Everything Sucks! (2018) (seriál)

Vyborni herci, skvely vizual, skvele audio, nostalgicke 90ky, proste Netflix kvalita. Tak kde je problem? Je to milionty serial na stredoskolsku tematiku s okukanymi zapletkami, ktory nema co ponuknut. Ano spravene to je dobre, ale nic originalne.

Nejpozoruhodnější domy světa (2017) (seriál)

Nadherne domy, dobre rozdelenie jednotlivych epizod. Pacilo sa mi ako cestovali po kontinentoch a vsade sa naslo nieco zaujimave a unikatne. Vizualne je tento serial naozaj ohromujuci. Chybicka na krase je moderatorka, je to asi najhorsia moderatorka aku si vybavujem, 1 hviezdu strhavam prave vdaka nej ...

Collateral (2018) (seriál)

Pochmurne britske krimi ilustrujuce kopec sucasnych problemov (hlavna hrdinka je silna a nezavisla zena tehotna v 6.om mesiaci, zavrazdeny je imigrant, protagonisti su mimo ineho lezbicka fararka a imigranti bez papierov). Do toho pekne primiesana politika a dvojiti agenti az sa z toho cloveku mota hlava. Po dopozerani serialu som asi pol hodinu len tak sedel a premyslal kym mi to vsetko doslo. Do 4 dielov totiz autori dokazali umiestnit pocet postav hodny tak styroch serii. Bohuzial prave extremne poprepletane vztahy a kopec slepych linii stiahli tento serial o ligu nizsie kam by normalne mohol patrit. Nebolo to zle, ale ... skoda.

Mudbound (2017)

Velmi zaujimava a malo okukana tema vztahov bielych redneckov a ciernych americanov po druhej svetovej vojne. Vyborne postavy, skvele vykony. Bohuzial stopaz je priserne dlha a neubranil som sa nude, co je skoda, lebo toto malo 5 hviezdickovy potencial.

Nemilovaní (2017)

Autor tradične predstavuje depresívne prostredie moderného Ruska a rodinného nešťastia po x-té, ale tentokrát to bolo slabšie ako pri Leviathanovi. Miestami som sa vyslovene nudil a dvojhodinová stopáž mi prišla zbytočne natiahnutá, no keď sa mi film uležal v hlave tak som jeho kvality predsa len ocenil. 70%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ak je toto nejaký pokus ako vygenerovať film na štýl star wars pomocou machine learning tak fajn, ak to mysleli vážne tak ugh ... alebo som videl verziu so zjednodušenými dialógmi? Hm. Chápem že vytvoriť zmysluplné pokračovanie takejto legendy je tvrdý oriešok, no snáď to bude nabudúce lepšie.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Toto novodobé Beverly Hills s extrémne iritujúcou hlavnou protagonistkou mi fakt nesadlo. Žiadne napätie, nudné intrigy, nič čo by ma držalo.

Za sklem (2016) (seriál)

TL;DR - pokus o domace krimi, ktory nie je uplne na zahodenie. Dvojica Bebjak (rezia) a Mastalir (hlavna uloha) ma potesila vo filmovej Ciare a tak som sa dozvedel, ze existuje aj serial v tomto zlozeni. Hura! Slusny dej, wannabe moderna Bratislava, aktualne svetove problematiky (imigranti), narazky na ozajstne politicke postavy (napr. Kalinak) su slusna zbierka skladaciek na postavenie niecoho slusneho na Europskej urovni. Bohuzial, tam sme sa zatial nedostali (a ze sa to da nam ukazali napr. Cesi s ich Pustinou). Postavy mi prisli ako vyplute zo stroja na stereotypy, pribeh a zvraty casto bud prilis predvidatelne, alebo ku koncu az prilis zamotane. Herecke obsadenie bol asi najvacsi oriesok na prekusnutie. K vybornemu Mastalirovi dali do prvej formacie Kolenika a Magalovu a ti spolahlivo stiahli uroven o dve ligy nizsie. V neskorsich dieloch z Kolenika prestali robit smiesneho modela a jeho hranie sa znacane vylepsilo, co sa bohuzial neda tvrdit o vsetkych postavach. Celkovo som mal pocit, ze (az na zmatenu poslednu cast) mal serial tendenciu sa kazdym dielom lepsit, co je fajn, pretoze po druhom diely som to chcel vazne zbalit. Som rad ze som to dokukal do konca. Rozhodne sa nejedna o skandinavsku kvalitu, ale OK, postupne sa tam snad dostaneme.

O těle a duši (2017)

Necakane skvely zazitok. Vo filme su len dve vyrazne hlavne postavy a takmer 2 hodiny bohate stacia na to, aby sa s nimi divak stotoznil. Pribeh o vzajomnych sympatiach a starostiach dvoch ludi, ktori maju velke komplexy zaujme, pobavi, pouci. Film je sice naprosto miermuliovny, ale odohrava sa v jatkach a surovostou scen reziser nesetril, tak na to sa treba pripravit. Pomale tempo nemusi kazdemu vyhovovat, tak odporucam film pozerat ked je clovek oddychnuty a ma na to chut.