Stay Alive (2006)

Skvělá hororová oddechovka pro náruživé hráče hororových videoher a ještě náruživějších příznivců hororů. Tento film skýtá neskytečně mnoho možností, vysvětlení a zamotaných hlavolamů. (lidé, kteří zde hodnotili asi nepochopili podstatu filmu), ve kterém je názorně ukázano, že hry a horory se dají nezkonale skloubit dohromady a je-li šikovný matla, dobře natočí, sestříhá a hlavně zrežíruje, dokáže na svět vynést, sic tuctovou záležitost, ovšem velmi nápaditou a brutální řežbu. Pro mě poměrně povedený snímek.

Strážce (2006)

Kiefer se snad narodil se zbraní v ruce. Ten se do osoby agenta dokáže vhrát naproto bravurně. Zde jsou herecké výkony zvládnuty na výbornou. Naneštěstí, těm hereckým skvostům chybí nápaditá režie, strhující akční prvky a něco nového, něco ze světa kriminálek, co tu ještě nebylo. Oba "tahouni" se snaží na sebe stáhnout všechnu zodpovědnost. To jim ovšem není dovoleno. P.S. Kde je Kiefer, tam musím vždy hvězdu přidat.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Takřka totožné s Angels and Demons. Hanks je opět bravůrní, Reno se mi líbil a ta Audrey tam taky tak nějak zapadla. Škoda, že smrtelnost (ani nesmrtelnost) Ježíše není pro mě a nic mi neříká a já doufám, že nic říkat nebude, protože vyznat se v těchto blábolech je nadlidský ukol a dokáží to jen ti odvážnější...Těch 150 minut rychle uteklo , takže s klidem na duši a bez výčitek svědomí hodnotím za 3*

Temný úsvit (2006)

Christiana mám rád. V tomto snímku se zase perfektně předvedl, nic jiného jsem ani od něj nečekal. Když zhodnotím samotný film tak do doby, než utekli brilantní kousek, poté ale velmi zchaotičněl a stal se lehce. Ke konci však opět nabral na obrátkách, jen je škoda, že ty obrátky se neustále houpaly pod stejným větrem, čili ta poslední 3/4 hodinka nemá už co nabídnout a zbytečně děj protahuje. Potitulkovou část raději nekomentuji. I tak ale snímek více než zdařilý a má rozhodně co nabídnout.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Nejnovější díl série vracející se hluboko do minulosti je také nejkrvavějším, nejdrsnějším a nejodpornějším dílem, přesto se mi líbil asi nejvíc. Rozjezd nebyl příliš dlouhý a velmi rychle nastartovala akce a napětí. Jordana Brewster v minisouboji s Jessicou Biel vítězí.

The Gravedancers (2006)

Poměrně vydařená duchařina, ale jako každá jiná nemá čím zaujmout, ikdyž konec je poměrně nečekaný a překvapivý

The 8th Plague (2006)

Tak tento "horor" měl sice prvky hororu, ale za takové rozpočty to mohli natočit o něco lépe. Kamera chvilkama nepřehledná, střih děsný, zápletka mizivá stále se opakující, scénář dosti slabý. Myslím si, že Franklin Guerrero nechtěl toto natočit a že je to pouze jeho omyl a nebude se opakovat. Na druhou stranu je film v druhé polovině celkem krvavý a místo, kde se film odehrává je téměř vyjímečný, za to 2*. Ten kdo má rád horory, aniž by u nich musel nějak přemýšlet a má rád "proudy krve, a tečící mozky" tak je na dobré cestě. Mě to ale příliš nedalo.

Účastníci zájezdu (2006)

Jediné čemu se snad lze smát, je ta nejtrapnější a nestupidnější režie se snad ještě horším scénářem. Vejdělku, ty blázne, nedělej to, když na to nemáš. Zlatá Poledňáková, ikdyž též to není žádná sláva.Jediná fajn scéna je snad ta, když Jitka ukáže svoje poprsí, ale co si budeme povídat, chtěli jsme komedii a né porno.

V zajetí teroru (2006)

Už jsem čekal, že nebudu věřit vlastním uším a očím, že by Amerika konečně natočila nepatriotský film. Tohle však skončí dřív, než to pořádně začne. Malkin si to prostě nedokáže odpustit a Ameriku do toho musí zatáhnout, ikdyby godzila řádila. Také nechápu, jak se looser, jako Colm Meaney mohl dostat do zdařilého thrilleru, který snad postrádá jen na prostředí. "Vyčůranost", chuť hrát a propracovanost je na vysoké úrovni, ovšem již zmíněný patriotismus to celé schazuje.

Záchranáři (2006)

Američtí záchranáří jednoznačně patří k nejlepším a nejstatečnějším lidem. Jejich příběh a celkové prostředí je opravdu zajímavé, ale pokus o natočení jedné jednotky těchto zachránářů není nejlepší nápad a pokud se o to někdo pokusí, měl by vědět, co dělá. Pokusil se o to Andrew Davis, který vsadil na vyšší obsazenstvo, zkrátka na někoho, na koho se může spolehnout. A podařilo se mu. Nečekal jsem, že Kevin dokáže ještě takhle zahrát a o Kutcherovi jsem ani nečekal, že by tomu propadnul. A vida, co se nestalo. Andrew servíruje skvělou podívanou, která zachycuje skvělé momenty, perfektní kameru a dobrou psychiku postav. Jen škoda děsně patiteckého a kostrbatého děje, který ubírá na přitažlivosti. I přes tento, sic velký problém, je to příjemné průměrná podívaná a těch 136 minut uteče jako voda.