bigjames

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 10.9.2019  19:00
    John Wick 3 (2019)

Nebýt zakončení příběhu Avengers a znovuoživení Lvího Krále, byl by třetí John Wick filmem roku. Bude se tedy muset spokojit s titulem „jeden z nejlepších filmů roku“ a „zatím nejlepší snímek série“. Parabellum začíná tam kde dvojka skončila a pokračuje také ve stejném stylu. To znamená zajímavé lokace, vybroušené akční a bojové sekvence a kvalitní herecké výkony. Zmínit musím Halle Berry, která mě potěšila snad nejvíc z celého filmu. Oproti prvním dvěma dílům mi to připadalo jako ještě trochu větší řežba. Akce je opět velmi stylová a navíc mě tvůrci překvapili několika vtipnými momenty (jako například soutěž ve vyměňování zásobníků, ve které jako trest za prohru následuje smrt). Tempo moc neupadalo a i závěr dobře navnadil na další pokračování. Morpheus a Neo spolu můžou jít znovu do války, tentokrát ovšem v jiném hábitu.

• 30.7.2019  00:16
    Lví král (2019)

S podobně pozitivními pocity jsem z kina naposledy odcházel dva roky zpátky po shlédnutí Beauty and the Beast. Je to trošku jiný zážitek než při sledování původního filmu, ale je to stejně kouzelné.

• 27.3.2018  20:00
    Annihilation (2018)

Líbil se mi nápad s tajemnou září, ve které existuje jiný svět a celkem spokojený jsem i s obsazením. To je ale dost málo. Samotná realizace značně pokulhává, z takového námětu se zkrátka mělo vytěžit mnohem víc.

• 16.5.2018  20:24
    Deadpool 2 (2018)

Bylo jasné, že dvojka se bude muset od jedničky v lecčems lišit, ale tvůrci to zvládli velmi obstojně. Stejně šokující, stejně odlišné od jiných komiksových snímků a možná dokonce zábavnější než první díl. Ani na okamžik jsem se nenudil. A Josh Brolin jako Cable je pro film obrovským plusem.

• 20.11.2018  08:50

3D. No dobře, čas od času se na to docela dobře koukalo a..........a to je asi všechno. Až do závěrečných pasáží filmu se v něm prakticky nic nedělo, o nějakém ději se dá hovořit jen s nadsázkou. V několika momentech se tvůrci snažili využít nostalgie a navázat film na sérii Harryho Pottera, jejíž atmosféře se ale Fantastická Zvířata ani omylem nepřibližují. Dvě největší herecká esa snímku nevyužitá, Jude Law navíc jako Brumbál nepřesvědčivý. Hodně mi to připomínalo první díl, který byl takovým rozvážným pomalým intrem do nového světa. Čekal jsem že v pokračování to Yates rozbalí jak se sluší a patří a i trailer sliboval pořádnou podívanou, žel to bylo velmi podobné snímku z roku 2016.

• 14.8.2018  10:33

Spolu s hodnocením šestého pokračování Mission Impossible je čas také na malé hodnocení série jako celku. Rozdělím jí na dvě trilogie, na dobu před a po Ghost Protocolu, který je podle mě přelomový. První MI osobně považuji i přes lehce zmatený děj za brilantní špionážní film, který je zbytečně podhodnocen. Dvojka je suverénně nejslabším dílem ságy, třetí díl naopak přináší uspokojení, a tak se „první trilogie“ dá považovat za poměrně kvalitní. Ghost Protocol ale přináší nový věk agenta Ethana Hunta, na který Rogue Nation výborně navázal a Fallout všemu dává pověstnou korunu. Stejně jako v předešlých dvou filmech se tvůrci nebáli zabrousit do zajímavých lokací, předvést skvělé akční scény a vybrousit již tak výborné charaktery jako jsou Luther, Benji, v tomto díle naprosto famózní llsa (Rebecca Ferguson je coool!) a konečně Julia, jejíž návrat je víc než dojemný. Samostatnou kapitolu pak musím věnovat agentu Walkerovi, kterého skvěle ztvárnil Henry Cavill a udělal z něj uvěřitelného záporáka. A jsem rád, že se důstojného ukončení svého příběhu dočkal i pan Solomon Lane, který se také předvedl v plné záři. Rozjezd filmu byl sice trošku pomalejší, nicméně od chvíle, kdy se přesuneme do Paříže, začíná parádní přestavení. Ať už jde o honičku v ulicích francouzského města, hledání bomb v Kašmíru nebo závěrečnou epizodu s vrtulníky, akce je v tomto snímku vynikající. Tom Cruise opět boří jakoukoli překážku, a přestože viditelně zestárl, sil mu rozhodně neubylo. Díky Michelle Monaghan najdeme ve filmu i silné momenty, její účast pozdvihuje Fallout na vyšší úroveň. „The end you've always feared is coming. And the blood will be on your hands. The fallout of all your good intentions…“ A teď prosím sedmý díl, díky moc!

• 9.10.2018  10:51

Joaquin Phoenix je prostě dobrej. Stačilo mu několik vět a jeho charisma, aby byl film jeho. Ale vzhledem k tomu, že se jmenuje "Mary Magdalene", tak bych čekal, že se dozvíme něco právě o Marii, což se nestalo. Snímek je vlastně Ježíšovým příběhem z pohledu ženy, o jejíchž pocitech se ale člověk moc nedozvěděl. Rooney Mara, a to jí mám na plátně opravdu rád, byla jaksi nemastná, neslaná. Nevím jestli to tak měla ve scénáři, ale připadala mi jak duch. První polovina snímku je hrozně pomalá a nezajímavá, naštěstí ta druhá už snese mnohem přísnější měřítko, a tak se film dá zařadit alespoň do průměru. Avšak jediným výrazným pozitivem zůstává Joaquin Phoenix.

• 9.6.2019  11:31

Viggo Mortensen zraje jako italské víno. Jeho spontánnost a přirozenost mě v tomto snímku mnohokrát rozesmála, a to zejména, když vstupuje na scénu také doktor Shirley. Této dvojce to spolu před kamerami zafungovalo výborně a ve filmu je to hodně cítit. Samozřejmě jsem nečekal, že se k černému hudebníkovi v obleku budou na jihu USA v šedesátých letech chovat nějak zvlášť uctivě, i tak mě ale tyto příběhy o lidské nenávisti a hlouposti vždy dokážou zasáhnout. Tvůrci ale zakomponovali do snímku mnoho prvků špičkové komedie, které se vhodně doplňují s někdy smutným poselstvím o předsudcích lidí, a tak je to vlastně perfektní zábava.

• 2.8.2019  10:55

Přehlídka absolutně nelogických rádoby vtipných scén a debilních dialogů, kterou nemohla zachránit ani občas vcelku povedená akce.

• 26.4.2017  14:46
    47 metrů (2017)

Chápu že ne každému se film líbil, ale já jako fanoušek žánru jsem byl po jeho shlédnutí nadšený. Příběhu nechybí napětí a nejsou v něm žádné hlouposti typické pro thrillery se žraloky. Celková stopáž je podle mě velmi rozumná. Celý snímek mě velmi bavil a proto nemůžu hodnotit jinak než za 5.

• 4.12.2017  16:59
    Godless (TV seriál) (2017)

Velmi povedená westernová minisérie. Místo sázky na spoustu akčních scén se Scott Frank zaměřil na vyprávění příběhu o hlavních hrdinech, což se vyplatilo. Herecké výkony mě velmi potěšily, stejně jako práce s kamerou a celkové pojetí. Seriál samozřejmě má své slabiny. Například mi někdy vadilo, že se děj prakticky zastavil a nic moc se nedělo, takových chvil ale naštěstí není mnoho. A Michelle Dockery je boží.

• 4.8.2018  20:53

Tak tomuhle filmu nechybí vůbec nic. Kosinski a jeho parta dodali silný příběh v krásném prostředí, perfektní kameru a hlavně Joshe Brolina, který mě v poslední době začíná hodně bavit. Potěšila mě i účast Jennifer Connelly. Veškerá akce je zvládnutá skvěle a celý snímek působí velmi věrohodně. Palec nahoru!

• 13.6.2019  19:18
    John Wick 2 (2017)

Napijeme se spolu u baru jako dva gentlemani, vyjdeme ven a budeme se bít na život a na smrt! Už první John Wick obsahoval velice povedené akční sekvence, druhý díl však posouvá pomyslnou laťku ještě o něco výš. Zejména celá část příběhu odehrávající se v Římě je velice povedená. Chapter 2 nabízí s lehkou dávkou nostalgie hrdinu ze starých časů, který sám zlikviduje desítky protivníků. To ale není všechno. Zároveň se nebojí jisté invence, která se mi líbila například během přestřelek přes vodní kašnu, během chůze v davu lidí či v Reflections of the Soul. Ve filmu bohužel najdeme několik klasických klišé, jako například při Johnově rozhovoru s Giannou či v metru („Považuj to profesionální zdvořilost“). To je ale jediná výtka, jinak je snímek pojatý opravdu dobře. Trochu mi to začíná připomínat sérii s Jasonem Bournem, i když samozřejmě v docela jiném stylu. Baba Jaga!

• 15.4.2018  20:16

Jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. Svěží komedie s parádním tempem a výborně složeným obsazením ústřední čtveřice, která dohromady funguje na jedničku. Místy je to sice až trochu přehnané, ale bavil jsem se skvěle. Modernější pojetí pokračování Jumanji určitě prospělo. A za nejlepší scénu volím všechny s Karen Gillan.

• 2.7.2017  12:57

Další důkaz toho, že kvalitní herecké obsazení ještě automaticky neznamená kvalitní film. Parta vojáčků/vědců se jede podívat na ostrov, kde jsou hned na začátku rozděleni na několik skupin, které se potkávají s pavouky, dřevoubrouky, lebkouny, domorodci, válečnými veterány a (pozor!) s Králem Kongem. Souboje s monstry ale nejsou ničím jiným než scénkami, které absolutně nejdou dohromady, a tak se o příběhu v tomto filmu nedá mluvit. S každým dalším pokusem o nějakou vtipnou hlášku je to celé čím dál trapnější, dialogy jsou velmi slabé. Ještě že se všichni spojili, aby nebohého Konga zachránili, to bylo opravdu dojemné. Brie Larson naprosto otřesná. Občas to docela hezky vypadalo, to mi ale fakt nestačí.

• 26.4.2017  09:50

Na pohádky moc nejsem a na muzikály už vůbec, tady se ale lidé z Disney trefili do černého. Krásné provedení klasického příběhu, jehož výprava je naprosto úchvatná. I hudba a písně ve filmu se mi všechny velmi líbily, což mě samotného překvapilo. Emma pochopitelně za jedna, stejně jako Matthew z Downton Abbey v roli Zvířete. A vhodně je doplňovali i lukostřelec Bard či komická dvojka Obi-Wan/Gandalf. Po skončení promítání jsem se ještě dlouho usmíval a už je to nějaký pátek, co ve mě film vyvolal tolik pozitivních emocí, jako právě Kráska a Zvíře.

• 18.6.2017  12:07

Film mě docela dost bavil, a to hlavně díky Jackovi, hlášky ostatních postav až tak povedené nebyly. Zaujaly mě také nové tváře a umím si představit, že právě na nich tvůrci postaví další díly série. Jinak to ale byli klasičtí Piráti. Spoustu neuvěřitelné akce, koně táhnoucí celý dům, co nejvíc rádoby komediálních scének a zamotaný příběh, který mi tentokrát přišel dost slabý. Ani Salazar mě nepřesvědčil. V první polovině snímku jsem se ale častokrát zasmál, a tak dávám ***.

• 3.8.2017  16:10

Skvělá čtvrtá série posouvá Black Sails kvalitou zpátky k první sezoně, kterou jsem až dosud považoval za jasně nejpovedenější. Tvůrci seriálu nám naservírovali spoustu zajímavé akce, nečekaných zvratů a silných momentů. Jednotlivé postavy opět bojují o sympatie diváka a volbu mu rozhodně neulehčují. John Silver s Flintem rozehráli skvělou hru a konečně se mi začal líbit i dříve nevýrazný guvernér. Návrat ke kořenům jednoznačně chválím, čtvrtá série má jen minimum nedostatků. Poslední dva díly parádní, tajemné prostředí ostrova rozhodně závěru celého seriálu dodalo potřebnou šťávu. Nejoblíbenější postavy: Jack Rackham, Anne Bonny, Charles Vane, James Flint.

• 11.6.2017  07:41

Shlédl jsem film, který má s Assassin's Creed společný jen název. Těch pár vizuálně krásně vypadajících skoků z 15. století nepočítám. Místo toho aby se děj odehrával právě ve středověkém Španělsku, tak převážně sledujeme mix Útěku z vězení, Plánu útěku a Matrixu v současnosti. Všichni se přitom pídí po lahodném magickém jablku, pravděpodobně i ten orel, kterého vidíme v každé druhé scéně. Dialogy jakoby vůbec neexistovaly. Všechny byly stupidní a bez jiskry. Tvůrci to tady vzali za hodně špatný konec a výrazně pošpinili známou herní značku.

• 23.10.2017  09:30

Ultimate Edition. Mně se to líbilo. Jistě, děj je místy vyprávěn trochu komplikovaně a člověk si může připadat zmateně, zvlášť při rychlém přechodu mezi jednotlivými scénami. To je ale asi jediný nedostatek, jinak je Úsvit spravedlnosti velmi povedený komiksový blockbuster. Představitelé jednotlivých rolí se do svých postav dokázali vžít (a to jsme se Afflecka tolik báli, že?), filmu nechybí výborná akce i politicko-novinářská zápletka. A za vše svědčí fakt, že mi vůbec nepřišlo že prodloužená verze má tři hodiny, uteklo to krásně a vůbec jsem se nestihl začít nudit. Dobrá práce.

• 3.3.2019  22:21

Zajímavý námět a ne zcela špatné zpracování činí z Královny z Katwe interesantní film, který ale musím zařadit jen do průměru. Přestože se značná část děje odehrává v ugandských slumech, neprobudil ve mně snímek žádné větší emoce a o nějakém vztahu k hlavním hrdinům příběhu se také mluvit nedá. Líbí se mi ale některé momenty, ve kterých vyniká přirozenost a hravost mladých Afričanů, a také musím ocenit závěrečné představení skutečných hrdinů příběhu, kteří se setkali se svými představiteli.

• 26.4.2017  09:53

Jako velký fanoušek Matthew McConaugheyho jsem se Kuba a spol. nemohl dočkat a rozhodně jsem nebyl zklamán. Výkon Matouše byl takový, jaký jsem si ho představoval a zdatně mu sekundovala i Charlize Theron, Rooney Mara a v neposlední řadě i Ralph Fiennes. Laika předvedla úchvatnou práci a celé dílo je jednou krásnou barevnou přehlídkou dokonalého grafického zpracování. I samotný příběh mě velmi bavil, nebyl zbytečně protahovaný a obsahoval v sobě potřebnou dávku mystiky a tajemna. Film se rozhodně vydal jinou cestou než jakou jde většina současných animovaných snímků a to je jen dobře. Více hlubších myšlenek, trochu méně komedie, ale i přesto se člověk zasměje. Zkrátka povedené dílko pro děti i dospělé.

• 18.10.2017  21:00
    Mlčení (2016)

Příliš dlouhé, zbytečně natahované, utrpení křesťánků vůbec nepůsobí věrně a Adam Driver i Liam Neeson mohli být využiti více. Neeson mě jako jediný ve filmu alespoň trochu zaujal, jinak to je celkem o ničem.

• 8.6.2017  17:01
    Orel Eddie (2016)

Velmi příjemná sportovní komedie o britském klukovi, který si plní dětský sen. Snímku není moc co vytknout, na pět hvězd to ale není. Jako negativum beru to, že mi trvalo téměř polovinu času filmu než jsem si našel vztah k hlavnímu hrdinovi. Nakonec mě ale přesvědčil. Jackmanovi role sedla a líbily se mi i reálné záběry z OH v Calgary.

• 16.5.2017  16:05

Kvalita postupně upadá a postavy v seriálu už moc nemají čím překvapit. Dějový zvrat v podobě příjezdu guvernéra považuji za nešťastný, vše se tím zpočátku spíše brzdí. Vane si zasloužil epičtější konec a válka Anglie proti alianci Pirátů a otroků zatím působí trochu směšně. Negativa směřuji spíš na první díl a závěr série, který mi připadal dost utahaný. Jinak pořád skvělá zábava, ale doufám, že čtvrtá série přinese něco nového, jinak se asi začnu nudit.

• 2.11.2017  17:06

Akce je v tomto filmu poměrně dost povedená, ale atmosféru původních a jediných opravdových Sedmi Statečných tu není cítit vůbec nikde. O velmi chabých a trapných vtípcích radši vůbec nemluvím.

• 7.6.2017  21:04
    Spojenci (2016)

Krásný film s výborným příběhem, který nechává člověka po celou dobu sledování v napjatém očekávání. Romantická rovina snímku také nemá chybu, chemie mezi ústřední dvojicí funguje parádně. Zemeckis potvrdil, že je skvělý režisér a převedl na stříbrné plátno další zajímavý příběh. Hodně mě bavila první část filmu, Casablanca vypadala opravdu věrně, ale stejně tak i ostatní lokace. Někomu možná chybělo víc akce, ale vynahrazuje to napětí a opravdu luxusní herecké výkony dua Pitt/Cotillard.

• 7.5.2017  13:14

Velmi zajímavý a netradiční western, který neláká na tuny akce, jako třeba remake Sedmi statečných, ale v poklidném tempu nám nabízí jednoduchý příběh, který však nenudí. Trojice Russell, Wilson a Fox funguje výborně, všichni působí ve svých rolích velmi věrohodně. Občas je sice film opravdu až moc roztahaný, a tak to na plné hodnocení není, osobně ale řadím Bone Tomahawk mezi nejlepší westerny posledních let.

• 12.6.2017  23:52

Příjemná komedie s kvalitním hereckým obsazením. Příběh je sice dost čitelný, ale není to na škodu. Film pobaví a má ideální délku, takže člověka nestihne začít nudit.

• 2.5.2017  20:34

Druhá série mě bavila o něco méně než ta první, a to zejména kvůli tomu, že se děj odehrával převážně v Nassau, osobně mi chybělo více scén z moře, tak jako tomu bylo v první sezoně. Zpočátku mě také moc nechytily flashbacky z Flintovy minulosti a Miranda je snad jediná postava, která je mi vyloženě nesympatická. Plusů je ale samozřejmě mnohem více. Jednotlivé postavy se postupně vyvíjí a je velmi zajímavé sledovat, jak získávají či ztrácejí sympatie. Hodně mě baví Kuchař, který se postupně vypracovává výš a výš a fandím také Jackovi s Anne, stali se z nich jedny z mých nejoblíbenějších postav. To platí i o Max, která má nakročeno k titulu nové královny Nassau. Zmíním se ještě o Vaneovi, který byl podle mě v druhé sérii jedním z nejlepších charakterů. Naopak postava Eleanor jakoby trochu ztrácela šťávu. Kamera opět excelentní, stejně tak zápletky v ději a celkový dojem více než skvělý. Hlavně poslední epizody série neměly chybu.

<< předchozí 1 2 3