Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Velmi příjemné překvapení. Velice silné drama o největší ekologické katastrofě v ropném průmyslu ve Státech. Velice dobrý katastrofický thriller s pomalejším rozjezdem a očekávaně maximálně výbušným dojezdem. Atmosféra, napětí i emoce, to vše tam je, navíc bez zbytečných keců a nafukování okolo. Wahlberg je tu standardně dobrý, což bohatě stačí, Russell tu sice není moc, ale svého předáka zvládá naprosto s přehledem a taktéž Malkovich v dalším ze svých slizkých záporáků. Berg má svůj nezaměnitelný rukopis, možná je to vždy až moc americké, ale už si začínám zvykat na to, že jiné to nebude, a to je možná i dobře.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Tohle se Michaelu Bayovi vážně povedlo. Je to pro chlapy a je to drsné, pitomé ale má to koule. Pokud máte rádi vojenské filmy, ve kterých má velký prostor akce a navíc můžete příběhy podle skutečné události tak se Vám bude tento snímek (stejně jako mě) určitě líbit, dodává filmu na atraktivitě. Za levno natočený film s neznámými herci, ale přesto kvalitní. Škoda, že jsou někteří ti sympaticky věrohodní vousáči v tom chaosu nakonec tak zaměnitelní, ačkoliv si úvod filmu docela dává záležet na tom, aby je co nejlépe představil. Akce je zde opravdu hodně a postupem filmu hodně graduje. A americká vlajka stále vlaje... Jak moc je to "podle skutečnosti" je otázkou...

Avatar (2009)

Já jsem si ten film opravdu užíval. James Cameron chtěl posunout hranice, připravit oslnivý vizuální zážitek a naprosto nás jím odrovnat. Dokonalá podívaná, při které je pro mě poslední hodina filmu absolutně dokonalým řemeslem po stránce bitev mezi dobrem a zlem. Co se týče příběhu, tak se žádný překvápko nekoná, ale s tím se do toho šlo. A máme tu komerčně nejúspěšnější film všech dob.

Tanec s vlky (1990)

Geniální!! Dokonalý film, který je ve svém žánru naprostá a ojedinělá perla. Perla mezi westerny, možná také proto, že to není ani tak western, ale příběh člověka, který to, co celý život hledal, našel u lidí u kterých by to nečekal. Nakonec je štván svými vojáky, protože nedokáží pochopit, že se dal k indiánům. Silný příběh (emotivně) , napětí, romantiku, záběry na krásnou krajinu, zajímavou nádhernou hudbu, skvělé herce. Ty skoro 3hodiny utekly strašně rychle... Jednoznačně nejlepší film Kevina Costnera ve kterém hrál, a který natočil... Krásný příběh o nalezení sebe sama.

Mlčení jehňátek (1991)

Tenhle film je fakt síla. Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy viděl. Mlčení Jehňátek je film, který má všechno dokonalá atmosféra na tak vysoké, převysoké úrovni... až nadúrovni, nápětí od začátku do konce, temná hudba, nezapomenutelné scény, perfektní dialogy a vynikající režie. Anthony Hopkins, v roli geniálního doktora Hannibala Lectra, byl na plátně něco kolem 20minut i tak se do povědomí diváků zapsal asi jako málokdo (Oskar naprosto zaslouženě). Hopkins nemá moc prostoru, ale na tom málu se mu podařilo vytvořit něco nezapomenutelného. Jodie Foster předvedla další famózní herecké sólo. Která za film právem získala Oskara. Výborný film dovedl k naprosté dokonalosti nepříjemně mrazivý konec.

Ďáblův advokát (1997)

Tenhle filmek má pro mě takovou zvláštní mrazivou atmosféru. Thriller točící se kolem mladého právnika Keenu Reevse, který pracuje pro Ďábelského Al Pacína. Filmy z prostředí soudní síňě mám v oblibě,takže jsem si film vychutnával do poslední minuty. James Newton Howard svojí hudbou nezklamal a celý film dělal ve správných chvílích ještě děsivější. Chválím herecké výkony. Al Pacino byl do role "ďábla" ideální. Keanu byl opět nejlepší z nejlepší a nádherná Charlize Theron. Potěšil mě úplný závěr, který dodal filmu tu patřičnou hloubku. Jedinou výhradu mám ke stopáži, protože těch necelých sto padesát minut bylo opravdu moc. Čtyři hvězdy jako vyšité.

Insomnie (2002)

Děj je napínavý a dokáže vtáhnout diváka a udržet jeho pozornost po celou dobu filmu a když se k tomu přidá ještě skvělá atmosféra, tak neni co řešit. Kde si vrah hraje na kočku a myš s detektivem, aby společně podnikli činy, jejichž následky pak ke konci nesou. Scénář je vynikající. Al Pacino i Robin Williams podávají skvělé výkony. Ostatní herci zahráli svůj standard. Pro mě nejslabší Nolanův film.

Krvavý příliv (1995)

Jde prostě o skvělou záležitost, co mě bavila. Dva rozdílní kapitání v jaderné ponorce. Je jasné, že to nebude dělat dobrotu. Hvězdné herecké duo (myslím, že Gene Hackman byl o něco lepší, než Denzel Washington), musí zákonitě potěšit, zpracování také neurazí a připočteme-li k němu skvělou Zimmerovu hudbu, tak se rozhodně nemusíme nudit. Jde hlavně o psychologický souboj. Nicméně doporučuji vidět, ponorková hra na honěnou je dobrá. Ale ten Happy End mi prostě k tomuto filmu vůbec neseděl.

Barbar Conan (1982)

Solidně natočené, velkolepě vypadající fantasy, disponující famozní výpravou a jednou z nejlepších hudebních kompozic. Na 80. léta opravdu kvalitní fantasy snímek. I když je to docela jednoduchý příběh, přesto má v sobě jisté kouzlo, které je ještě umocněno určitou nostalgií, která se dostavuje při vzpomínce na dobu, kdy jsem film viděl poprvé. Arnoldem v nejlepší formě.

Jezero smrti (2008)

Romantický večer u jezera se promění v boj o život. Napětí a kamera jsou nejsilnějšími částmi tohoto thrilleru. Prostě hlavní hrdinové jsou sympatičtí (Reilly, Fassbender) a děti jsou odporné. Atmosféra je vykreslena slušně a dokáže udržet diváka v pozoru. Jsou mnohem stupidnější nerealné horory, který mají stejné hodnocení. "Krvavý" snímek zaujme i zajímavým závěrem... a happyend opravdu nečekejte.