ze strany psychiky voják, protože ta je vážně povedená. Pan Broomfield konečně ukázal, že američani jsou největší prasata, co se týká války na Blízkém východě.Takovýhle hnus se jen tak nevidí. Velmi svérázně natočený snímek.

• 14.1.2021  19:40
    Odstřelovač (TV seriál) (2016)

Tohle je přesně ten typ seriálu, od kterého nechcete víc čekat, ale stejně vás nějakým způsobem vtáhne do hry. Modlíte se, ať všichni badass chcípnou, ale zároveň si přejete, aby napáchali ještě nějakou škodu. Americká agitka (rozuměj náborový seriál) působí na oko pěkně, scénářově si taky na nic nehraje, ale zbytečně protahovaný tah do finále, které následně přebije závěrečných 15 minut je spíše smutné. Já to však celé dokoukal.

• 29.7.2009  22:54

Až na pekelně dementní (omlouvám se za to slovo) konec, dost dobrá, napínavá akční střílečka. Taky je to možná tím, že hlavní roli zahrál skvěle Mark Wahlberg, kterému takovéto role vážně sednou.

• 22.6.2009  19:04
    Odstřelovač (1993)

Nehorázná kýčovina

• 21.5.2011  20:52

Kdo chtěl čekat na nějaké "lepší" pokračování na původní snímek, musel čekat poměrně dlouho. Pravdou je, že snímek je plný americismu, ale k příběhu vás táhne jakési poutu, ikdyž jde o příběh strohý jako bačkora. No, ale Patrick nám dokázal, že každý sniper nemusí být samolibný nafoukaný idiot a že jeho řemeslo nepatří do starého železa.

• 7.2.2010  11:10

Technciké provedení je něco strašného, herecké výkony se naštěstí ve válečné "vřavě" schovají. Nebýt režisérm Ital, ale Američan, rozhodně o pár hvězdiček dolů, ale Italové nejsou tolik do natáčení, tam jim hvězdou trochu pomůžu.

• 7.10.2010  22:34

Zajímavý psychothriller, který se lehce vymyká zbytku žánrové tvorby. Není tak prvoplánový, scénář je propracovaný, stejně tak psychologie postav působí velmi opravdově. Má to však ale zásadní chybu - kromě vychytralého Hopkinse, který se tu tak trochu vrací k postavě stylu dr. Lectera, a namachrovaného Goslinga, v němž vidím jednoho z největších hereckých talentů současnosti, nepřináší film nic, co by vás přikovalo do sedačky a pořádně napínalo. A nutno dodat, že společných scén zmíněných protagonistů je ve filmu bůhví proč jako šafránu. Tvůrci měli hodně vysoké eso v rukávu, ale místo aby s ním pořádně třískli o stůl, jen nám ho sem tam opatrně a krátce ukazují. Velká škoda, film měl (mít) mnohem vyšší ambice, takhle jen lehce vykukuje z průměru. Chtěl bych dát čtyři hvězdičky, ale fakt to nejde.

• 6.7.2009  13:29
    Oko bere (2008)

Drama ? ano drama, ale má to prvky i něčeho "akčnějšího". Nejsem fanoušek tohoto tématu, ale když jsem si přečetl komentáře, řekl jsem si, že by to nemuselo být tak špatné ;)a taky nebylo. Docela jsem se bavil, protože to mělo všechno koření, co by mělo mít,¨. Jen ta závěrečná zápletka mohla být trochu jiná, nic méně byla docela zajímavá ;). Jen jedna věc mi vrtá hlavou, jak to jako počítali, je možné, že to může někdo dělat i v reálu ? :D..celkem solidní Béčko

• 9.7.2009  12:34
    Oko dravce (2008)

Vynikající start. Opravdu mě to posadilo na sedadla, ale když jsem se dokoukal až ke konci, a zjistil jsem, co jim to vlastně dává přkazy, byl zklamán, protože takovýc to filmů, kdy je počítač "mozkem" všeho dění je opravdu moc. Stejně ale hodnotím za 4*, díky skvělým hereckým výkonům

• 30.12.2010  15:50
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Konečně seriál, kde se neřeší vztahy a jde se rovnou na věc. Tah na bránu je obrosvký. Kdyby Vetchý nebyl známý herec, řekl bych, že jde o jeho životní roli (něco tak přesvědčivého sem dlouho neviděl). Luděk Sobota snad poprvé ze sebe nedělá retarda a je vtipný. "Za co jste mu dal tu červenou, ty vole?" Nikdy v životě se mi nestalo, abych si organizoval čas podle českého seriálu, ale Okresní přebor mě donutil každé pondělí ve 20 hodin zasednout k TV a zjišťovat, na kterém zapomenutém kanálu ta Nova vysílá. Já jsem prostě musel hodit všední starosti za hlavu a šel jsem oběhat tu pravou obranu s Jirkou Luňákem, musel jsem si stěžovat na lavičce na bolístky s Jardou Kuželem, musel jsem kout pikle s předsedou Orlem a já jsem s nimi snad ukradl i ten Forbes. Mně s tou bandou vesnických exotů bylo dobře na hřišti i v hospodě. "Já viděl vopravdický peklo ty vole, to je nelidský". Je to nelidský a nelidsky jsem se bavil

• 14.10.2012  20:53

Poslední zápas Pepika Hnátka vyhrál především v tom, že splnil všechna očekávání, která do něj byla z hlediska kvalit seriálu vkládána. Jedna hláška střídá druhou, přičemž některé nejsou pro neznalce seriálu. A Krobot, ten je nejlepší představitel hesla: Fotbal, ten ho nezabíjí. Fotbal je totiž to jediné, co ho ještě drží při životě.

• 21.6.2009  13:06
    Okrsek 13 (2004)

Výborná podívaná, ze super Davidem Bellem..opravdu povedené dílo. Způsobem, jakým dnešní lidé utíkají a mlátí jiné, nemá obdoby, opravdu se mi to líbilo.

• 31.8.2009  21:07

Postaveno na základě 1. dílu, což je na jednu stranu veliká škoda, ale na druhou stranu skvělý nápad. Když ale začíná 2. díl, řeknu si, že to vůbec nemusí být špatné. Jenže co se nestane. Asi po půly filmu je to defakto kopie jedničky, což je veliká škoda. Zároveň i konce jsou dosti podobné, avšak zápletka se trochu liší a nebýt Leitových a Damienových super triků, jednalo by se o klasickou akční nepovedenou dvoudílnou minisérie. I přes tyto nedostatky byla akce od začátku až defakto do konce, takže hodnotím o trochu méně než první díl. Škoda Patricku, měl sis s režií trochu více vyhrát

• 25.9.2011  20:37

Začátek brilantní, bohužel tvoří jakýsi uzavřený celek, na nějž pak navazuje sled epizod z války, které nepůsobí příliš kompaktně a s dějem z kasárny netvoří uspokojivý celek, takže film vypadá trochu rozpadle. I tak ale v druhé části Kubrick nevynechá satirické prvky, střídající se s mrazivými scénami a v nejlepších případech se doplňují. Scéna s odstřelovačkou je pak dostatečným emocionálním vrcholem.

• 10.2.2019  21:01

Čekal jsem alespoň nějaké smysluplné konverzace, nějaké motto, které mi pomůže se nad problémem zamyslet. Když jsem dostal do finále, čekal jsem alespoň část atmosféry, která tehdy na soudu byla. Tady je vidět, jak skvělý potencionál dokáže vyhořet na hlouposti scénáře, který nám vlastně nabízí klasickou politickou kostru, kterou jsme už několikrát viděli. Je mi líto Bena, který zahrál skvěle, avšak musel přihlížet této tristní záležitosti při vzpomínce na Adolfa. Věřím, že si zasloužil lepší a atraktivnější zpracování než jen šeď a nudu.

• 27.5.2011  13:18

True grit nám nabízí pár useknutých prstů, jednu amputovanou ruku, návod na první pomoc při uštknutí hadem, zajímavou "zubařskou" scénu a mezi tím hodně jízdy na koních a plno prázdných řečí. Jeff Bridges výborný, Matt Damon obtloustlý a zbytečný a ta holka mi strašně připomínala malou Mahulenu Bočanovou a svou přechytralostí mi byla hrozně protivná. Chtělo to víc prostoru pro Brolina a Peppera. Posledních 20 minut dobrých, ale jinak typičtí bratři Coeni - moc se tam toho neděje.