Poslední mise (2006)

Včera večer jsem se rozhodl podívat na Axela Sanda a bylo to pro mě veliké zklamání. Honičky ulicemi, které jsou zakončené nejtrapnějšími pády a kotouly aut. A jiné věci, které mi ten film obrovským způsobem znechutily. Ale abych jen nekritizoval, líbil se mi nápad a celkem prokousání se stupidní režií. I tak ale, hodně slabé.

Potomci lidí (2006)

Děsně křečovitý a "americký" děj to celé schazuje. Překrývá se však s bezvadným provedením, skvělými hereckými výkony.( Od Owena poslední dobou ani nečekám nic jiného)..Zkrátka něco na způsob dětí na písku. "Děti, postavte hrad a je jedno jak". Tak si děti hrají a stavějí a Alfonsa to nějak moc nezajímá. Do řemesla jim nezasahuje, jen píše a píše. A dělá sakra dobře, protože děti jsou víc než šikovné, oni mají prostě nápad, šmrnc a fantazi. Jen ten hrad je prostě pořád stejný, ale za to děcka nemůžou. V životě jiný neviděly....

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Začátek odradí zmatečnou kamerou, střihem a dialogy, ve kterých se špatně orientovalo, kdo zrovna mluví, ale postupně se toto negativum vytratilo a zbyl poměrně silný příběh o tvrdém dětství, ke kterému se Dito vrací vzpomínkami i fyzicky příjezdem do míst, kde vyrůstal.

Pustina (2006)

Já osobně jsem spokojen. Čekal jsem něco na způsob pach krve 3, ale mé očekávání "zkazil" už začáek filmu, který vás dostane poměrně dobře do problematiky. Psychika postav je více než skvělá, s tou si Michael j.Bassett vážně pohrál a za to mu dávám velkém plus. Zde je klasický příklad toho, jak udělat hororový thriller bez obřích nestvůr, s poměrně pěknými krvavými scnami a poměrně jednoduchým, avšak zdařilým a ukázkově urovnaným dějem. Závěr jsem takovýto čekal jen z 50%. Průměrná podívaná, ale jelikož už jsem nějaký ten horor viděl, přihazuju*, protože tento pagtří mezi ty povedenější.

Sejmi eso (2006)

Názorný příklad toho, jak lze s kvalitního scénáře a zajímavého děje udělat "trapné" béčko, když tento film měl na začátku celkem navrch, dokonce sahal i k "áčku". V průběhu děje a zvláště na konci spadl mezi klasiká béčka, kde se vše vyřeší v poslední minutě a navíc rozluštění této zápletky je děsné a několikrát ohrané klišé, což je velká škoda. Původně jsem filmu dával 70%, nyní je to však slabých 55%, nepomohli ani skvělé herecké výkony. 3 hvězda je za akci na konci filmu, protože se celý film, skoro nic nedělo.

Severní blata (2006)

Purpurové řeky na islandský způsob. Opravdu je na co koukat.

Skrytá identita (2006)

Moc akčních prvků se zde neukázalo a podle mě je to zbytečná ztráta času dívat se na to těch 145 minut. Jediný důvod, proč hodnotím ještě celkem vysoko, je hvězdné obsazení. Ostatní prvky filmu je totiž strašné klišé a divák se v scénáři i režii strašně těžko orientuje a opět se jedná o film, kdy hlavní rozzuzlení najdeme až uplně na konci filmu.

Slimák (2006)

Zase kravina, kde vraždí přemnožení slimáci. Nemá to ani hlavu ani patu, ale dám hvězdu navíc za "šéfa" slimáků, ten by povedenej :D

Spojenec (2006)

Clive Owen udělal přesně to, co řekl a slíbil. Vyšel předními dveřmi. Na mou smůlu, čím více se koukám na Denzela, tím více se mi přestává jako herec líbit. Pro mě toho ještě moc nedokázal, aby se mohl nějak pyšnit. Spike Lee je druhý člověk, který udělal to, co slíbil. Nechlubil se, že natočí trhák s vykradenou bankou, ale že se pokusí trumfnout ostatní vloupačky. A přesně to se mi líbilo. Kriminálka, ve které velká naplánovaná loupež je jen zástěrkou pro hlavní myšlenku, je vážně něco fantastického. Něco, co prostě chtělo čas. Ale vyplatilo se. Obilí dozrálo. A já ho s velkou radostí sklidím. Za skvělé soudtracky na konci a na začátku přihazuju hvězdu. Už se těším na 2. díl.