Brusíček

Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 22.2.2014  23:24

Naprosto skvěle zfilmovaná rekonstrukce skutečné události, o únosu lodi Somálskými piráty, a následné vojenské operaci za osvobození rukojmí kapitána Philipse. Tom Hanks to sehrál opravdu bravurně, a celkově musím podotknout že filmu nechybělo potřebné napětí, akce a skvělá kamera. 82%.

• 26.12.2014  11:47
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Ani nevím, za co tu jednu hvězdu dávám, pohádce chyběla hlavně pohádková atmosféra, sice obsazení herců bylo dobré, nicméně nepředvedly nic, co by stálo za povšimnutí. Čekal jsem, že se už dost poučily z nepovedených vánočních premiér nových pohádek, ale zdá se, že nikoliv, teda ta Štědrovečerní byla povedená, tahle totálně zpackaná. 10%.

• 13.3.2013  16:22
    Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad) (1990)

Tohle jsem sledoval pravidelně, už je to sice delší dobu ale nezapoměl jsem na to napětí. 80%.

• 2.5.2013  22:49

Postapokalyptický příběh o cestě osamělého muže s jasným cílem, ale na své cestě nejde sám. Tento film nese jasné poselství, každý z nás jdeme cestu a jsou jen dva cíle, vyberte si který - je to na vás... pro mě 100%, krásná hudba.

• 23.5.2013  10:53
    Konečná (2013)

Docela se mi to líbilo, Arnie nebyl tak "kamenný" jako v jiných filmech a dá se říct že snímek patří k těm lepším kde Arnie hraje, nicméně filmu chybí spousta věcí k dokonalosti, ale to jsem ani neočekával, 70%.

• 7.12.2014  12:40

Tato naprosto úžasná pohádka vypráví o vztazích mezi rodiči a dětmi, o tom krásném období, které je jak pro rodiče i děti pouze na krátkou dobu, než dospějí, nenechme si ten čas nikým a ničím ukrást, je jedinečný a neopakovatelný. Zprvu jsem si myslel že je to další výborná pohádka od Tima Burtona, ale Henry Selick velmi překvapil, pohádka mě velice zaujala svoji myšlenkou, příběhem, skvělou animací a krásnou hudbou, jedním slovem paráda. 95%.

• 25.12.2018  12:35
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Prvních deset minut jsem byl nadšený, výpravná pohádka to byla jen chvíli, poté už jen v interiérech, a příběh se rozplynul v písních a tancích, napětí tu ani nebylo, a tudíž hodnotím 38%.

• 10.11.2013  07:49

Tak tenhle film mě docela zklamal, a nezachránilo ho ani výborné herecké obsazení. Pokud by to byl "jen" klasický western, tak by byl výsledný dojem mnohem lepší, prostě mi tam ti vetřelci vůbec nezapadly. 40%.

• 26.7.2012  15:42
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Vypočítavý Trautenberg, přitroublý Hajnej, poslušný Kuba, rázná Anče, a Spravedlivý, přísný Krakonoš. Jo abych nezapoměl sojka bonzačka. Dopravázeno hlasem Bohuše Záhorského a poté Martina Růžka. Tenhle krásný večerníček mám rád od ranného dětství a asi to tak bude napořád. Má svoje kouzlo a já se skvěle bavím, :-|) škoda jen že nenatočily více dílů... 100%.

• 2.1.2013  21:26
    Království potoků (TV film) (2005)

Této pohádce chybí zásadním způsobem rozdíl mezi dobrem a zlem který odedávna k pohádkám patří, škoda, dalo by se vytěžit mnohem více. 50%.

• 13.1.2011  15:45

Co se dá k této vynikající komedii dodat? Skvělý scénář, výborní herci, vtipné texty. I po letech tato komedie patří ke klenotům České kinematografie. P.S.-Paní Jechová: " ta půdička se vám pane Knotek ale povedla" - a tato komedie také: 90%

• 25.11.2011  23:03

Mistrovsky navázat na vinikající jedničku se tedy nepodařilo, nicméně kolika filmům ano? Trochu mi tu vadí "najednou" téměř nezlomná Tygřice která "školí" Pandu, když v jedničce na Tai Lunga stačil jenom on... ale rozhodně film pobaví, děj má spád, a hudba je povedená, proto tedy 70%. p.s. těším se na trojku :-)

• 13.2.2015  09:19

Do té doby, než přišlo odhalení celé souvislosti příběhu filmu, jsem netušil jsou-li dotyční lidé vůbec na Zemi, a celý příběh skrýval tajemný Labyrint, jsem ani nedutal a jak už to bývá po odhalení celé pravdy tady máme pěkné béčko na dobré úrovni, nic míň, nic víc. 60%.

• 26.1.2013  18:47

Ze života Ledních medvědů, námluvy, kontrast mezi "pohodou" samce a mnohem těžším údělem samice starající se o mláďata a hlavně o potravu. Robotické kamery důmyslně maskované, dokument z těch lepších. 90%.

• 7.1.2012  22:41
    Ledová apokalypsa (TV film) (2011)

Nechápu že se takové filmy točí, tímto se jasně okrádají povedené filmy daného žánru ze kterých ja tato ujetá kopie. Musím konstatovat že hodnocení - "odpad" má také svojí váhu, a na tak vysoké hodnocení tohle plýtvání filmového materiálu nedosahuje. 0% !

• 19.5.2012  09:53

Je to úžasná pohádka s naprosto vyjímečnou, výpravnou animací. Sovičky jsou jako živé, a nádherně animované scenerie při letu soviček jsou fakt bomba, něco takového jsem neviděl. Příběh je pěkný, kombinací fantasy-pohádka, kde klasicky vítězí dobro nad zlem. Viděno na Blu-ray. 90%.

• 25.2.2011  00:38

Excelentní herecký výkon Jacka Nicholsona v komedii kterou mám prostě rád, pokaždý se tomu směju. 100%

• 8.3.2015  20:57
    Let (2012)

Opravdu velmi kvalitní snímek o závislostech, lžích a bojích s nimi, mistrně sehraný Denzelem Washingtonem. Nakonec přece za "katrem", ale vlastně jako vítěz a vysvobozen nad sebou samým. Nádherný film, 95%.

• 15.10.2011  23:03

Malým dětem se tato fantasy pohádka asi líbí, tedy těm našim ano. Je to hezké, barevné, milé, nicméně to postrádá hluboký příběh který by ve vás "zakořenil", a pokud mám hodnotit objektivně, vůči špičkám tohoto žánru, a snad každý ví které to jsou, potom nemohu dát více než 50%

• 23.10.2011  14:05

Tento díl se "povedl" lépe než předchozí, nicméně je to průměr žánru fantasy...55%.

• 1.3.2012  12:51
    Lov na Gluma (2009)

Na film natočený skupinou nadšenců to bylo hodně dobré, a za to jim dávám 75%.

• 26.12.2014  22:29

Pohádka byla plná exteriérových záběrů, pěkných kostýmů s nádechem pohádek "zlaté" éry 80tých let. Nevím jak přesný byl příběh s knižní předlohou, nicméně jsem mile překvapen, v porovnání s tou včerejší hovadinou je tohle paráda. Všichni jsme se skvěle bavily a k dokonalosti tomu chybělo jen málo, možná hlavní hrdinové byli málo výrazní, jinak nevím co bych vytknul. 70%.

• 9.1.2015  23:42
    Lásky čas (2013)

Ze začátku mi to přišlo jako tuctová hovadina, ale zhruba v třetině filmu začal příběh na opravdovosti a ke konci jsem měl obavy, aby to přemisťování v čase nemělo hořkou příchuť dluhu který se bude muset splatit, závěrečná myšlenka je skutečně podnětná. 80%.

• 13.2.2012  09:02
    Machete (2010)

Tohle je naprosto čistá řezničina, řádně prošpekovaná akcí a honičkami aut, celkově se tomu dá jenom smát :-) 65%.

• 18.10.2011  20:36
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Kdysi jsem na tenhle seriál jako dítě koukal, o moc větší výběr tehdy nebyl, takže tenkrát se mi to líbilo. Ale dnes? Koukatelné to je pouze nostalgickým pohledem, jelikož mi tehdy bylo 9 let :-). Takže 40%.

• 19.12.2015  01:59
    Marťan (2015)

Po loňském Interstellaru je tohle letošní "zářez" roku, film má napětí, které by se dalo krájet, na druhou stranu mi vadil tak trochu odfláknutý konec, který měl velký potenciál, který zůstal nevyužit. Doufám že bude "nějaká" extended verze... Za mě 90%.

• 6.2.2011  00:48
    Matrix (1999)

Toto filmové dílo má pro mě naprosto mimořádný rozměr. Samozřejmě dominují parádní triky a špičkový zvuk. Originalita námětu spojená se špičkovými hereckými výkony Keanu Reevese, Laurence Fishburna a Hugo Weavinga dělají z tohoto Sci-fi "Kultovní" film který nebude zapomenut . Ale hlavně v něm najdete mnoho výzev k osobnímu zamyšlení, které nejde přehlédnout. Zamyšlení s plným kontrastem dnešního světa, a to co nabízí i bere, co nutí a co skrývá... 100% !!!

• 3.8.2016  22:56
    Metro (2013)

Po hodně dlouhé době jsem viděl Ruský film, a musím konstatovat že se Ruská kinematografie posunula dopředu, ale zas nějak moc né, je to tak na úrovni malého Pitavalu z Velkého města z roku 1982, přišlo mi to jako nepovedená kopie filmu Denní Světlo, i když tam nešlo o Metro, ale tunel... ale dost kritiky, efekty s vodou byli docela dobře natočené, hudba byla také vcelku dobrá, výkon herců ale dobrý nebyl, a Ruským metrem cestovat nebudu, to film zachytil asi velmi přesně. :-) 45%.

• 11.3.2012  19:25
    Mezi vlky (2011)

Je to autenticky natočeno, jako by tam byl člověk s nimy. Asi každej chlap co tenhle film uvidí si řekne jak by se v takovéto situaci choval, jestli by měl vůli k přežití, vůli vůbec začít bojovat, nerezignovat..., jde z toho mráz po zádech. Liam Neeson to zahrál naprosto reálně, pro mě je tenhle film lahůdkou daného žánru, a proto hodnotím 90%.

• 10.6.2012  12:17

Docela povedená animovaná podívaná, u které jsme se skvěle pobavily. Animace je na slušné úrovni, hudba také. Trochu mi to připomíná Burtonův "Mars Útočí" i když to je jiná liga... :-). Jelikož se jedná o velmi pozitvně naladěný film u kterého jsme se nenudily, hodnotím 80%