Mstitel bezpráví 2 (2014)

Bezduchost v první řadě. Sekundují "vtipné" pasáže a jako třetí pár hezkých slečen. Danny T. se sice do umírajícího starce hodí, za to Danny G. působí hrozně dětinsky. Na druhou stranu, tady bylo jasně vidět, že nešlo o žádné velké kličkování, ale o přímý tah na bránu. A hlavně vesele.

Na hraně zítřka (2014)

Možná budu za barbara a s mnohými z vás můžu jít do křížku, stejně jako Tomáš v táboře. Pro mě však jeden z nejpřeceňovanějších filmů. Ani digitální efekty, které jsou už dnes samozřejmostí tento patos nijak nezachrání. Hvězdná pěchota byla moje srdcovka, ale její novodobější kamarád mi tady k srdci nepřirostl. Promarněné dvě hodiny.

NON-STOP (2014)

V pořadí již druhá spolupráce Serra-Neeson dokazuje, že tahle kombinace funguje a jejím výsledkem je opět film, který má grády. Nevím, čím to je, ale tyhle role "bad-ass fotra" (ať už se jedná o snímky Non-stop, Neznámý, nebo sérii Taken) sedí Neesonovi jako ulité a i napříč tomu, že už překročil šedesátku, mu každou akční scénu věříte. Nebudu zastírat, že právě Liam je tu hlavním tahákem filmu, ale i bez něj se jedná o velmi solidní a napínavé drama, které dokonale zvládá přenášet napětí a pocit paranoii na diváka. Za mě 4* a těším se na další společní počin, nebudu-li rozebírat ten příšerně otřesný závěr.

Památkáři (2014)

Naprosto úžasná herecká slezina je největší devizou tohoto filmu. Tečka. Žel. Příběh se krčí kdesi v pozadí a byť není pitomý, naopak docela zajímavý, žádné extrémní zatlačení do sedaček nepřináší. Suma sumárum - film mě bavil, občas i pobavil, historická souvislost vzdělala, ale přesto jsem byl lehce zklamán - zkrátka komediální stránka filmu dost ubírá.

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

A já si můžu dát hhodnocení jaké chci, protože je demokracie vole !

Pompeje (2014)

Už předem bylo jasné, že nepůjde o žádný trhák. Ale jako fanoušek Kiefera tohle byla skoro povinnost. Ten do své badass role zapadl uplně přesně, je vidět, že nová 24 mu jen prospívá a on zkrátka zraje jako víno. Příběh samotný je prosťoučký jako dětská plena. Protože poslední dobou těch spartaků, gladiatorů, Herkulů a všech hrdinů vychází poměrně dost, tento mě spíše nudil. Asi chápu, že kdybych všechnu tu digitální patlaninu viděl v kině, asi bych dosáhl svého vysněného počítačové orgasmu jako někteří zdejší uživatelé. Pro mě však triková destrukce (na dnešní moderní dobu) není hned záruka kvality celého filmu. Díky za Kiefera, pár bojů a konec. Slabší průměr.

Predestination (2014)

Nemohl jsem tomu přijít na chuť. Time travel filmy jsou mi sympatické, ale zatím mě nedokázal žádný plně uspokojit. Predestination má sice originální a neokoukaný námět, který se mi bohužel nejevil příliš atraktivním a zábavným. Akce vlastně téměř žádná, napětí také scházelo, zvratů na Thriller pramálo, tak nějak to nešlapalo, tak jak by mělo.

Probudím se zase včera (2014)

Téměř ničím zvláštní, ale pokud vás i u takové ptákoviny dovolí cosi naprosto upřímně rozesmát, je vidět, že všechno funguje tak, jak má. Hvězda navíc za perfektní Uziho hlášku !!!

Prvních 100 (2014) (seriál)

K seriálům bývám často dost skeptický a často se bojím, že mě přestanou bavit - zvlášť, když je to krok do neznáma. Mile mě překvapilo, že seriál primárně určený pro teens, dokáže nadhodit i vážnější témata: čí právo na život a za jakou cenu má větší prioritu, co lze obětovat /a zůstat přitom člověkem/ pro "dobro celku", jak nést zodpovědnost za své činy a svá rozhodnutí. K tomu neokoukané postavy, které procházejí vývojem, téměř každou můžete občas odsuzovat a občas jí držet palce. Samozřejmě, pořád je to především zábava, ale slušná. Hodnoceno po shlédnutí všech sérií. For all men kind.