mala_kea

mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista


8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  96 hodin (2008)

  Absolutní špička v tomto oboru. Skutečně neznám lepší akční nářez s touto tématikou, Je to nářez od začátku do konce i přes několikrát ohranou kostrou. U takovéhleho akčního nářezu vám to opravdu tak nepřipadá ..95% a 5*

 • poster

  Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

  Mel má rád hrdiny (nejspíš), já mám rád válečnou vřavu (určitě). Kvality Ryana, Pacifiku a Tábor tygrů napasované do 131 minut. Pomalý rozjezd vyústí ve skvělé finále, kde se to nonstop řeže, střílí a krev stříká. Skvělá válečná podívaná, které konečně uspokojila mé choutky. Dokonalá výprava, skvělý zvuk i kamera mě naprosto vtáhla do děje. Andrew byl výborný, Sam si konečně šplhnul. Gibsonůn smysl pro detail se nezapře. Co mně přišlo dokonalý všechny ty akční miniscény ve válečné vřavě, zalehnutí granátu, odpal dvou nepřátelských vojáků, to bylo vynikajcí, ovšem tak jako detailní zábery jsou skvělý i celkové záběry, náběhy Japonců, dělostřelecká palba, fakt luxus, za tuhle podstatnou část filmu bych neměl problém ani s Melovou nominačkou na zlatýho-plešatýho. Poslední záchranná fáze je asi nejsilnější z hlediska emocí a opravdu pokud je ten příběh blízký pravdě, tak před Dossem velký respekt, kéž bychom měli podobnou 7úctu k životu jakou měl tenhle sympatický vegetarián. Prdět na to, že v sále bylo deset lidí a z toho 7 lidí nemělo šajnu o co jde, prdět na to, že je filmu klišoidní patos, prdět na to, že Vince nemá ponětí, co je to válka. Prdím na to, že film není 5ti hvězdičkový. Já se nesmírně bavil a od dob Ryana mám zase o čem vyprávět. Díky Mele. Tohle je film, který MUSÍM vidět ještě jednou !

 • poster

  Černý jestřáb sestřelen (2001)

  Kdo se domníval, že půjde o další z filmů, kdy jednotka amerických „patriotů“ vystřílí nepřátelský tábor bez jediného škrábnutí, musel být vyveden z omylu hned při nástupu vojáků do akce, kdy první těžce raněný vznikl po „obyčejném“ pádu z vrtulníku. Je to syrové a naturalistické. Kulky sviští kolem hlav, za krk padají žhavé patrony a po prašné silnici se válejí vnitřnosti a utržené údy. Tohle je SKUTEČNÁ VÁLKA a není to žádná sranda. Musím se smát vtipálkům, kteří v tomto filmu vidí armádní agitku (kterou pravděpodobně vidí i v reklamě na barbíny), podle mě to má spíš opačný efekt. Jednoznačně za 5*. Když si pouštím válečný film, chci vidět válku a všude výbuchy. Tady toho máme všeho na n-tou.

 • poster

  Tenká červená linie (1998)

 • poster

  Vodní svět (1995)

  Klasika mého dětství, nemohu jinak.

 • poster

  Zachraňte vojína Ryana (1998)

  Nojo, Spielberg, co jiného se dalo čekat. Ten snad ani nedokáže natočit špatný film. Tento film si rozhodně nezaslouží 3 a méně hvězdiček, protože v žádném válečném filmu neexistuje tak správně a zřetelně ukázano válečné šílenství se všemi nástrahami, štěstím, ale hlavně smutkem a smrtí války. Tenhle film budu pouštět dětem před spaním. Tenhle film přepíše historii. Tohle je skvost. 6 hvězdiček

 • poster

  Rambo: Do pekla a zpět (2008)

  Smršť od začátku do konce. K vydechnutí mohou posloužit jen víceméně prázdné dialogy, ale kvůli nim tu Rambo není a nikdy nebyl! Vůbec jsem to nečekal, naopak. Chtěl jsem si už navždy zachovat ten nepopsatelný pocit ze třetího dílu, který Johna stavěl daleko před všechny jiné zlobijce, ale Rambo je zpět a opět si nebere servítky, nechodí kolem horké kaše a jde si přímou cestou dál. Žádný květnatý děj, ale řežba a zase řežba. Moc pěkně natočená reminiscence poctivých akčňáren, na kterých si mnozí jiní vylámali zuby. V neposlední řadě kladně hodnotím i výběr prostředí, prostě paráda, jsem maximálně spokojen.

 • poster

  Rec 2 (2009)

  Rec 2 mělo všechny předpoklady stát se členem rodiny druhých dílů, kterým prvorození plivnou hned v porodnici do tváře. Jednička, zdálo se mi, nenabízela moc možností pokračování. Kulisama, dějem ani závěrem. Půda jedině pro něco parazitující na nečekaném úspěchu. Jak já jsem rád, že jsem zase jednou neměl pravdu. Neviditelná stébélka mimoděk nebo možná i nezáměrně upuštěná, jsou tu splétána do chytrého, originálního (hodně překvapivě), funkčního, zase trošku poodkrytějšího příběhu . Plnohodnotné pokračování, pro mě osobně lepší než jednička, s atmosférou dávkovanou s ohledem na poctivé zničení zdraví diváka. Chrochtám si fetišisticky rypáčkem v záběrech podaných naturalisticky ale tak, že nemusím odvracet znechuceně obličej. Opět tu je pár věcí.. no člověk se ošívá nedůvěřivě v křesle. Ale čert to vem. Ve jménu otce, syna i ducha svatého. Jsem ateista, snad mi to bůh odpustí. Na trojku se moc těšim a to říkám málokdy.

 • poster

  Gladiátor (2000)

  "My name is gladiator"..Naprosto jsem oněměl již během uvodních minut. Takhle se točí historické velkofilmy

 • poster

  John Wick 3 (2019)

  Dost možná je to tím, že jsem dlouho nebyl v kině. Počkal jsem si na své a vyplatilo se. JW 3 je skvěle zvládnuté řemeslo, které je vymačkané do poslední kapky krve. Akčňák, ve kterém nechybí oldschoolové prvky (honička auty, mlátička ve stylu Raid) stejně tak prvky nové (skvělé lokace, důraz na vedlejší postavy) Kamera je prostě skvělá a některé záběry točené na jeden zátah jsou prostě klasa. Zvuk byl naprosto perfektní. Škoda, že příběh je prostinký, až trapně humorný, ale o tomhle to prostě za žádnou cenu není. Když jsem slintal během akční scény s Halle Berry, myslel jsem, že je po mně. To jsem však nečekal, že závěrečná scéna, kdy John používá brokovnici, bude rovna s orgasmem (neboť zvuk brokovnice, se skvělou kamerou,je prostě geniální). Keanu se pro tuhle roli narodil, není to žádný nahodilý střelec, je to profesionál. "I need guns. Lot of guns"....Já zase potřebuji víc akce, víc vypálených kulek.