bigjames

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 10.9.2019  19:00
    John Wick 3 (2019)

Nebýt zakončení příběhu Avengers a znovuoživení Lvího Krále, byl by třetí John Wick filmem roku. Bude se tedy muset spokojit s titulem „jeden z nejlepších filmů roku“ a „zatím nejlepší snímek série“. Parabellum začíná tam kde dvojka skončila a pokračuje také ve stejném stylu. To znamená zajímavé lokace, vybroušené akční a bojové sekvence a kvalitní herecké výkony. Zmínit musím Halle Berry, která mě potěšila snad nejvíc z celého filmu. Oproti prvním dvěma dílům mi to připadalo jako ještě trochu větší řežba. Akce je opět velmi stylová a navíc mě tvůrci překvapili několika vtipnými momenty (jako například soutěž ve vyměňování zásobníků, ve které jako trest za prohru následuje smrt). Tempo moc neupadalo a i závěr dobře navnadil na další pokračování. Morpheus a Neo spolu můžou jít znovu do války, tentokrát ovšem v jiném hábitu.

• 1.9.2019  13:46
    Domek z karet - Série 1 (série) (2013)

První série House of Cards nabízí špičkové politické drama, jehož velkou výhodou je seriálový formát. Postavy mají dostatek prostoru pro vývoj, tvůrci se pro změnu nemusí bát chvílemi zvolnit tempo a věnovat třeba celý díl událostem odehrávajícím se mimo Washington. Nejsilnější kartou Netflixu jsou v tomto případě výborně charaktery, kterým samozřejmě vévodí Frank Underwood alias Kevin Spacey, nový král americké politické smetánky. Zosobněná elegance v podání Robin Wright po jeho boku je dalším pozitivem, stejně jako Kate Mara, Mahershara Ali nebo Sandrine Holt. Velké množství zajímavých událostí, zvratů, zákulisních spiknutí a politických soubojů dělá z House of Cards ohromně zábavnou podívanou. A i přes to, že v některých dílech první sezony jsem jisté drobné nedostatky odhalil, celkově se jedná o vysoký nadprůměr v rámci novodobé seriálové tvorby.

• 30.7.2019  00:16
    Lví král (2019)

S podobně pozitivními pocity jsem z kina naposledy odcházel dva roky zpátky po shlédnutí Beauty and the Beast. Je to trošku jiný zážitek než při sledování původního filmu, ale je to stejně kouzelné.

• 9.6.2019  11:31

Viggo Mortensen zraje jako italské víno. Jeho spontánnost a přirozenost mě v tomto snímku mnohokrát rozesmála, a to zejména, když vstupuje na scénu také doktor Shirley. Této dvojce to spolu před kamerami zafungovalo výborně a ve filmu je to hodně cítit. Samozřejmě jsem nečekal, že se k černému hudebníkovi v obleku budou na jihu USA v šedesátých letech chovat nějak zvlášť uctivě, i tak mě ale tyto příběhy o lidské nenávisti a hlouposti vždy dokážou zasáhnout. Tvůrci ale zakomponovali do snímku mnoho prvků špičkové komedie, které se vhodně doplňují s někdy smutným poselstvím o předsudcích lidí, a tak je to vlastně perfektní zábava.

• 6.9.2018  09:53
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Opravdu výborný seriál odehrávající se v zajímavém prostředí nemocnice, prošpikovaný nečekanými událostmi a zápletkami, a také s podmanivým hudebním doprovodem a skvělou kamerou. Nejdůležitější esencí úspěchu jsou ale naprosto špičkové herecké výkony všech zúčastněných. Druhá série je ještě o něco lepší než ta první. Nejoblíbenější postavy: Štrosmajer (Miloš Kopecký), Arnošt Blažej (Josef Abrhám), Karel Sova (Ladislav Frej st.), Sova senior (Ladislav Chudík), Kateřina (Daniela Kolářová), ředitel nemocnice (Josef Somr).

• 14.8.2018  10:33

Spolu s hodnocením šestého pokračování Mission Impossible je čas také na malé hodnocení série jako celku. Rozdělím jí na dvě trilogie, na dobu před a po Ghost Protocolu, který je podle mě přelomový. První MI osobně považuji i přes lehce zmatený děj za brilantní špionážní film, který je zbytečně podhodnocen. Dvojka je suverénně nejslabším dílem ságy, třetí díl naopak přináší uspokojení, a tak se „první trilogie“ dá považovat za poměrně kvalitní. Ghost Protocol ale přináší nový věk agenta Ethana Hunta, na který Rogue Nation výborně navázal a Fallout všemu dává pověstnou korunu. Stejně jako v předešlých dvou filmech se tvůrci nebáli zabrousit do zajímavých lokací, předvést skvělé akční scény a vybrousit již tak výborné charaktery jako jsou Luther, Benji, v tomto díle naprosto famózní llsa (Rebecca Ferguson je coool!) a konečně Julia, jejíž návrat je víc než dojemný. Samostatnou kapitolu pak musím věnovat agentu Walkerovi, kterého skvěle ztvárnil Henry Cavill a udělal z něj uvěřitelného záporáka. A jsem rád, že se důstojného ukončení svého příběhu dočkal i pan Solomon Lane, který se také předvedl v plné záři. Rozjezd filmu byl sice trošku pomalejší, nicméně od chvíle, kdy se přesuneme do Paříže, začíná parádní přestavení. Ať už jde o honičku v ulicích francouzského města, hledání bomb v Kašmíru nebo závěrečnou epizodu s vrtulníky, akce je v tomto snímku vynikající. Tom Cruise opět boří jakoukoli překážku, a přestože viditelně zestárl, sil mu rozhodně neubylo. Díky Michelle Monaghan najdeme ve filmu i silné momenty, její účast pozdvihuje Fallout na vyšší úroveň. „The end you've always feared is coming. And the blood will be on your hands. The fallout of all your good intentions…“ A teď prosím sedmý díl, díky moc!

• 4.8.2018  20:53

Tak tomuhle filmu nechybí vůbec nic. Kosinski a jeho parta dodali silný příběh v krásném prostředí, perfektní kameru a hlavně Joshe Brolina, který mě v poslední době začíná hodně bavit. Potěšila mě i účast Jennifer Connelly. Veškerá akce je zvládnutá skvěle a celý snímek působí velmi věrohodně. Palec nahoru!

• 15.6.2018  00:33
    JFK (1991)

Director's cut. Válka. Peníze. Politika. Moc. Vražda. Fantastický Kevin Costner v dechberoucím politickém dramatu, jemuž dominují naprosto dokonale vystavěné dialogy, z kterých jde čas od času člověku mráz po zádech. Costnera navíc výborně doplňují i ostatní herci, osobně jsem si asi nejvíc užil krátký vstup Donalda Sutherlanda. Film má vynikající atmosféru a i přes velmi dlouhou stopáž nabízí chytlavou jízdu, která na rozdíl od prezidentova vozidla ani na okamžik nezpomalí.

• 22.5.2018  21:16

Poněkud zvláštní, ale velmi zábavný a dojemný film, který jsem nakonec prožíval mnohem silněji než jsem čekal. Hlavně od chvíle, kdy se objeví Natalie Portman (krásná, roztomilá, perfektní!), je to jízda. A k tomu naprosto dokonalý hudební doprovod, který má na svědomí Chad Fischer. Zach Braff to zvládl na jedničku a já se při závěrečných titulcích jen spokojeně usmíval. A přestože mám velmi rád filmy, které neobsahují happy end, v tomto případě jsem si zhluboka oddychl.

• 16.5.2018  20:24
    Deadpool 2 (2018)

Bylo jasné, že dvojka se bude muset od jedničky v lecčems lišit, ale tvůrci to zvládli velmi obstojně. Stejně šokující, stejně odlišné od jiných komiksových snímků a možná dokonce zábavnější než první díl. Ani na okamžik jsem se nenudil. A Josh Brolin jako Cable je pro film obrovským plusem.

• 23.4.2018  21:51

Director's cut. Naprosto mě fascinuje podmořské prostředí, a tak bylo celkem jasné, že se mi bude film líbit. Očekávání jsem měl celkem vysoká a nejenže mě snímek nezklamal, v mnohém mě dokonce velmi příjemně překvapil. Charismatické herecké výkony jsou naprosto dokonalé, nejvíc se mi pochopitelně líbila roztomilá Rosanna Arquette. Nejvtipnější postavu si pro změnu střihl Reno, díky němu jsem se během sledování filmu mnohokrát zasmál a navíc jsem dostal chuť na špagety. Magická hlubina ale také přináší mnoho smutných a dramatických momentů, které se mě silně dotkly. Romantiku na obrazovce moc často nevyhledávám, v tomto případě ale musím smeknout. Opravdu naprostá spokojenost.

• 26.3.2018  22:45

Úvod mi přišel trochu pomalejší, ale s postupujícím časem se děj rozvíjel a film mě bavil víc a víc, až nakonec vygradoval do skvělého závěru. Rooney Mara je originální, krásná a fantastická, na Oskara byla za tuto roli nominována naprosto zaslouženě. Daniel se do své role vžil také dobře a působil věrohodně. I přes to, že byl příběh čas od času vyprávěn trochu zmatečně a v postavách a jménech se moc nedalo orientovat, dávám plné hodnocení. Atmosféra (zejména druhé poloviny) snímku si to zaslouží. A vyzdvihnout chci také velmi povedený hudební doprovod.

• 3.2.2018  21:39

Podle mě velmi kvalitní film, při jehož sledování mě zaujaly především skvělé herecké výkony hlavních hrdinů. Mám rád filmy odehrávající se na moři, takže i proto mě tento snímek dost bavil. Závěrečný soudní proces je natočen parádně a celá epizoda s vyšetřováním zmizelých jahod se zařadila mezi jednu z nejoblíbenějších podívaných napříč všemi filmy, které jsem viděl. Dobrá práce!

• 3.2.2018  14:03
    Lásky čas (2013)

About Time je výborná romantická komedie s originálním námětem a velmi příjemným obsazením. Možná to mohlo být kratší, ke konci už jsem se trochu těšil na titulky, ale jako celek film nemá chybu. Účast Margot Robbie samozřejmě potěšila, ale aplaus si zaslouží hlavně kouzelná Rachel McAdams.

• 22.11.2017  13:37
    Interstellar (2014)

Takhle má vypadat katastrofický snímek z prostředí vesmíru, ne jako trapné Gravity. Interstellar má parádní tajuplnou atmosféru, silný příběh, který má hlavu a patu a vynikající obsazení. Vše skvěle doplňuje výborná hudba z dílny Hanse Zimmera. Film se mě silně dotkl, hlavně kvůli vztahu hlavního hrdiny s jeho dcerou, citová stránka je tu naprosto klíčová.

• 21.11.2017  11:14

Velkolepý a epický historický velkofilm vyprávějící jeden z největších příběhů o svobodě a víře. Snímek vyniká skvělou výpravou, díky které člověk doslova cítí atmosféru starého Egypta a prožívá spolu s hlavními aktéry jejich osud. Casting perfektní - Yul Brynner si podmaňuje každou scénu, ve které se objeví a Charlton Heston jako Mojžíš také nezklamal. V menší roli potěšil také Vincent Price a oku lahodí zejména pohled na Debru Paget a Anne Baxter. Mnoho diváků zřejmě odradí stopáž filmu, ale ani jediná scéna nebyla zbytečná, včetně všech detailů, které dohromady tvoří mocné poselství. Nejen izraelský bůh, ale hlavně Cecil B. DeMille zde ukázal svou velikost.

• 20.11.2017  19:55

Kvalitně vystavěné drama s mnoha prvky napětí, zároveň však také snímek, který diváka dokáže pobavit. Mé vysoké hodnocení pramení hlavně z nadšení, které mi přinesli herecké výkony zúčastněných. Pochvalu zaslouží zejména velmi vtipný Alastair Sim, bezchybný Michael Wilding a kouzelná Jane Wyman.

• 22.10.2017  21:26

Brilantní filmařská záležitost. Dokonalé dialogy spolu s nezapomenutelnými hereckými výkony vytvářejí silný, napínavý, ale zároveň zábavný příběh. Velmi originální.

• 22.10.2017  09:24
    Total Recall (1990)

Výborné sci-fi se zajímavým příběhem a prostředím a s nádhernou blonďatou bytostí, kterou svět zná jako Sharon Stone.

• 18.6.2017  12:58

Dokonalé a nádherně temné.

• 12.6.2017  00:58

Režisér Alan Parker předvedl výbornou práci a natočil snímek, kterému osobně nemám co vytknout. Jednotlivé scény na sebe skvěle navazují a vytvářejí silný jednolitý příběh o tom, kam až může sahat lidská nenávist. Gene Hackman si zde vystřihl jednu ze svých životních rolí a Willem Dafoe v Kristových letech mimo jiné dodává filmu alespoň špetku humoru pro odlehčení. Opravdu výborná záležitost, která splnila to, co od kvalitního filmového díla očekávám. Vzbudila ve mně silné emoce.

• 10.6.2017  15:01
    Donnie Darko (2001)

Director's cut. Hluboká, mysteriózní tragédie plná poznání a moudrosti. Naprosto skvělý Jake Gyllenhaal, jehož vzdor mě neskutečně bavil a nádherná Jena Malone.

• 7.6.2017  21:04
    Spojenci (2016)

Krásný film s výborným příběhem, který nechává člověka po celou dobu sledování v napjatém očekávání. Romantická rovina snímku také nemá chybu, chemie mezi ústřední dvojicí funguje parádně. Zemeckis potvrdil, že je skvělý režisér a převedl na stříbrné plátno další zajímavý příběh. Hodně mě bavila první část filmu, Casablanca vypadala opravdu věrně, ale stejně tak i ostatní lokace. Někomu možná chybělo víc akce, ale vynahrazuje to napětí a opravdu luxusní herecké výkony dua Pitt/Cotillard.

• 2.5.2017  20:34

Druhá série mě bavila o něco méně než ta první, a to zejména kvůli tomu, že se děj odehrával převážně v Nassau, osobně mi chybělo více scén z moře, tak jako tomu bylo v první sezoně. Zpočátku mě také moc nechytily flashbacky z Flintovy minulosti a Miranda je snad jediná postava, která je mi vyloženě nesympatická. Plusů je ale samozřejmě mnohem více. Jednotlivé postavy se postupně vyvíjí a je velmi zajímavé sledovat, jak získávají či ztrácejí sympatie. Hodně mě baví Kuchař, který se postupně vypracovává výš a výš a fandím také Jackovi s Anne, stali se z nich jedny z mých nejoblíbenějších postav. To platí i o Max, která má nakročeno k titulu nové královny Nassau. Zmíním se ještě o Vaneovi, který byl podle mě v druhé sérii jedním z nejlepších charakterů. Naopak postava Eleanor jakoby trochu ztrácela šťávu. Kamera opět excelentní, stejně tak zápletky v ději a celkový dojem více než skvělý. Hlavně poslední epizody série neměly chybu.

• 26.4.2017  22:10

První série Black Sails má velmi slušné tempo, nenudí a je ideálním zahájením seriálového pirátského dobrodružství. Postupně se dozvídáme více a více informací o jednotlivých postavách, jejich ambicích i motivech a nutno říci, že snad ani o jediném charakteru nelze říci, že by byl nezajímavý. Záporák z Dnes Neumírej Toby Stephens je pro roli Flinta ideální, zvládá ji s bravurou. Hodně se mi líbí práce s kamerou a celé zpracování působí velmi živě. A to jak plavby po rozbouřeném moři, tak politika a intriky v Nassau. Velmi povedené jsou i námořní bitvy. První sérii nechybí ani nějaký ten drsnější moment a o odhalená poprsí také není nouze, což je rozhodně plus. Některé díly ovšem byly pojaty s trošku rozvážnějším tempem a část událostí působila nevěrohodně či mi do zajeté koncepce nezapadala. Celkově se ale jedná o velice povedený rozjezd seriálu a jsem zvědavý, co bude následovat.

• 26.4.2017  15:18
    Jurský park (1993)

Jurský park mě ve filmovém provedení bavil snad ještě víc než knižní předloha. Ta je sice obsáhlejší a jde ve určitých směrech víc do hloubky, film je ale natočen takřka bez chybičky. Děti mě tedy po většinu času otravovali podobně jako doktora Granta v úvodu filmu, ale dalo se to přežít. Ostatní postavy všechny výborné, vyniká mezi nimi určitě Malcolm se svou teorií chaosu. Velmi pozitivně na mě působily i některé vedlejší role, například Samuel L. Jackson jako John Arnold. Díky perfektním trikům je snímek skvělou podívanou a příběh je vystavěn velmi logicky, tudíž je člověk celou dobu v určitém napětí, zároveň si však vše dokáže pořádně užít. Upřímně pochybuji, že jakékoli pokračování Jurského parku někdy bude mít takovou kvalitu, jako Spielbergův film z roku 1993.

• 26.4.2017  15:12

Krásná česká pohádka, která je nezapomenutelná díky skvělému příběhu i výborným písničkám. I všichni herci neskutečně baví a vše to dovršuje Zdeněk Svěrák jako vypravěč. Teď už klasika mezi našimi pohádkami.

• 26.4.2017  15:08

Dokonalost. Jackson vytahuje to podstatné z knižní předlohy a servíruje to divákům na stříbrném podnose potřísněném černou krví skřetů. Úžasná přehlídka hereckých hvězd, kteří spolu vytvořili první díl nejlepší trilogie všech dob. Kamera a exteriéry jsou pochopitelně nepřekonatelné, vše doplněné perfektním hudebním doprovodem. Zmínit musím ještě casting, který zaslouží metál. Málokdy se podaří skloubit charakter postavy a osobnost jejího představitele, tak jako se to podařilo v Pánovi Prstenů.

• 26.4.2017  15:00

Mistrovské, tajemné, mysteriózní střetnutí dvou kouzelnických mistrů v podání dvou vynikajících herců. Výborný Michael Caine by ve filmu rozhodně chyběl a už jeho úvodní řeč mě přinutila sledovat obrazovku bez mrknutí. Scarlet taky super, na tu se člověk vždy rád podívá. Celý film je jedním velkým gradujícím uměleckým dílem a Nolan opět dokázal, že patří mezi nejlepší. Are you watching closely?

• 26.4.2017  14:55
    Spider-Man 3 (2007)

Pro mě osobně je to nejlepší díl staré trilogie s Tobeym Maguirem. Vnitřní Spidermanův konflikt jsem si vyloženě vychutnával a celý film mě přišel zajímavější než první dva díly.

<< předchozí 1 2 3