Příběh zrození (2006)

Tenhle film má kouzelnou a podmanivou atmosféru. Je to nádhera si ho vychutnat. Kéž by se takových točilo víc!

Rumový deník (2011)

Hodinu a půl jsem čekal co se stane a pak se nestalo nic.

Ďáblův dvojník (2011)

Divná věc, těžko posoudit kde končí realita a začíná fikce. Podobnejch kravin jsem v životě viděl dost a dost, než abych se tím nechával unést. Prostě někdo něco natočil a až tak zábavný to zase nebylo.

Železná lady (2011)

Očekával jsem drama o životě a politické kariéře, které se nekonalo. Místo toho jsem se dozvěděl, že M. Thatcherové na stará kolena tak nějak trochu hrabalo a konec zvonec. Potěšila mě vizuální stránka a naprosto fenomenální herectví Meryl Streepové. Kdyby měl film dobře napsaný scénář, mohlo vzniknout skutečně velké dílo. Škoda téhle promarněné šance, už kvůli výkonu M. Streep.

Carnivale (2003) (seriál)

Marně přemýšlím jakou ohavnost (včetně sexu s mrtvolou v lesbickém zastoupení) se do tohohle seriálu nepodařilo dostat a často mi dalo velikou práci se neodvrátit. Kdybych tu měl vyjmenovat všechny hnusy, odpornosti, zvrhlosti, kterými je seriál přímo nacpaný musel bych psát hodně, hodně dlouho. Pokud jde o fantasmogorické pohrávání si s křesťanskou vírou, to mnoho užitku asi taky nepřinese, zvláště v dnešní době plné mnohých, ale jen povrchních znalostí a je to asi největší zápor. Nicméně nemohu jinak, volám "Bravo!", tleskám a v naprostém úžasu dávám plný počet bodů. Z věcí veskrze odporných, nestravitelných a zavrženíhodných, vzniklo mistrovské, strhující veledílo, které v seriálové tvorbě nemá obdoby. Nevybavuje se mi žádný seriál, který by se s tímhle, alespoň vzdáleně, mohl srovnávat.

Umělec (2011)

Začíná se stávat pravidlem, že spíš než udělat opravdu dobrou věc, je potřeba se nějak odlišit a tím na sebe strhnout potřebnou pozornost. Tenhle film sice není špatný, ale také není nějak nadprůměrný. Nutno dodat, že je rozhodně lepší než Hugo. I tak si myslím, že na letošní sezónu Oscarů bylo historie kinematografie a umění filmařiny, už víc než dost!

Hugo a jeho velký objev (2011)

Další film pro zasvěcené u kterého nevím komu je vlastně určen. Snad dětem? Snad historikům kinematografie? Snad skupince znalců (asi hlavně porotců)? Snad bůhví komu? Film nabízí krásné vizuální obrazy, několik-nemnoho zajímavých záběrů z historie kinematografie a to vše spojené příběhem nepříběhem, který nezaujme a snad ani nechce. Má to být příběh nebo film o historii nebo o slavné postavě? Pokud je to příběh tak se hodně nepovedl a pokud je to o historii, tak je jí, na dvě hodiny, hodně poskrovnu. Nemůže to být ani o slavné postavě, protože to zase potřebuje nějaký ten příběh. Takže co to vlastně je? Pro mně osobně jen další (už ani nevím kolikátý) důkaz, že technická stránka sama o sobě na dobrý film nikdy stačit nebude a nezachrání to ani předpokládaný protekcionalismus, ani nákladná reklama. Hezky udělaný dokument o počátcích kinematografie by mne potěšil určitě mnohem víc, než tahle dlouhá, těžko zařaditelná, výpravná nuda ocejchovaná slavným jménem.

Mr. Brooks (2007)

Moc příběhů na jeden film. Postavy nepůsobí věrohodně.

Vyměřený čas (2011)

Jánošík BEZ MOBILU, s holkou co má Bazedovu nemoc, v době kdy k vykradení banky stačí obyčený náklaďák.