Pýcha Yankeeů (1942)

O Louovi Gehringovi som nikdy nepočul, ale po pozretí filmu i prečítaní si jeho života si tento bejzbalista zaslúžil, aby o ňom nakrútili film. Škodou ale je, že výsledok pripomína viac komédiu než hodnotnejšie životopisné dielo. Cooper, aj keď je to skvelý herec, sa na rolu nehodí, a to z prostého dôvodu - je na ňu pristarý. Ako mladý zelenáč prichádza do tímu a vyzerá ako keby bol otcom svojich skúsenejších spoluhráčov. Je na rolu aj privysoký - samotný Gehring bol štandartne vysokej postavy. Ako som už spomínal, film pripomína po väčšinu času komédiu, kde najväčšiu drámu tvorí to, keď sa jeho nevesta urazí kvôli tomu, že si nemôže zariadiť dom podľa svojich predstáv. Manželský život aj po mnohých rokoch tvorí stále idylka - vtip, zábava a nadsádzka sú na každodennom stole. Komediálnych postáv je príliš - mama, otec, manažér, dokonca aj Babe Ruth (veľká bejzbalová hviezda, ktorá si zahrala samu seba). Až v závere sa dostavuje kúsok drámy spojený s chorobou, to však na celkový film je dosť málo.

Hard Time on Planet Earth - All That You Can Be (1989) (epizoda)

Jessy sa dostáva do armády - de facto ako bývalý bojovník robí to, čo mu ide najlepšie. Akurát až príliš rýchlo sa dokáže orientovať vo veciach, ktorým by nemal rozumieť. Jedna zo slabších epizód.

Hard Time on Planet Earth - The Way Home (1989) (epizoda)

Jessy poháha zločinom ovplyvnenej mládeži dostať sa späť do správnych chodníčkov. Síce to má niekoľko múch, ale posolstvo je pekné.

Star Trek - Chtěl bych být menší (1973) (epizoda)

Chcel by som byť menší - nie, nechcel. Posádka snažiaca sa ovládať loď aj napriek svojej čoraz menšej a menšej veľkosti pôsobila zábavne a skoro aj bezradne. Téma, ktorá sa pre animovaný seriál výborne hodí. V hranom seriáli by si vyžadovala veľa trikov a aj tak by to nebolo dostatočne dobré.

Bambulín a Berunka (2010)

Film, či skôr sled animovaných častí seriálu, dopláca hlavne na svoju chabú výtvarnú stránku, ktorá je ultrajednoduchá. Jednoduchučké sú aj jednotlivé minipríbehy. Fakt iba pre predškolákov a to asi aj tí starší škôlkari sa budú nudiť.

Star Trek - Elixír lásky (1973) (epizoda)

Ako keby Mudda nebolo dosť už v hranom seriáli. Viac komediálna epizóda, ktoré ako také príliš nemusím, aj keď nejaká tá hláška sa vydarila (81,53% pravdepodobnosť prítomnosti). Jedna z najslabších epizód.

A csodálatos nyúlcipö (1987) (TV film)

Sympatický filmík, v ktorom dostávajú priestor okrem tradičných postavičiek napríklad aj policajti. Kľúčová je totiž ztrata kúzelných topánok, ktoré v konečnom dôsledku nie sú až také kúzelné. Pekné maňušky i precízne vyskladané prostredie bábkového sveta. Pre decká ako stvorené.

Hard Time on Planet Earth - Losing Control (1989) (epizoda)

Ztrata partnera sa podieľa na jednoduchej zápletke znova ho nájsť. Na jeho vzkriesenie však treba viac ako len dýchanie z úst do úsť - treba na to poriadnu "iskru". Na môj vkus až príliš rodinne poňaté - Disneyland, deti, rodičia,... Akčnejší je aspoň záver.

Star Trek - Tenkrát na planetě (1973) (epizoda)

Trochu zbytočné sa vracanie na planétu, v ktorej sa plnia želania a ktorá už v hranom seriáli patrila medzi tie menej zaujímavé. Zachraňoval to ale nepriateľ v podobe emancipovaného robota.

Pouto nejsilnější (1945)

Starosvetská romantická dráma zo všetkým, čo k tomu patrí, sympatické duo (Howarda som v takejto polohe ešte nevidel), ale v tom filme fakt nejde o nič iné, len o spriaznenosť dvoch duší. Samozrejme, keď opomenieme, že sú obaja ženatí a na konzervatívne 40. roky bolo príliš odvážne priznať tento začínajúci vzťah. A tak klamú a mlžia, kde a kedy ich to len napadne. Ak by nešlo o drámu, vyzeralo by to ako klasická komédia. Samozrejme, neveru treba odsúdiť, o tom žiadna dišputa, len tomu chýbajú silnejšie prvky. Čo sa ale dá oceniť, sú predovšetkým kvalitné herecké výkony a dnes už menej typické železničné prostredie.