Lovci z konce světa (2024)

Asi mě zdejší smetánka nebude mít tolik ráda, ale já si žádné velké nároky nekladlo, a tahle béčková jednohubka mě prostě bavila. Hlášky jsou trefné, hlavní postavy sympatické a ta finální, skvěle sestříhaná akce na motivy The Raid a John Wick je prostě boží.

FUBAR (2023) (seriál)

Díky neskutečně hot Monice koukatelné, avšak nijak závratné. Sem tam hláška, sem tam trapárna. Arnoldovi už odzvonilo.

Hotel Continental (2023) (seriál)

Postavy nezajímavé, akční scény zbytečně ukvapené. Tohle dílo dělá jménu John Wick spíše ostudu. Zbytečných řečí a vaty je přespříliš a očekávané postupné boje a přestřelky prostě nenajdete. Hrdinové jsou nezajímaví a vlastně je vám jedno, zda jim někdo prožene kulku hlavou. Ač jsem očekával mnohem bližší poznání světa JW, hodnotím snahu o rozšíření celé série.

Ještěr (2023)

Platformově parádní atmo detektivka s hrubě vážným Del Torem, který udělá všechno, aby získal bezdotykovou baterii do kuchyně. Škoda, že se podobný scénář již párkrát objevil v jiných dílech.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Stejně jako mě kdysi na zadek posadil John Rambo, později Jason Bourne a Liam Neeson - John Wick překonal veškeré formy na všech frontách. John Wick je sice jen akční jízdou plnou intrik a zrad, ale rámec, do kterého je celý příběh zasazen je prostě fenomální. (Žádná policie, široké spektrum použití zbraní, lokace, nepřátelé) - tohle vše splňuje ultimátní řež, která má neopakovatelné kouzlo. Scéna z ptačí perspektivy sice z filmu nedělá veledílo, ale celá to posunuje na úplně jiné rozměry. Chápu, že se všem tento novodobý bojovník nemusí líbit, možná někoho ten prostý příběh unavuje, ale Stahelski a jeho postava JW přepisuje béčkové hrdiny z 80.let na novou neprobádanou rovinu. Čtvrtý díl je skvělé zakončení všech těch tajných zákoutí. A finální akční scéna, která mě kdysi oslovila ve snímku "The raid" ala videoherní levelové prvky mě nesmírně bavila. A opravdu se těším, s čím přijde pátý díl. Ještě jednou díky za tyhle skvěle strávené minuty.

Jsou světla, která nevidíme (2023) (seriál)

Takhle nevyužitý potenciál na celovečerní film jsem dlouho neviděl. Postavy jsou skvělé, prostředí je také fajn. Avšak 4 hodiny utáhnout diváka na prostém scénáři o čtyřech postavách je strašně málo. Nelogických situací spíše přibývá a diváka nutí často zbytečně moc přemýšlet. Řemeslně a technicky skvěle zvládnuté, stránka lidská prostě chybí. Navíc je tu strašná škoda, že autoři nechali diváka celou dobu poslouchat angličtinu. Autentičnost prostě chybí.

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Průměrná podívaná, které nepřidá na kvalitě banda neoukoukaných herců. Ve své podstatě parodie na mnohem kvalitnější papírový dům, kde se člověk vybral, na kterou stranu se přidá. Tady si ani toho svého oblíbence nenajdete. Spletenec osmi různých příběhů, který tvoří jakštakš koukatelnou pohádku na díly. Nic, co by mě extra oslovilo.

Krev a zlato (2023)

Mnohem lépe a uvěřitelněji zvládnuto než jeho finský bráška z Finska. Hvězda navíc za němčinu, která je v tomto případě nezbytně nutná.

Luther: Pád z nebes (2023)

Samozřejmě nepolíben seriálovou předlohou, hodnotím jako nezaujatý divák. Spousta nelogičností se zde objevuje, spousta postav, které vám vadí. Hlavní záporák je však sympaťák. Já se průměrně bavil.

Matka (2023)

I v 50 letech je pořád hezká a umí i hrát. A že zvládá i slušnou akci je nesporné. Ale divný scénář a nedotažené postavy odváží film do zapomnění.