Dukla 61 (2018) (TV film)

Dobré téma, skvěle natočené, tudíž ve výsledku hodně působivé. Chválím Marthu Issovou, která otrlou manželku horníka zvládla na jedničku. Všichni herci skvělí, ale také skvělí ti, které na plátně vidět není, režie, kamera, štáb, maskéři, produkce, trikaři, osvětlovači, všichni. Lidová mluva Ostravaku byla také super. Já jsem havíř, kdo je víc....Každopádně se jedná o silný snímek který nelze než doporučit.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Wolverine je jedna z mých nejoblíbenějších komixových postav a nejoblíbenější z X-Menů. Filmy X-men miluju. Líbí se mi ale návaznost na první díl. A také to Wolverinovo zrození. Vyzdvihnout musím přestřelku z vrtulníkem vlastne celou akci, velice povedené a efektní. Hugh Jackman samozřejmě výborný jako vždy. I tady si počkejte do konce titulků :))

Deadpool 2 (2018)

Tak jako velká paráda, no co ti budu povídat. Dámy a pánové. Nasaďte si klobouky, tohle bude jízda. Má to styl a má to koule. Šílený hrdina Deadpool před 2 roky dobyl kina a byl z toho nejenom velký hit ale především povedená a originální komiksová žánrovka. Doufal jsem, že dvojka bude aspoň na stejný úrovni jako jednička, ale takovou bombu jsem ani náhodou nečekal..vůbec nevim co k tomu napsat, protože tohle byla jedna velká jízda a byla tu jedna hláška za druhou a po všech stránkách je to perfektně zvládnutej film. Deadpool 2 má jednu z nejlepších podtitulkových scén všech dob. Reynolds herecky stoupá, Josh Brolin mu skvěle asistuje.

Psí poslání (2017)

Přesně, co jsem očekával jsem i dostal. Krásnej film, jsem moc rád, že i v dnešní dementní době se takovéhle snímky točí a mají svoje místo. Film určený pro nás psí paníčky, mě jako milovnici psů naprosto dostal. Psí poslání je milý a emocionálně nabitý film. Bylo to milé, hezké, dojemné se šťastným koncem. Konec byl pěkně udělaný, že člověk pochopil pointu celého příběhu. Tento film snad i cynika dojme k slzám. Pro milovníky psů je shlédnutí takřka povinnost.

Maratónec (1976)

Velice dobrý sedmdesátkový thriller. Vynikají film, klasická stará škola s důrazem na herecký výkon a pomalé budovaní atmosféry. Dustin Hoffman sice není mým oblíbencem, avšak jeho filmy často opravdu stojí za to! Jako tento. A s démonickým Laurencem Olivierem. Příběh obyčejného studenta, který se bez vlastního zapřičinění zaplete do špíny kolem uprchlých nacistů a diamantů, zaujme od samého začátku. Mimochodem zde se povedl i dabing.

Tenkrát v ráji (2016)

Přemýšlel jsem proč byl vůbec natočen tento film. Asi protože to bylo podle skutečné události a někdo měl zájem, aby to bylo zveřejněno. Úplně zbytečně... Budař dobrý,ale jinak vše špatně včetně hlavní postavy,obsazení Vavřince opravdu nechápu. Ještě kromě nahoty Vica Kerekes lze ještě ocenit pouze krásné záběry přírody Tater, Českého ráje a Adršpašsko Teplických skal. Emotivní zážitek z filmu nemám žádný a to bych u takovéhoto tématu čekal. Toto prostě není český film do kin!!

Metanol (2018) (TV film)

Tohle se ČT a Tereze Kopáčové vážně povedlo. Výborné zpracování tématu, které otřáslo republikou. První část je silnější, protože druhá polovina je více kriminální. Málokdy se podaří zachytit všechny pohledy na věci a tady se to povedlo. Za mě tak rozhodně spokojenost. Nadprůměr české televizní tvorby. Herecké výkony bez námitek. Co jsou lidé pro pár kaček schopni udělat... Z finálového záběru na sklep pana hostinského mě mrazí ještě teď.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Nové zpracování King Konga mě na první pohled opravdu zaujalo. Už od akce z vrtulníky je jasný co nás čeká. King Kong jako ztělesnění energie přírody a civilistů, kteří se brání proti krutým a likvidačním zásahům z vnějšku. Dobré efekty, akce hudba a prostředí, ale práce s dějem a příběhem bylo už na vedlejší koleji. Jackson začíná bejt ohranej. Hiddleston je hrozná držka. Samotnej Kong byl celkem dobrej a jeho bitky s jinejma potvorama byly slušný. Celý film mi sedl lépe, než Godzilla. Ovšem chcete-li se na dvě hodiny odstřihnout od každodenních starostí a neřešit, mělo by to fungovat. Nejhezčí a nejpůsobovější scéna: Kong vztekle likvidující letku vrtulníků.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Celá trilogie je vynikající. Do třetice a stále velká prdel. Skvělý Frank Drebin opět zasahuje v plné kráse! Anna Nicole je přesně taková kočka, která tu má být. Škoda jen že O.J. Simpson je stále takové dřevo. Pořád je to super komedie plná nezapomenutelných scén...Dnes již klasika, která nezklame. Jen škoda že takových " dobrých " komedií je nedostatkové množství.

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Druhý díl Blaznívý střely stejně perfektní jako ten první. Jak je vidět, každé pokračování nemusí být horší než první díl. Nielsen opět hodně pobavil. Bláznivé střely a Žhavé Výstřely patří k nejlepším filmům svého druhu. Každopádně je to stále film, který je povinností shlédnout pro všechny milovníky komedií.