Banshee (2013) (seriál)

Fakt nevím, jak to popsat, ale bylo by tam hodně slov jako nekompromisní, brutální, syrové, nepředvidatelné a Ivana MIlicevic. Tahle brutální variace na Gogolova Revizora mne neskutečně baví. Ball vybrušuje to lepší z prvních několika sezon True Blood. Jeho hra s overpower charaktery rozestavenými jako plastovými vojáčky na dopravním koberci a jenom si s nimi začít hrát. A to jeho hraní je sakra tak moc zábavný. *:+* K tomu naprosto bezchybný casting , špetka úchylnosti...+ Lili Simmons

Coherence (2013)

Já se k tomu dostal jako slepý k houslím a jako slepý jsem u filmu vydržel. Původně jsem se bál, že to budou scénaristické výměny názorů jako třeba u Pozemšťana, ale tady se i něco "děje" a hýbe se to. Film samozřejmě není uplně perfektní, ale ve svém žánru rozhodně může šéfovat svým poddaným. Krásná podívaná

Crazy Joe (2013)

Tahle psychická hra s divákem funguje. Bohužel ve spojení s Jasonem je to jak pěst na oko. Když už se těšíte na Stathama, čekáte, že nekope několik zadků. Tady jich však nakope spíš až příliš málo a to prostě fanouškovi Kurýra začne chybět. Pointa příběhu i scénář nejsou uplně marné, ale Jason by si zasloužil nějakou pořádnou akci, kde ze sebe může všechnu to zlobu dostat.

Elysium (2013)

Velké zklamání. Do parádního vizuálu (krásně ušmudlaná Země v kontrastu s vypucovaným Elysiem) zabalená stupidní báchorka o tom, jak jeden obětavec přinese chudákům na Zemi rovnoprávný přístup k bezplatné zdravotní péči. Spousta patosu, velkých gest, černobílých postav, předvídatelnosti a klišé. Holčička byla vážně otravná - ne však jako hlavní záporák, nájemný zabiják - ten měl raději úplně mlčet (příšerně otravný akcent, který měl podtrhnout jeho nesympatičnost). Vážné scény působily směšně a motivace jednotlivých aktérů "děje" často nepochopitelně. Ukázkový film pro americké publikum. Jediný, kdo ve filmu exceloval, byla Jodi Foster - ta si svou arci-bitch vážně užila a já s ní. Škoda, Elysium vypadalo z ukázek vážně slibně

Fakjů pane učiteli (2013)

Asi mě i trochu ovlivnilo, že film je z rukou našich východních kamarádů. Upřímně, být to opět americký patos, hodnotil bych s větším klidem za tři. Tady si můžu dovolit jednu hvězdu přidat, protože jsem si téměř jist, že nic podobného během příštích několika let nepřijde do kin.

Forbidden Ground (2013)

Skvěle mrazivé a dobře fungující. Jen bezpříběhové a celkově nicneříkající. Škoda, špatně využitý potenciál.

Frankensteinova armáda (2013)

Pro příznivce 3D akčních her jako STALKER určitě třešnička. Pro dospělé lidi, které potěší alespoň jeden známý obličej nuda k uzoufání. Špatně zvolený hand-cam, špatné načasování, dobré prostředí. Sečteno podtrženo, stupidita pro blbečky.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Čekal jsem, až někdo natočí pořádně tvrdou gangsterku z padesátých let ve stylu videoher Mafia II nebo z pohledu vyšetřování v L.A. Noire. Obojí Gangster Squad splňuje. Akce je super, jenže za drahými obleky, nablýskanými auty a prostředím Města andělů stojí laciný příběh, který ve finále nemá co nabídnou. Škoda. Palec nahoru alespoň za Emmu(škoda, že není alespoň polonahá), Ryana a Nicka Nolteho

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Tohle je moderní seriál se vším, co k němu patří. Děj je našlapaný, celé to uhání dopředu a na konci se všechno smysluplně dohraje do konce. Vizuálně je to filmová paráda, samé kouřící továrny a cihlové domečky, do toho podholení gangsteři s gládama a vyhrnutýma nohavicema, co kopou jiné gangstery do hlav a celá tahle poválečná psychóza je prostě skvělá a stojí za to ukázat, co všechno válka dokáže udělat s obyčejným člověkem. Alespoň já v tom ten hlubší význam vidím. Za pochvalu stojí rozhodně i super-cool moderní soundtrack a extrémně sympatický hlavní hrdina. Žiletkové kšilty si rozhodně zaslouží dobré jméno. Je to rozhodně pecka, avšak mezi mé top patří trochu něco jiného. PEAKY FOKIN BLINDERS!!

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Je to takový film nefilm, taková směsice, do které prostě Chu musel nacpat všechno. Přes bojovníky meče, skoky na skalách a v neposlední řadě "tanková" bitva. Dwayne sází na svojí muskulatůru, Lee je badass, který zachraňuje svět na poslední chvíli. Jen Bruce si drží svoji stálici snad od první Smrtonosné pasti. Jednorázová jednohubka, která spestří nudné odpoledne nějakou to akcí, ale určitě si nezaslouží opěvování, nedej bože další pokračování.