GzL

homepage

2 body

• 22.1.2016  20:44
    Děti noci (2008)

Další umění oslovující širokou veřejnost.

• 5.1.2013  00:42
    Děvčátko (1978)

Jednou jsem řekl právníkovi, který mě zastupoval v jisté věci, že je již jaro a děvčata začínají chodit méně oděna. On mi na to opověděl, že je to spíš nevýhoda, protože většina děvčat, vzhledem k svým proporcím, by se obnažovat vůbec neměla, a že nejvíc se obnažují ty, co by měli zůstat oblečené. A to je myslím i případ Susan Sarandon.

• 12.5.2014  16:01
    Edith Piaf (TV film) (2003)

Samo o sobě silné téma. Doplněno písněmi a jejich českými překlady.

• 7.5.2014  15:42
    Egypt (TV seriál) (2005)

Krásně natočeno, krásně zahráno, vysoká informační hodnota! Jediná chybička na kráse - ke konci trochu dějový skok.

• 8.4.2014  00:13
    Enderova hra (2013)

Stařičký, infantilní Ford a přechytralý dětičky. Pro koho ty filmy vlastně točí? A kdo tak asi dneska chodí ještě do kina? Ti kdo maj čas a kapesný! Jenže já nemám ani jedno, ani druhý a je to dobře, protože zaplatit za tohle by mě fakt mrzelo. Takže dát "dvě" sem asi trochu přehnal?! Snad za ty efekty? Ale ty jsou dneska všude a už jsem viděl o hodně lepší. Já jsem prostě velkej dobrák! Veliteli, Fazolku, Malý doktore, musíme se vyspat! Salam alejkum přátelé!

• 3.10.2017  02:49
    Exkluziv! (TV pořad) (2013)

Na to, aby to bylo koukatelné, je Brožová příliš oblečená.

• 13.5.2012  03:03

Ubohost o ničem.

• 5.4.2019  02:03

Jedna hvězdička je za Alison Sudol, druhá za Dana Foglera, třetí za efekty. Jinak je to naprosto zmatená ptákovina!

• 9.4.2019  02:38

• 1.5.2017  15:21

Podivně stylizovaná odpornost, pro statečné diváky.

• 1.4.2019  00:35
    Favoritka (2018)

Kde jsou ty časy, kdy se točily historické filmy jako "Statečné srdce"? Teď už jsou na pořadu dne jen perverze a úchylnosti.

• 12.5.2017  23:00
    Fišpánská jablíčka (TV film) (2008)

Vydejchat úvodní zpěv Jitky Molavcové je opravdu zabíračka.

• 7.5.2014  16:01
    Funebrák (1932)

Vlasta Burian - zábava jak pro koho.

• 15.2.2015  02:43

Zahozená příležitost. Jedinečné téma rozdrobené do tolika malých kousků, že je to povrchní i nezáživné.

• 5.3.2019  08:57
    Gauguin (2017)

Film založený na depresy. Takový snad život ani nemůže být. Depresivní je i celá Polynesie a hodně z Gauguinova života tam vůbec není.

• 27.6.2016  21:31
    Gauneři (1992)

To je tak blbý jako ty přezdívky. Za jedinej světlej moment považuju to odříznutý ucho.

• 7.5.2014  16:27

Zas jeden pokus o nevydařenou psychologickou rekonstrukci.

• 16.12.2012  05:27
    Gran Torino (2008)

Další porce - "Eastwood sám sobě"! Ten chlapec se má evidentně rád, peníze mu nechybí, ale Million Dollar Baby se holt nepovede každej rok.

• 29.3.2017  07:17

Desmond vypadá jako Lojza, ale to je tak všechno, co tomu mohu vytknout.

• 29.12.2017  13:54
    Hitlerův vpád na východ (TV film) (2014)

Část 1.: Počáteční dny Část 2.: Oběti

• 17.5.2016  17:20
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

V této pro Evropu a pro nás tragické době naprosto nadprůměrné veledílo. Mnohem lépe obsazený seriál Apoštolové Slovanů byl oproti tomuhle filmu naprostý propadák. Bravo!

• 7.1.2013  02:07

Hobit má dva nedostatky: Příběh není tak silný jako u Pána prstenů a přichází později než Pán prstenů. Jinak Peter Jackson je filmový mág a pokud dnes někdo dovede natočit film, který je zárukou filmového zážitku, tak je to on.

• 9.5.2014  22:39

Nečekejte žádné bojové scény, celý film je vlastně představení klíčových postav a jejich komunikace s okolím.

• 20.5.2014  01:04
    Hra snů (1999)

Nejdřív se zdá, že je cvok ona a pak už i on a celé to trvá přes dvě hodiny.

• 29.11.2014  07:05
    Hrabě Drakula (TV film) (1970)

Nejlepší filmové zpracování románu Brama Stokera. Neopakovatelná atmosféra, které neubírá ani trochu černobílé zpracování. Kam se hrabou všechna Holywoodská ztvárnění!

• 7.5.2014  15:45

Dost neveselé! Vlasta Burian v nezáživném filmu o ničem.

• 7.5.2014  15:54

Vlasta Burian hraje pro své fanoušky!

• 19.1.2020  21:30
    Hrnec medu (1967)

Jedinečný Rex Harrison v nezáživném filmu.

• 28.2.2012  16:08

Další film pro zasvěcené u kterého nevím komu je vlastně určen. Snad dětem? Snad historikům kinematografie? Snad skupince znalců (asi hlavně porotců)? Snad bůhví komu? Film nabízí krásné vizuální obrazy, několik-nemnoho zajímavých záběrů z historie kinematografie a to vše spojené příběhem nepříběhem, který nezaujme a snad ani nechce. Má to být příběh nebo film o historii nebo o slavné postavě? Pokud je to příběh tak se hodně nepovedl a pokud je to o historii, tak je jí, na dvě hodiny, hodně poskrovnu. Nemůže to být ani o slavné postavě, protože to zase potřebuje nějaký ten příběh. Takže co to vlastně je? Pro mně osobně jen další (už ani nevím kolikátý) důkaz, že technická stránka sama o sobě na dobrý film nikdy stačit nebude a nezachrání to ani předpokládaný protekcionalismus, ani nákladná reklama. Hezky udělaný dokument o počátcích kinematografie by mne potěšil určitě mnohem víc, než tahle dlouhá, těžko zařaditelná, výpravná nuda ocejchovaná slavným jménem.

• 17.4.2017  04:41
    Humoriády Felixe Holzmanna (TV pořad) (1985)

Kdo se nepopadl za břicho, ten papukal.