Americký vandal (2017) (seriál)

Celkom vtipny mockumentary s dobrymi hercami a produkciou, ktory bohuzial postupne straca dych a prilis natiahnutymi dielmi ma ako divaka ku koncu uz nebavil.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Uplne v pohode oddychovka pri ktorej sa clovek slusne zasmeje. Netreba cakat nic hlbsie, a sofistikovanejsie, su to proste take male, niekedy trapne, ale vcelku podarene vtipky. Jedine co mi fakt liezlo na nervy bol bad guy, ten bol uplne mimo.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Cakal som viac. Super napad a velmi zaujimave prostredie namontovane do osvedcenej sablony, kde team outsidrov bojuje proti zlemu korporatnemu zloduchovi. Jednoducha zapletka a linearny a lahko uchopitelny pribeh potesia mladsie publikum, ukazkove gendrovo a rasovo vyvazene obsadenie zasa nadchnu bojovnikov za socialnu spravodlivost, no a geekov ako ja potesi originalne prostredie. Milovnici kvalitnych rozhovorov, dychberucich zapletok a napinaveho deja bohuzial odidu s prazdnou. Skoda. Super potencial, nesmely a obohrany scenar ho vsak ani zdaleka nevyuzili.

Solo: Star Wars Story (2018)

Na jednu stranu ma tesi ze znova zijeme v dobe ked vznikaju SW filmy, na druhu stranu kvalita ide dole. Je to stravitelnejsie, zrozumitelnejsie, ucelenejsie ako klasicke SW ale v podstate to tak nejak straca ducha a stava sa banalitou. Nie je to zly film, slusna oddychovka. Fanusikovia SW dostanu lahko nadpriemeny material, ostatni priemerny hollywood obrandovany znamymi tvarami a kultovou znackou.

Trestanec (2017)

Pribeh filmu mi daval hlavu a patu a ako celok bol dobre predstaveny, relativne putavy a dobre ukonceny. Stopaz mi prisla prilis ambiciozna, keby sa to osekalo o 15-20 minut, tak sa vyhnem nude v druhej polovici. Audio-vizualnej stranke nemam co vytknut, herecke obsadenie tiez na jednicku. Problem je, ze tento film vznikol v roku 2017. Pride mi to ako velmi opatrne recyklovanie veci, co sme uz videli. Ak sa ma opytate o rok o com tento film bol, tak uz asi nebudem vediet, pretoze tu nebola nijka inovativna myslienka, ktora by mi ho vryla hlbsie do pamate. Skoda.

Tvář (2018)

Tak toto bola pecka. Velmi autenticky obraz vidieckeho Polska so vsetkym co k tomu patri (mam pocit, ze dej by podobne dobre fungoval v kazdej krajine V4). Skvele namixovany cierny humor sa prelina s dramatickym dejom a ako celok to do seba velmi pekne zapada. Ocenujem aj rozumnu 90 minutovu dlzku, bolo to presne tak akurat.

Proč? 13x proto - Série 2 (2018) (série)

Tak ako mnohi ini som aj ja bol skepticky voci pokracovaniu, pretoze povodny pribeh bol dobre rozvinuty a a vychadzali z neho jasne zavery. Autori mali potrebu rypat sa v tom a natocit dalsich 13 dielov. Po prvych dvoch som to odlozil a nevratil sa k tomu asi 2 mesiace s vedomim, ze je to len stroj na peniaze, ktory stavia na uspechu prvej serie. Nemal som pravdu. Nakoniec som vsetky diely dopozeral, pekne sa to odstupnuje a je to podobne navykove ako prva seria. Tentokrat sa pozrieme na hlavnych akterov v inych poziciach, niektore veci sa vyhrotia, odkryju, dovysvetlia atd. Fanusikom prvej serie urcite odporucam.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Mám veľmi rád filmy z novinárskeho prostredia a takisto sa zaujímam o vietnamskú vojnu a na toto som sa vyslovene tešil. Bohužiaľ väčšinu filmu som sa strašne nudil. Dokopal som sa k tomu to nejako doraziť ale musím to označiť za sklamanie.

3% - Série 2 (2018) (série)

Táto séria bola trošku iná ako prvá. Menej sa to podobalo na survival a malo to takú globálnejšiu zápletku. Celkovo celkom slušné pozeranie.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Keďže som o tejto historickej udalosti nič nevedel tak to bolo pre mňa aj zaujímavé aj náučné - bez spoilerov ;) Produkcia ČT chválihodná!