Černý přízrak (1986)

Takmer celý film je jeden logický nezmysel, Ch.Sheen, ktorý do filmu nepasuje, mystrérium filmu, ktoré nie je ani na konci vysvetlené. Ale Fenn bola riadna kosť. Ostatné veci typické v duchu 80-kových akčnákoch, rovnako ako tie 80-kové kraksne, na ktorých pretekali. Hodnotenie: 50%

Lebkouni (1988)

Aj po 25 rokoch má film dačo do seba, a aspon na mna pôsobi ako jedna z tých lepších epizód nejakého scifi seriálu. A spracovanie tiež nie je čo vyčítať. Hodnotenie: 65%

Toulavá kamera ochutnává Česko (2010) (pořad)

Videl som iba diel Teplicko a Královéhradecko, a to mi stačilo, aby som už viac nepozeral, čisto propagácia malým firiem a firmičiek. 45%

Capitaine Morgan (1960)

Neviem, či práve Reeves je tá správna volba, on sa fakt lepšie hodí ako Hercules či do starovekého Grécka ako s koltom v ruke. Typický francúzsky pirátsky film, podobný tým s Barray-om. Až na dva superkrásky ničím velmi nezaujme. Hodnotenie: 55%

Krvavý trůn (1957)

Námet, ale aj spracovanie sú výborné, stopáž je akurátna. Trochu boli niektoré scény zbytočne natahované a niektoré herecké kreácie zbytočne prehánané až teatrálne. Mifune ale vie divákov riadne pritiahnuť. Hodnotenie: 85%

Rašómon (1950)

Trochu sklamanie. Príbeh je celkom dobrý, ale to herecké ponatie (tie vresky, donebavolajúji plač a smiech sa nedali počúvať) ho velmi dupe dole. Akčné scény na rok vzniku ale boli podarené. Hodnotenie: 65%

Comprar, tirar, comprar (2010)

Vidlou do chrbta celému ekonomickému rastu a ľudom, čo využívajú tento systém ako dojnú kravu. 95%

Muž, který sázel stromy (1987)

Príliš veľká poetika je v tomto animáku a ani animácia ma nejako nevtiahla. Ale príbeh aj fakt, že to je podľa skutočného príbehu sú určite zaujímavé. Hodnotenie: 75%

Pohádka o rybáři a rybce (1950)

Animácia je nádherná, hlavne pohyb postáv, len tej vaty okolo je trochu viac (začiatok či tancovanie rýb v mori). No a v príbehu mi chýba trochu zdravého selského rozumu, ale v rozprávke môžme prižmúriť očko. Hodnotenie: 85%

Farma zvířat (1954)

Vskutku výnimočný animovaný snímok. Animácia je pomaly krajšia ako u Disneyoviek a Orwellov odkaz priam nezabudnuteľný. Hodnotenie: 95%