Barbar Conan (2011)

Od tohohle filmu jsem nic zvláštního nečekal, a mé obavy se naplnily. Je to velmi nevýrazný film, který je "přeefektován", a přesto docela nudí, žádná role tu nebyla ničím výrazná, a hlavní hrdina byl suchý jako Vrch, možná se mělo dát více prostoru Ronu Perlmanovy, a bylo by to snad lepší. Barbar Conan s Arnoldem zůstal nepřekonán, ani se mu vzdáleně nepřiblížil. 40%.

Big Lebowski (1998)

Tohle je opravdový skvost pro filmové fajnšmekry, je to parádní černá komedie plná "syrového humoru", který je dávkován průběžně po celou stopáž, a filmu nechybí nic aby byl právem označen za vyjímečný. Jeff Bridges a John Goodman sehrály dvojku k pohledání, která vás nenechá vydechnout, a vy se rozhodně nebudete nudit. Skvěle zahráno, brilantně natočeno. 100%, jo a drž už konečně hubu, Donny! :-|)

Bílé peklo (2001)

Je až k nevíře, že se tento příběh skutečně stal. Jak silná vůle přežít a nerezignovat boří všechny hranice možného a nemožného. Pravda je, že mě děj filmu vtáhl do příběhu, a já seděl jak přikovaný, a při závěrečném happy endu jsem se neubránil dojetí. Nevím jak je film autentický, ale mé hodnocení tohoto vynikajícího filmu je rovných 100%.

Bitva o Midway (1976)

Tento skvělý, válečný snímek, jsem viděl vícekrát a stále mi ten příběh má co říct, úžásná atmosféra linoucí se celým filmem je prostě jedninečná. Všechny roviny příběhu, postav i vojenských akcí jsou sladěny v úžasnou symbiózu, pro kterou mě tento film baví. 95%.

Bitva u Midway (2019)

Rolland si dál jede ve svém standardu dobrých filmů, a i v tomto snímku nikam nevybočuje, což je možná škoda. Film jako takový není špatný, je to zpracováno pěkně, ale rozhodně filmu chybí ta atmosféra původního snímku z roku 1976, jemuž se film rovnat nemůže. 70%

Blade Runner (1982)

Kultovní Sci-fi nese myšlenku, která je ve filmu sdělena v závěru Harrisonem Fordem : Nevím proč mě ušetřil, asi poslední láska k životu, víc než předtím, ne ke svému životu, ale životu vůbec, chtěl znát pouze to co chceme my všichni, odkud jsem, kam jdu, jak dlouho budu, a mohl jsem se jedině dívat na jeho umírání... tomuhle filmu jsem přišel na chuť až nyní, kdy jsem plně pochopil jeho hloubku a poselství, nemohu jinak - 100%. úžasné.

Bohouš (1968) (TV film)

Je snad zvláštní že po této vinikající komedii dostanu vždycky hlad? :-) 95%.

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Čekal jsem od filmu zábavu, v podobě alespoň průměrných válečných scén, bez historické přesnosti, zato s poutavým příběhem, kde se nebudu nudit. Chan s Cusackem odvedly dobrou práci, ale filmu cosi chybělo, takhle to musím označit za historickou slátaninu, která nijak nevybočuje ze slabšího průměru. 55%.

Borg/McEnroe (2017)

Film se mi líbil především zajímavým pojetím a úhlem pohledu, který oba hlavní hrdiny ukazuje v širokém spektru úseků jejich životů, osobních bojů, a vysoké ceny za úspěch, což je v tomto případě vlastně ztráta osobního svobodného života v klidu. Sverrir i Shia své role zahrály mistrně, a já jim je uvěřil, a proto jsem si film tak skvěle vychutnal. 85%.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Je to syrově skutečné, jako by tam byl člověk s nimy. Realističtěji by to snad ani nešlo natočit. Je to asi nejlepší válečný seriál co jsem kdy viděl. Bravo, 100%.