mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 2.9.2012  16:06
    Prozrazení (2012)

Je vidět, že Torres si zkrátka nedokážu vymyslet svůj vlastní příběh a jen vykrádá námět z kvalitnějšího a cennějšího burried. Stephen je sice jednoznačný tahoun, ale nadruhou stránku, kdo by nedokázal zahrát myš zavřenou v bedně ukrytou v kufru auta ? Žádná velká věda, ale jako jednohubka určitě zachutná.

• 7.7.2012  16:23

Hláškující Guy, půvabná Maggie, těžkonážní Peter. Toto trio do sebe a do kontextu skvěle zapadá. Rozhodně to není dechberoucí béčko, má to dost svých slabin. Čekal jsem, že přes tolik padouchů režisér zapojí více akce. Více střílení, více vyprázdněných zásobníků. Tady dostanete jen slabý odvar, který rychle zapomenete. A vedlejší dějová linie ? Raději nezmiňovat. Sečteno podtrženo, dalo se z toho vytěžit o něco víc.

• 27.6.2012  16:56

Worthington už konečně vypadá trochu autenticky. Ovšem jen další řada z Hollywoodských reprasálií, kdy postaví více lidí před ještě větší zelená plátna. Po vizuální i audio stránce film vypadá lépe než jeho původní představitel, ale z takového prasáckého scénáře prostě víc vymačkat nepůjde. Lituji Liama, že musel své utrpení snášet i podruhé. Liebesman by bez svých kouzelníčků a magických soubojů film neutáhl ani na 50%. Doufám, že se titáni hněvali naposled.

• 6.6.2012  18:18

Ty filmy vybírané dramaturgií SA mě zničí. Ačkoli Kate vypadá líp jak její manča, tak rozhodně líp nehraje... A papá Douglas by si už taky mohl dát oraz. Jeníček jakbysmet.

• 5.6.2012  11:53
    Veterán (2012)

Hollywood si může dovolit filmovat snad už opravdu všechno. Hvězda navíc za Dannyho ledvinku.

• 26.5.2012  17:30
    Mezi vlky (2011)

Dechberoucí drama, jasně... Možná v těch chvílích, kdy vám dech chyběl kvůli hůrónskému smíchu, kterým jste častovali každou stupidní scénku téhle "komedie"... Od krásně ozvučeného pádu letadla a celkem i slušných lekaček na začátku filmu to pak už šlo strmě z kopce... Majestátně si vykračující vlčí tlapa byla vrcholem, od kterého pak už nešlo cokoliv dalšího brát vážně... Na závěr dodám jen, že "Alfou a Omegou" celého filmu byly všudypřítomné peněženky, které tedy snad alespoň jako jediné splnily svůj cíl(a to maximálně degradovat celé snažení tvůrců o serióznost předloženého tématu), což se o filmu samotném říci nedá..

• 26.5.2012  17:27

Danzel drsnák je, ale Ryanovi tu jeho krutěpřísnou držku vážně nevěřím. Nic, co by sahalo za hranice špionážních thrillerů. Nic, co bychom ještě neviděli. Zkorumpovanost na nejvyšších místech je poslední dobou nějak oblíbená. Co však z toho, když z toho nedokáže nikdo vytěžit víc.

• 26.5.2012  17:25

Tak tady se Disney seknul a tentokrát ťal do živého. A hodně si u toho pustil žilou. Přál jsem Stantonovi úspěch i na jiném poli než na tom animovaném, ale ani on sám nedokázal zvrátit ve prospěch filmu tak pitomý scénář. Herci nehrají špatně, ale slova jim nevěříte. Kdo by taky mluvil takhle kýčovitě? Jedinou světlou výjimkou je tak zvládnutá animace. John Carter tak zůstane dalším z řady blockbusterů, kde nabitý rozpočet neznamená kvalitu.

• 16.5.2012  19:46

Hollywoodský spektákl. Pěkně se na to dívá, herci hrají dobře a efektů tam je, že je jeden nestíhá počítat. Akce adekvátní. Jenže o tom Sherlock Homes není. Pro takovou podívanou mohli zvolit adekvátní příběh a nekazit tak něco, co přitom lze udělat znovu, moderně a zajímavě, přitom s úctou k předloze. Toto je jen a jen plytká šou, což je škoda a tajně skrytá variace na Nepřítele před branami ve mě utváří dojem, že Ritchie si snad neumí šlapat po svých.

• 15.4.2012  11:50

skupinka Američanů zmateně a bezmyšlenkovitě pobíhá po Moskvě se žárovkama na krku.. začátek byl ještě jakš takš v pohodě, ale dál už to pak byl totální propadák s absolutně nefungující postapokalyptickou atmosférou a scénářem, který psalo pětileté děcko.. a nezachraňuje to ani Emile Hirsch, který je tady neuvěřitelně prkenný a celou dobu se tváří stejně ("drsně")..

• 21.3.2012  19:08

Tohle takhle dobabral TEN režijní chameleón Marc Forster?!!! Jeden z mála příkladů, kdy je předloha pro film (skutečný Sam Childers) mnohem charismatičtější, zajímavější a i hezčí než výsledné zpracování jeho života. Tohle mělo být daleko víc kulervouci .. a nakonec to působí jako trapný pokus o žebrání o Oscary nějakého německého režiséra, kterým dlouhodbě osudové filmy o Africe moc nejdou. Butler v titulní roli je tentokrát castingová pohroma roku.

• 29.1.2012  16:04
    Cat Run (2011)

Je to všechno takové samo na sebe parodické. Nic s ničím nesouvisí, vše je nedotažené a vtípky jsou jak z nosu. Vše je děsně ohrané a okoukané a Stockwell z toho ani nedokázal udělat jeden celkový film. Vše je jak složené z různých spotů a žánrů. Ještě že Vega je opravdu hot a nemůžete tvrdit "no, she is not !

• 13.1.2012  21:54

Na horor málo krve, na thriller málo ponuré atmosféry a celek takový nedotažený do konce. Při dlouhé chvíli se na to ale kouknout dá.

• 7.12.2011  13:28

Nechápu. Zakončit komedii o dvou sympatických cynických nepřátelích falešné rodinné pohody, roztomile blinkajících kojenců, nechutných machistů a náboženských fanatiků tím, že je z minuty na minutu přetvořím do podoby, kterou celou stopáž ostentativně opovrhovali? V Hollywoodu evidentně běžná praxe, hlavně aby to skousla klasická středostavovská rodinka. Nic nekonformního, nic odvážného, jen obyčejná (vánoční?) romantika... 50%

• 3.11.2011  10:21

Kdyby byl film natáčen pod čepicí Disney a byl určen pro nenáročné diváky nebo děti, dal by se považovat z a více než zdařilý, takhle se jednou o "pouhou" nezáživnou variaci na Sněhurku a 7 trpaslíku s pár skřítkama a několika litry krve, které celkový dojem z filmu spíše kazí.

• 23.10.2011  14:06

Tak jsem nějak nepochopil postavu Patricka Dempseyho. Vy ano ?

• 23.10.2011  14:02

Varování před projekcí: vypněte mozek, protože scifi serepetičky zasažené do období ddruhé světové války (btw, kde vlastně ta druhá světová byla ? ani jsem neslyšel jedinný reálný zvuk druhoválečné zbraně) a upravené nacistické gesto je opravdu na pěst. První Avenger je totiž skutečně slátaninou první třídy. Nepostrádá vůbec nic, co by komiksovému spasiteli nemělo chybět - přihřátý kostýmek, neprůstřelný štít, charisma, ryzí srdce a samozřejmě i krásnou holku. Logika nás opouští zhruba po dvanácté minutě stopáže, stejně jako hlavního hrdinu opouští strach a naopak ho uchvacuje nezměrná touha natrhnout hlavnímu záporákovi zadek. Děj je stejně klišovitý, jako je hloupý. Vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by se film odehrával v druhé světové válce, jak to sliboval režisér. Po Amerikovi náckové střílí serepetičkami, za které by se nemusel stydět ani IronMan a zatímco je ve Spojených státech nápad atomové bomby ještě v plenkách, červenohlavý lebkoun má plán, jak díky klonování a Thorově hněvu vyhladit celý svět. Hudba je naprosto příšerná. Nechápu, jak, Alan Silvestri, mohl dopustit takového zvěrstva. Celkově však film působí přesně tak, jak má - duchaprostí američtí hrdinové se po tisících hrnou k náborovému středisku a spojenci v Afghánistánu vítají posily. Co dodat, otevřete pivko a vychutnejte si tu komiksovou lobotomii. Je to vážně prča.

• 22.10.2011  13:30

Záleží, jak hluboko si to nechá divák proniknout. Pro mě slabší podprůměr.

• 16.10.2011  14:52

Tak nějak nevím, pro kterou věkovou kategorii by tento film měl být. Pro dospělé příliš pohádkové, pro děti zase těžko pochopitelné. Ikdyž některé pasáže a fórky jsou k pousmání, celek prostě neposloužil svému účelu a zůstava jen na dně podobných inflací zvířata x lidé.

• 30.9.2011  14:04

Tuny šrotu,létající autoboti, moc výbuchů a tupé dialogy. Nic, co bychom ještě neviděli. Shia je už otravný a jeho přítelkyně musela nabídnout vážně něco víc, aby se upsala na post hlavní hrdinky. Ta ženská ani neumí hrát. Optimus i Bee jsou stále stejní-ještě, že tak. Od tohohle filmu vlastně nemůžete čekat nic než digitální patos a snůšku keců o záchraně světa. Doufejme, že svět je nadoboro zachráněn, protože další 160 minutovou přednášku o skoro nesmrtelných robotech a jejich pocitech bych už asi vážně neunesl. Stejně ubohé, jako druhý díl.

• 25.9.2011  20:44

Místy vetché a zbytečné. Patrioticky okoukané a nevkusné. Tahle teen akčňárna ve mě vážně dojem nezanechala. Snaha o sci-fi gangesterku nevyšla podle předpokladů, protože "motherfucker" a "asshole" za každým černošským slovem vážně leze po chvíli na nervy.

• 15.9.2011  18:25
    Podraz (2011)

Přesně, jak tu již zaznělo. Nebýt pár povedených hlášek černého humoru, nejednalo by se vlastně o vůbec nic.

• 15.9.2011  17:25

Že bych od Van Damma dostal nějakou kulervoucí podívanou, je stejné, jako čekat zlevnění rohlíků. Když už se ale Van Damme upíše pro béčkovou roli, čekám od něho nějaký standart. Nevím, jestli je to věkem, nebo se už rozhodl být tím hodnějším, ale tohle prostě není on. Tolik nevyužitého prostoru a potenciálu. Tolik zbraní, žádný výstřel. Tolik lidí, žádná pořádná mlátička, jen tupě pobíhající lidé na plátně snažící se dosáhnout nedosáhnutelného. Sice béčkový scénář, ale dala se však z něho udělat jednorázová podívaná na středeční večer.

• 15.9.2011  16:58

Oproti jedničce nic nového, jen jiný skvadra bojovníků. Bez příběhu, bez nálady, ale se svižnými mlátičkami.Lepší podprůměr.

• 2.9.2011  13:14
    Thor (2011)

Thor a celá severska mytologie je tu jenom bohapustou záminkou rozvířit prach Nového Mexika a nakopat při tom hrdinsky do prdele jakési ošklivé emzáky. Branagh se pro nadbytek akce potýká s tragickým nedostatkem prostoru vykreslit jakykoliv charakter. Jako seriál možná, jako delší promo filmeček k akční hře určitě. Jako uspokojivý pokus o propojení fantasy epiky a komorního rodinného dilematu ale filmový Thor rozhodně nefunguje.

• 6.8.2011  11:52

Farrellyovi dokázali celkem slibný námět, transformovat v enormní nudu. Do tohoho filmu se bratři pohybovali spíše v průměrných vodách, což Hall Pass nezvládá. Navíc ta délka je téměř nesnesitelná. Ke konci filmu jsem hodiny snad hypnotizoval. Jediný světlý bod pro mě představuje pořád sexy Christina Applegate, která je bohužel v tomto filmu hrubě nevyužitá. Přístě už se asi Bobbymu a Peterovi vyhnu obloukem, protože mě dost nudí.

• 6.8.2011  11:38

Pouze za poměrně dobré obsazení...

• 12.6.2011  15:53

Alespoň, že se to tam trochu řeže, když už ani Cuba nedokážu zaujmout..

• 12.6.2011  15:35

Ani krásná tvář Amandy Seifried, ani dobrá temná hudba, ani povedené exteriéry a ani pár povedených lekavých scén nestačí, aby přebily prázdný scénář. Je to pohádka-detektivka - kamera vám nabízí nejrůznější podněty, podle kterých si můžete ze sekundy na sekundu vybírat, kdo je podle vás vlkodlakem. A to je zjednodušeně hlavní dějová linie, na jejímž pozadí je nenásilně naznačený romantický příběh zasazený do thrillerového prostředí.

• 12.6.2011  15:07
    Obřad (2011)

50% - Spánek. To je to, co vzbuzuje The Rite. A to asi účel nebyl. Přitom technicky je to zvládnuté výborně - hudba, která buduje hutnou atmosféru a hezky graduje, kamera a střih fajn. Håfström a Hopkins také odvedli výbornou práci, jen škoda, že nedostal více času. A co byl teda problém? Jednoznačně scénář, který byl akorát plný filozofování a mouder, že už jsem ke konci téměř nesledoval a bylo mi jedno, jak to vlastně celé skončí.