Sheldon dospěje k názoru, že bude lepší nepokračovat ve vztahu s Amy, a okamžitě ho ukončí. Nejprve se klukům uleví, protože se jeho bývalka do každého navážela. Záhy však začnou mít o Sheldona strach, protože si její nepřítomnost začne vynahrazovat čím dál tím větším množstvím koček... (TV Prima)

Cheeter

Sheldonovy vztahové nesnáze bylo zajímavé pozorovat, hlavně vidět ho s hromadou koček. Akorát je tu jedna nesrovnalost, když si ji chtěl pořídit Leonard, tak byl proti. A co na to dohoda spolubydlících? ()

Mistr119

Sheldon a kočky! :D Výborně zahrané z herecké roviny, navíc poukazuje na problém, který spousta lidí má po rozchodu (ačkoliv si nepřipouští problém, tak jako Sheldon vztah) a nahrazuje pak alternativní"substitucí"..! :P :D ()

Necrotongue

Děj třetí epizody se točí celý kolem Sheldonova vztahu s Amy, ale ani náhodou nesklouzl do nějaké otravné roviny. Tvůrcům se podařilo do rozhovorů dvojice Shamy dostat ještě více vědeckého žargonu, než jaké se vyskytuje v běžných dílech a stálo to za to. Příjezd Sheldonovy matky byl už jen třešničkou na dortu. "To se mi nelíbí. Už to nedělej." / "Vážně?! Tiše?!" / "Ale ne! John a Yoko." / "Když jsi do telefonu říkal, že se rozešel s dívkou, myslel jsi skutečnou dívku? Ne něco, co jste vytvořili v laboratoři?" / "Tvá matka si myslí, že kvůli mně možná ztrácíš rozum. Jako neurobioložka jsem byla zvědavá." ()

• V scéne, kde je Sheldon (Jim Parsons) obklopený v izbe mačkami, si môžeme všimnúť, že niektoré sa vôbec nehýbu, a teda sú to plyšové hračky, napr. mačka na nočnom stolíku alebo mačky sediace na bielizníku. (Greenpeacak)