Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Tu sa išlo na istotku. Neužil a Trojan perfektné duo, ktorému asistoval snáď celý stream.cz, čo je fajn, pretože je to herecky kvalitný káder. Téma tiež na istotku, socík, čo mnohí ešte dobre pamätajú. Paneláky, embéčky, Lady, debilné horčicové oblečenie, vytáčacie teleóny. Ach tá nostalgia. Krimi dráma. Istotka, to vieme točiť. A tu je ten problém. Celé to pôsobilo tak nesmelo a konzervatívne, že okrém troch-štyroch častí som mal pocit, že sa jedná prevažne o opatrnú vatu. Myslím, že desať dielov bolo trocha moc, tá dejová linka by pohodlne vošla tak do šiestich. Ale aj tak to nepovažujem za fail. Máme síce lepšie seriály, ale celkom ma to bavilo. 65%

Rudý kapitán (2016)

Velmi som sa tesil na Cesko-Slovensku krimi koprodukciu. 90te roky, rozpadajuca sa federacia, slusne herecke obsadenie, StB kauzy ... unikatne filmove prostredie ktore mozu krajiny zapadu len zavidiet. A ako to dopadlo? Zle. Zle vysvetleny dej, hrozne audio, kopa mrtvych dejovych linii, extremne kvantum postav, ktore dostali len minimum priestoru ... 35%

Pustina (2016) (seriál)

Mamon, Bukowski, Rapl etc. - vsetko bolo uz velmi slusne, ale Pustina konecne posuva Cechov do boja o dramaticke medajle k skvelym serialom z Britanie, Ameriky, ci Skandinavie. Bravo!

The Grand Tour (2016) (pořad)

Clarkson, Hammond a May sa snažia megalomansky kopírovať Top Gear, ale až tak moc tlačia na pílu, že je to miestami nevkusne trápne. Show o autách je to však stále najlepšia, o tom žiadna.

Rapl (2016) (seriál)

Veľmi ma potešilo, že major Kuneš dostal vlastný seriál, bola to moja obľúbená postava v Cirkuse Bukowski. Rapl je iný, ale ani sa ani nesnaží byť rovnaký. Všetkými epizódami sa tiahne spoločná myšlienka/problém, ktorý tak nejak drží jednotlivé diely pohromade, ale inak sú relatívne nezávislé, a každý diel pojednáva o konkrétnom ucelenom prípade. Dobré na tom je, že sa to dá kukať tak sem-tam a človek sa moc nestráca, horšie už je, že hlavný príbeh nie je tak napínavý ako v AAA kriminálkach. Audiovizuálna stránka si zaslúži veľkú pochvali, autori si vybrali pekné časti krajiny a je na to radosť kukať. Skvelá atmosféra, pekný vizuál a kvalitné výkony hlavných hrdinov sú niekedy v kontraste s istými neduhmi - 60 minút je niekedy málo na vymyslenie kvalitnej zápletky a tak niektoré epizódy nezaujali tak ako mohli. Herecké výkony vedľajších postáv v jednotlivých epizódach boli slabšie, miestami vyslovene slabé a až zamrzelo, že to autori nakoniec do seriálu reálne zaradili. Myslím si, že s týmto materiálom sa dalo vymyslieť trošku viac, ale na druhej strane dosť ma to bavilo a to je hlavné. Už sa teším na majorov návrat v druhej sérií.

Příchozí (2016)

Parádne spracovanie UFO tematiky, pútavý dej a inovatívne myslenie, veľmi sa mi to páčilo. Ale na to aký úžasný materiál toto je, mi to prišlo trošičku nedotiahnuté - film vo mne nezanechal "wau" efekt, čo je trošku škoda.

Hardcore Henry (2015)

No to bola jazda. Od začiatku do konca to bol jeden veľký masaker - krv, headshoty, kopance, prelety, výbuchy etc.. Hardcore Henry je unikátny svojim pohľadom prvej osoby, celý film pripomína počítačovú hru typu FPS. Je však pravda, že v podstate neponúka nič iné - dej je extrémne tupý a nepútavý a veľmi tomu chýba niečo, čo by diváka nútilo tešiť sa na ďalšie scény. Humor typu Expendables alebo komixový nádych typu Kill Bill. Proste som sa ku koncu nudil. No nič, aj napriek tomu neľutujem tú hoďku a pól čo som na to čumel. Svojich divákov si to sto percentne nájde a ako podmaz na pánsku jazdu s pivom a pizzou paráda.

Neon Demon (2016)

Najnovší Refnov film je veľmi provokatívny, sám režisér jasne dáva najavo, že si dáva pauzičku od mainstreamu a tak nejak sám skúša, kam až môže zájsť. Refnov rukopis tu cítiť, filozofické úvahy o existencionalizme jednotlivca veľmi pripomínajú pár rokov starý Valhalla Rising. Ohromujúca audio-vizuálna stránka však prezrádza hollywoodsky budget a hlavne soundtrack od Cliffa Martineza jasne priznáva Drive ako ďalší Refnov počin. Príbeh pojednáva o mladej modelke hodenej do veľkomesta L.A., (ktoré je však vykreslené ako chladné a prázdne miesto veľké prázdne domy, noc, lacný motel, okrajové štvrti, čo dáva filmu super Drive-ovskú atmosféru), ktorej začínajúca kariéra je konfrontovaná neuveriteľne závistlivou partičkou skazených modeliek. Pomyselné fuckoff masám však Refn dáva Trierovskou zvrhlosťou a nevyhneme sa ani témam ako kanibalizmus či nekrofília. Mne sa Neon Demon páčil, ľudia dnes asi čakajú od Refna viac filmov ako Drive (a ono po audio-vizuálnej stránke a hviezdnemu obsadeniu je to vlastne podobné), ale toto je oveľa viac z kategórie pomaly porcovaných intenzívnych zážitkov typu Valhalla Rising. Akurát tentokrát to máme okorenené o nezanedbateľnú dávku sexuálnych úchyliek.

Bjarnfreðarson (2009)

Milujem škandinávsku drámu a ich zmysel pre humor. Čakal som, že toto bude tutovka, ale bol som sklamaný. Vôbec sa mi nepodairlo do deja dostať, nejaké to bolo celé nemasné a nepútavé.

Vaříme s Mírou (2016) (pořad)

Varime s Mirou je vtipne 4/5, Parime s Mirou je neuveritelne trapne 1/5