Upír z Feratu (1981)

Také nemastné-neslané, balancujúce na hrane hororu a hororovej komédie. Hororovú atmosféru vytvára iba jedna jediná scéna, ktorá ale zase je celkom dobre urobená (na rok a pôvod vzniku). Z postáv sa mi páčila iba tá herečka, ktorá účinkovala v tom krátkom čiernobielom upírskom snímku :) Hodnotenie: 45%

Pražské noci (1968)

Jednotlivé poviedky: Fabricius a Zuzana - príliš komediálne ladený príbeh bez nejakého zapamätania - 35% Golém - zaujímavý príbeh s ešte zaujímavejším koncom - 60% Chlebové střevíčky - polozaujímavé až nudné, ale s peknou herečkou - 45% Travička - nudná rychloverzia muzikálu - 20% Celkové hodnotenie: 40%

100 let íránských válek (2009) (TV film)

Škoda, že nešli hlbšie do histórie Iránu, ako len do roku 1908. Ale aj tak to bolo celkom zaujímavé a informačne dostatočné. 70%

Bílý tesák (1973)

Aj ked film nemá slabý príbeh, či nie je núdza o dobrodružstvá, jeho spracovanie je velmi slabé, konanie postáv (i zvierat) dost nelogické. Až tu pozerám, že za réžisérsku stoličku sa posadil Fulci - teraz sa už ničomu nedivím :) Myslím, že toto spracovanie nemusím už nikdy viac. Hodnotenie: 50%

Číslo jedna (1969)

Film ničím nenadchne. Aj keď rola pasuje Hestonovi ako zadok na šerbel, filmu chýba príbeh, alebo niečo, čo by ho hnalo dopredu. A záver je taký nijaký. Filmu možno tiež vytknúť flashbacky, ktoré sú slabé čo do filmárčiny aj pôsobia dost chaoticky. Hodnotenie: 55%

Šimon na poušti (1965)

Svižne ubiehajúci, niekedy komediálne ladený strednometrážnák, ktorý na konci prekvapí otrasnou hudbou :) Len prečo neodišiel preč od takej kakofónie mi ostáva záhadou. Hodnotenie: 65%

Kocour Fritz (1972)

Dosť odvažny a undergroundový animák pre dospelých, ktorý má slabšiu animáciu a otrasnú bigbeatovú hudbu. Hviezdička navrch za odvahu príst s takým niečim v tej dobe. Hodnotenie: 60%

Člověk z ledu (1984)

Začiatok filmu je celkom dobrý, až do doby, kedy pustia pračloveka do výbehu, potom je to trochu nuda a istá naivita tvorcov ohľadne nášho predka a jeho pohnútok. Koniec je urobený melodramaticky, ale celkom sa mi pozdával. Hodnotenie: 55%

Zlatokopové z Arkansasu (1964)

Na piatkové popoludnie to ušlo. Adorf v hl. zápornej úlohe hrá výborné, bohužial žiadne kladné postavy mu nekonkurujú. V úlohe šerifa môžeme vidieť slovenského herca Jaroslav Rozsívala. Film nezačína zle, ale ku kocu mu dochádza dych, a samotný koniec je až velmi uponahlaný. Nemeckým pesničkám vo filme sa treba radšej vyhnúť/pretočiť :) Film je slabší ako väčšina mayoviek a konkurovat snáď môže východonemeckým mitičovkách (tým lepším ale :-) Hodnotenie: 55%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Pre mňa osobne velké prekvapenie - filmov z roku 1957, ktoré sú navyše točené v interiéri ma teda velmi nelákajú, a na tunajšom hodnotení si velmi nezakladám, velakrát hodnotím vysokohodnotené filmy podpriemerne, nie z trucu, ale kvoli tomu, že sú bud nezaujímavé, alebo po filmárskej stránke oničom. Aj k tomuto filmu som pristúpil s "týmto predsudkom". A tak, ako sa postupne menil názor porotcov z jedneho názoru naopak (a čo istotne tuší takmer každý divák, aký bude koniec), aj u mna sa postupne menil názor na film a zaujímal ma čoraz viac. Zo začiatku z iba po sebe hulákajúcích 12 neznámych mužov sa stala čistokrvná dráma, ktorá nenechá odpočinúť mozgu ani po skončení filmu a to je len dobré. Hodnotenie: 95%