Sanjuro (1962)

Aj keď film sa rozbieha pomaly a chvíľu mi trvalo, kým ma zaujal a zahlbil som sa doňho, potom je to už velmi dobré. Podobné prvky ako v Telesnej stráži, rovnako pár komedionálnych scén, ktoré pobavia. Mifune sa na toto neskutočne hodí. Škoda horšieho začiatku. Hodnotenie: 75%

10 přikázání (2007)

Animácia postáv je dost nesympatická, a to nehovorím o ich kulturistických vzhľadoch. Príbeh sám o sebe je zaujímavý a autori ho nejako nesprznili. Hodnotenie: 55%

Yojimbo (1961)

A ja že odkial poznám ten námet :) a to je z kopírky menom Hodný, zlý a ošklivý. Každopádne japonský originál je lepší. Neviem, či komediálne scény patria do vážnej drámy, ale boli spravené velmi dobre...nasmial som sa. Mifune ako vždy výborný (aj vtedy, keď dostane nakladačku). Súboje sú len priemerné, i keď to nie je podstatou filmu. Hodnotenie: 80%

Hrob světlušek (1988)

Animácia je velmi pekná, i ked si na detailoch ľudí až tak nezakladá ako na detailoch neživých vecí. Príbeh ma však veľmi nezaujal, teda až na konci. Privela sa tlačí na emócie, a to je malé mínus. Hodnotenie: 55%

Dějiny vědy (2009) (seriál)

Výborný dokument so štandartným BBC-sáckym (rozumej vynikajúcim) spracovaním. Témy sú tak zaujímavé, že jeden diel by pokojne mohol byt natiahnutý na 6-dielny seriál, proste by som to prijal aj ovela podrobnejšie...tipnem si, že veľa vecí z histórie kvoli obmedzenému času museli povystrihovať. Hodnotenie: 95%

Hitokiri (1969)

"Vidiaci Zatoiči" nám predstavuje neokrôchaného a namysleného samuraja, ktorý raz padne na hubu. Filmu trochu možno vyčítat velmi dlhú stopáž, v ktorej nemá tolko vela výborného čo ponúknuť. Viac sa mi vo filme páčil Nakadai. Na Gošu trošku divný film, i keď sa nezaprel v komediálne ladených scénach (utekanie hl. hrdinu). Hodnotenie: 65%

Paths of Hate (2010)

Perfektná animácia s neskutočnými detailami a silný príbeh, i keď dost priamočiary, o emócii s názvom nenávisť (až za hrob), ktorá "spája" celý svet. Hodnotenie: 80%

Zběsilost (1966)

Film je velmi akčný, a teda netopí sa vo vlastnej poetike, čím zaujme po celú jeho dlhú stopáž. Ale 2 vývojové linky deja spolu neladia a nakoniec ani v závere velmi nesplynú. Malým mínusom bolo pre mna strácanie sa v mnohých a mnohých menách, ku ktorým si človek nie vždy vedel priradit tvár (to poznám hlavne z honkonských filmov, v japonskej kinematografii to vidím zriedka). Aj ked je Nakadai dostatočne charizmatický herec, škoda, že nedostal viac priestoru Mifune; na konci som očakával skôr súboj týchto tvoch majstrov. Súboje sú velmi dobré, i ked im chýba trošku tej reálnosti, všetky prebiehajú veľmi hladko. Hodnotenie: 75%

Spojení (1989)

Na to, aká je téma zaujímavá a aký veľký potenciál skrýva bolo spracovanie filmu iba priemerné, niekedy až znevažovalo tému (tanes s mimozemštanmi). Walken napodiv nič extra nepredviedol. Z pozitív možno vypichnúť zábery svetiel v chate a vôbec scény na chate. Hodnotenie: 60%

Časové pásmo bylo změněno