Teorie velkého třesku - Substituce domácím mazlíčkem (2010) (epizoda)

Sheldonovy vztahové nesnáze bylo zajímavé pozorovat, hlavně vidět ho s hromadou koček. Akorát je tu jedna nesrovnalost, když si ji chtěl pořídit Leonard, tak byl proti. A co na to dohoda spolubydlících?

Vražda v Orient expresu (2017)

Srovnání se Suchetem se asi nevyhnu. Ono to bez toho nejde. Suchet hrál Poirota výborně. Ne, že by Branagh ho hrál nějak špatně, nebo že jeho knír nebyl dostatečně dlouhý špičatý, ale tohle musí mít člověk v sobě. Na rozdíl od verze právě se Suchetem mi přišlo, že jsem se tu moc neorientoval. Ačkoliv detektivka má být zamotaná, tak víc než jenom to klubko, které je třeba rozplést. Navíc, ve verzi Suchetem byl výborná náboženská stránka věci, ta tu byla zcela opomenuta. Celkově mě tak tato verze Orient expresu nepřesvědčila. Navíc otevřený konec tak, aby detektiv mohl vyrazit k dalšímu známému případu. Prostě zvláštní.

Teorie velkého třesku - Série 3 (2009) (série)

Třetí série už byla trochu slabší, než předchozí dvě. Celá se věnovala hlavně vztahům, navíc její závěr připravil půdu pro další vztahové peripetie. Objevuje se větším i Rajova divnost, to do budoucna taky nedopadlo dobře. Hlášky nadále ale zůstali dobré a to je dobrá zpráva. Celkově vzato jsem se dobře bavil, a to na slušné úrovni.

Teorie velkého třesku - Lunární excitace (2010) (epizoda)

Dobré završení série, objevila se další stálá postava, ačkoliv to člověk při prvním shlédnutí tušit nemohl. Navíc dobré propletení geeokovin a vztahů, to se jen tak nevidí.

Mečiar (2017)

Už od začátku je cítit, že tenhle dokument není tak o době minulé, jako spíš o současnosti. A konec nám to jasně potvrzuje. Dokument je autorský a nepřináší nic nového, všechno je v podstatě známé. Jediné, čím mohl překvapit, byl rozhovor s Mečiarem, na něm se ale nic zvláštního nedozvíme.

Milada (2017)

Téma Horáková je opravdu silné, proto mě mrzí toto konkrétní zpracování. Navíc tento projekt měl mnohem větší potenciál tím, že se do něj podařilo sehnat dobré zahraniční herce. Ne, že by to nešlo s našimi, ale Zurer hrála jak mohla. Nevím, co z toho divák, který nezná širší souvislosti, mohl pochopit. Já jsem měl kolikrát co dělat, abych zjistil, která zrovna bije a kde se dějově zrovna nacházíme. Je v tom dost zmatek. Jsem ale rád, že se ve filmu objevily některé konkrétní prvky. Celkově zůstala taková pachuť na jazyku. Pokud to ale vezmeme tak, že cílem filmu je zvýšit povědomost o těchto událostech, tak se to snad povede. Je to spíš takový hraný dokument. Bohužel podobných filmů, jako Masaryk, se asi jen tak nedočkáme. Byť bych doufal, aby ano.