Přátelé - Večeře (1995) (epizoda)

Obsah mierne zavádza - majiteľ reštaurácie na večeri nie je opitý, ale zhúlený.

Mandy (1952)

Zaujímavý, silne podaný a emóciami našľapaný príbeh hluchonemého dievčaťa, či skôr jeho rodičov. Aj vzhľadom na rok vzniku pôsobí aktuálne. Síce sa v ňom vyskytne aj pár dobových klišé či vzťahových stereotypov, jasne však prevažuje daný pohľad na onú tematiku i spracovanie, hlavne práca s kamerou. A o kvalitách starej dobrej britskej hereckej škole je zbytočné písať.

Hvězdná brána - Zrychlené učení (1999) (epizoda)

Jedna z mála epizód, ktoré sa nedotýkajú nielen Goauldov, ale ani žiadneho ohrozenia Zeme, či členov esgéčky. A práve toto vykývanie z normálu má svoje čaro. Vidieť, že iná civilizácia môže fungovať inak ako tie ostatné. No a už je tu potom iba snaha tento onakejší poriadok zvrátiť na náš poriadok.

Hvězdná brána - Ma'chellův odkaz (1999) (epizoda)

Krásne temná epizóda, spočiatku má dokonca nádych hororových prvkov. Schizofrénia síce stereotypne podaná, ale Shanksom skvele zahraná. Akurát ten jednoduchý záver s jednoduchým vyriešením problému to nepotiahol.

Útěk z vězení - Série 2 (2006) (série)

Nie tak dobré ako prvá séria. Stratila sa atraktívnosť plánovaného úteku z väzenia. V druhej sérii je už "iba" utekanie pred zákonom, naprieč rôznymi americkými štátmi. Chýbajú niektoré postavy ako šéf väznice (vždy perfektný Stacey Keach) či prezidentka. Veľkým plusom ale je, že všetky epizódy sú veľmi vyrovnané, nemajú výraznejšie slabiny a každá z nich je pre neskorší celistvý príbeh niečim podstatná. Najlepšia epizóda: Sprcha.

Útěk z vězení - Sona (2007) (epizoda)

Bellick má opäť sťastie - už druhýkrát mu prišijú vraždu, ktorú nespáchal :D

La Fumée vous dérange ? (2012) (TV film)

Viac takýchto dokumentov. Nech vymietieme zlo zvané nikotín. Nič však nekončí, cesta bude pokračovať, pretože je tu hromada ďalších ľudských nerestí, ktorých sa musíme zbaviť.

Fuente ovejuna (1990) (TV film)

Ak by neboli štúdiové kulisy tak lacné a "deravé", pretože aj na inscenáciu je to nevkusné, a texty písané vo forme strojených veršov, bol by to celkom iné level. Čo z toho, že je plný kvalitných hercov a s poctivými výkonmi, keď forma je neadekvátna.

John Wick 2 (2017)

Málokedy býva dvojka lepšia ako jednotka. V tomto prípade je to síce iba o kúsok, ale aj tak to stačí na slabšie štyri hviezdy. Škrečka mu nezmasakrovali, aj nový havo ostal celý, motív zabíjania bol totiž zmenený a na takto vyobrazený obraz mafiánskeho sveta som si už asi u Wicka navykol (alebo žeby u Wycka navikol?). Stále je tento mafiánskymi pravidlami prešpikovaný svet príliš strojený, neprirodzený, ale uznávam, že to má svoje čaro. No a atmosféra je na akčňák opäť parádna. Potešila scéna, kde sa "Neo" stretáva s "Morfeom". Reeves ale už nech sa ostrihá.