Bláznivá střela (1988)

Královna parodií. Naprostá klasika ve svém žánru. Hodně vydařená komedie, při které jsem se dost smál. Vtipných scén zde bylo opravdu hodně, jen je škoda, že film nemá lepší příběh, což je ale menší chyba. Leslie Nielson byl pro tohle stvořen, pasuje mu to na tělo, krásná Priscilla Presley a sympaťák George Kennedy v jedné z nejleších komedii!

Dívka ve vlaku (2016)

Super námět. Tohle je průměrný thriller. Nic extra jsem nečekal, ale nakonec jsem rád, že jsem tento lehce depresivní thriller viděl. Hlavní představitelce se podařilo zakrýt svým výkonem trochu lacinou zápletku, nad kterou si díky ní nějakou tu chvíli lámete hlavu. Emily Blunt hrála psycho alkoholičku velmi dobře. Jinak byl film zdlouhavý. Film mě pohltil, chytil si mě až do konce a výsledek je velmi uspokojivý. Konec překvapivý.

Blbý a blbější (1994)

Až na několikáté jsem dokázal ocenit, že to neni taková kravina, ale je to i sranda. Ti dva se hledali až se našli. Prdel to je bez pochyb. Komediální klasika, která udělala Jima Carreyho. Už zde předvedl to nejlepší ze svého mimického hraní doplněného vtipnými hláškami a Jeffem Danielsem. Příběh moc nápaditý není, ale hlavní hrdinové poměrně ano. Nic hlubokého se od toho opravdu čekat nedá, ale jako jednorázová zábava, proč ne.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Poměrně kvalitní špionovka zasazená do OldSchool stylu. Rozhodně spíše lehčí komedie. Celkem prdel. Ne nějaká světoborná, ale přesně taková, jakou jsem si podle ukázek představoval. Spousta dobrých hlášek a vtipných scén, skvěle zahrané hlavní trio, fajn retro atmosféra. Guy Ritchie ukazuje, že na tohle ho skutečně užije a já doufám, že se k postavám ještě vrátí. Musím uznat, že mě to bavilo a někdy se na to rád podívám znovu. Tři lepší.

Masaryk (2016)

Zajímavě zpracovaná malá část života Jana Masaryka. O hodnocení jsem hodně přemýšlel. Kupodivu to nebylo špatné. V každém případě velmi dobře natočené, vizuálně také, ale hlavně plus za Rodena i Kaisera. Ale ten příběh a scénář docela pokulhává. Film bez atmosfery, takove nijake... Těžko říct čím to bylo, protože i po řemeslné stránce nevypadá film vůbec špatně. Pro neznalého dějin nepochopitelný film. Roden si toho Lva zasloužil, ale 12 kousků to je prostě nevídaně moc.

Spojenci (2016)

Solidní špionážní drama z 2.světové války. Film rozhodně nenabízí žádnou strhující podívanou či jízdu, ale podle mě technicky kvalitně zpracovaný, zajímavý příběh o lásce z období druhé světové války s výborně zvolenou ústřední dvojicí, mezi kterou ona chemie, bezpochyby funguje. Výtečná režie a pěkná práce s kamerou. Film nikoho neurazí a snad každého spíše nadchne. Zemeckis je pořád ve formě. Myslím si, že závěr ten film celkově zachránil a vynesl o pár pater výše.

Mumie (2017)

Nemá to ani hlavu ani patu. Totálně nezajímavé ve všech ohledech. Nefunguje tady akce, budování napětí, herci, příběh. Vůbec nevím, k čemu bych to celé přirovnal a abych byl upřímný, nic mě ani nenapadá. Do původní Mumie tomu chybí hlavně odlehčený humor a svěží, akční scény a tenhle pokus dopadá mnohem hůř po všech stránkách. Tom Cruise je stále dobrý, ale sakra vždyť on i Russell mají na dost lepší role než byli tyto. Bez dobrého scénáře prostě pořádný film nenatočíte... Film si zasloužil snad i zlatou malinu. Hloupé a zbytečné! Jeden z propadáků roku.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film asi není úplně pro každého, ale milovníci dobrodružných filmů si určitě pomlaskali. Cesta pomsty vyzobrazená jako jedna z nejhlubších v historii kinematografie. Pořádně drsný film, zima z něj sálala každým okamžikem a záběry s medvědem byly dechberoucí. Snímku vedle nádherné výpravy dominuje práce režiséra a kameramana. Nenudil jsem se u tak dlouhého filmu ani chvíli. Dále pak ohromí i um zúčastněných herců. Leonardo DiCaprio hraje na hraně lidských možností. A Hardy byl vážně správnej parchant. Krajina, atmosféra, příběh, to vše u mne zabodovalo.

Vzteklina (2018) (seriál)

Seriál mě ale celkově docela bavil,a bavil mě až do konce. Slušná kriminálka trochu jinak. Některé díly byly výborné, některé slabší. Napětí se stupňuje hned od prvního dílu. Slušně vedle sebe zafungovaly herecké hvězdy i s neokoukanými tvářemi. Výprava se povedla na jedničku - jako reklama na Šumavu a všechny tamní malebné vesničky to funguje výborně. Jedná se o slušný seriál, za který se rozhodně nemusíme stydět. Spokojenost,a zápletka sice nijak bombastická,ale vlastně potěší,tyhle křivdy z minulosti,a pomsty.

Hora mezi námi (2017)

Každopádně herecké výkony jsou tu parádní a doplňuje to tu hlavně silný příběh, ale nevím jestli to úplně splnilo potenciál, který to mělo. Pěkné záběry hor. Chemie mezi Kate Winslet a Idrisem Elbou je sice jasně daná a do filmu hodící se. I tak podle mě tý romantiky bylo zbytečně moc..