Bulloney (1933)

35. diel seriálu Flip the Frog - tentoraz Flip ako neplánovaný toreádor, ktorý sa bojí kravičiek... 45%

Maličký (1978)

Pekný príbeh so zaujímavou pointou doprevádzaný nádhernou hudbou. Hodnotenie: 90%

Zásoby na zimu (1949)

Škoda toho konca, ináč by som dal o 1* viac. 65%

Hajej, Dadej a Spi (1938)

70. diel seriálu Silly Symphony - Tak toto sa fakt nevydarilo. Iba priemerná animácia, naivné vtípky a uspaný (ne)príbeh. 50%

Magobei se vrací (1969)

Skvelá kamera a zaujimavé prostredie zasneženého pobrežia dominujú tomuto filmu. Príbeh nie je zlý, ale nejako ma nevtiahol do deja. Spracovanie je úžasné, aj keď sú niektoré scény zbytočne preťahované. Hodnotenie: 75%

Kemono no ken (1965)

Samurajský film zasadený v zaujímavom horskom prostredí. Príbeh je tiež zaujímavý. Zaujmú ale hlavne akčné súboje, ktoré sú veľmi dobre zvládnuté, tiež nejaké tie pikantnejšie veci, v ktorých si ako to vidím Goša "libuje". Ale k tým lesom, horám a rieke sa oveľa hodí farba, bohužiaľ tá tu nie je. Hodnotenie: 80%

Legenda z Ospalého údolí (1949)

Začiatok nie je nijako zaujímavý, taký predstavovací, ale potom je to celkom fajn "hororová" rozprávka. A animácia je fakt nádherná. Hodnotenie: 75%

Vražedných 60 (2009) (seriál)

Sklamanie, takto si veru prírodopisný dokument nepredstavujem. Priemerné spracovanie, trasúca sa kamera, mizerná hudba a sprievodca, ktorý nevie okrem extrémnych prídavkov na VŠETKO, čo sa hýbe po zemi nič zaujímavé a informatívne povedať. Takisto zavádzajúce fakty - napr. sokol vie letieť 290 km/h priamočiaro so zemou - nie, vie letieť, ale jedine iba strmhlav využívajúc pritom gravitačné zrýchlenie Zeme. A takýchto zavádzajúcich tvrdení je tam viac. Hodnotenie: 45%

Kiba Ókaminosuke: Džigoku giri (1967)

O trošku horšie ako jednotka. V tomto prípade je príbeh celkom zaujímavý, ale obsahuje paradoxne na svoju kratšiu stopáž pár hluchých miest. Aj spracovanie je v niektorých scénach až druhoradé, a vynúti (režisérom určite nechtený) úsmev na tvári. "Pekelnú řež" si však milovníci samurajských filmov vychutnajú. Hodnotenie: 65%