Altar (2014)

Horor s temným vizuálem a atmosférou, kde se horor nevyrábí trapnými hlasitými a nesmyslnými infarktovými lekačkami, které mnohým stačí k tomu, aby film nazvali hororem. Zvuková bezúčelná lekačka dělá horor leda tak srdci na infarkt. Já jsem rád, že tento film na jedno zkouknutí uměl navodit mrazení i bez hlasitých zvukových výbojů, které v hororech tak chybí dnešním dětem, které lekačky považují za to hlavní v hororu. Jedná se o klasickou duchařinu v domě s prokletou minulostí. Nic nového a originálního, ale kdo by to v klasickém neambiciózním tuctovém hororu čekal? Účel na jedno zkouknutí to splnilo.

The Boy (2016)

Velmi pěkně natočený horor s dávkou napětí, stylové atmosféry, sem tam lekačkou, výborným vizuálem a velmi povedeným prostorovým zvukem. Není co řešit, já jsem si film užil po všech těchto stránkách....Zhlédnuto na domácím kině s multikanálovým zvukem, shlédnuto po tmě v noci a o samotě, jak si projekce strašidelných hororů žádá! To je základ projekce a vnímání filmu tak, jak zamýšlel sám režisér se vším všudy. Pokud se někdo dívá na takové horory bez zvukové kvality ala repráčky na notebooku, ve dvojici s někým jiným, přestože horory je doporučeno pro strašidelný efekt sledovat o samotě, kouká na horor ve dne za světla apod, tak sám sebe klame a nevnímá film tak, jak zamýšlel tvůrce a pak film odsoudí jako sračku s tvrzením, že film nemá zvukové lekačky (jelikož na notebook repráčcích je jaksi zvukově nezaregistruje) a film díky své chybě v hodnocení poškodí. A že tu takových diváků je....Film hodnotím po první projekci, kde divák neví, co čekat. The Boy je filmem na jedno zkouknutí, při dalších projekcích už film tohoto typu nevystraší, jelikož už divák zná pointu. Mě se film líbil při první projekci na 4 hvězdičky, po druhé už by to byly tři, ale tyto filmy jsou mířené na první dojem a tak mají být vnímány a hodnoceny.

Zhasni a zemřeš (2016)

Tohle vůbec není špatný horor. Divák to prožívá spolu s postavami a funguje ten strach z nebezpečí smrti. Jen mě serou ty momenty u dnešních hororů, kde tvůrci mají potřebu způsobovat divákům infarkt agresivně lekacími zvuky v momentech, kdy se tam nic konkrétního neudá. Jsou to šílené zvukové výboje často v situacích, kdy není čím strašit a nutí to diváka k depresivnímu napětí, kdy se ho pokusí zase odrovnat pouhá zvuková kulisa. Člověk má být strašen dějovým napětím a strašidelnými scénami,. Tady byl jeden takhle cílený zvuk bez ničeho hned zpočátku. Jinak dobrý horor.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Chvílemi jsem si přál, aby film brzy skončil, pak se to trochu zlepšilo a začalo to být dějově občas i zajímavé a ustoupila nuda. No průměr, žádné divácké hody plné nadšení....

Policajt ze školky 2 (2016)

Film je prakticky remake původního filmu. Těží to ze známé značky a na to láká i pamětní diváky, je to jinak zbytečný film. K tomu otravné pasáže s hrající hudbou, celkem nuda, plno rádoby humoru, který není k smíchu. Pamětníci se na fim podívají tak jako tak ze zvědavosti, aby zjistili, že toto remake stačí z té zvědavosti vidět maximálně jednou.

Hvězdný prach (2007)

Zase jsem naletěl na vysoké hodnocení a myslel jsem si, bůhví co to není za fantasy skvost. Hrůza a děs. Souhlas s komenty hodnotící odpadem až dvěma hvězdičkami. Je to naprostý a zmatený brak plný zvráceného rádoby humoru, režisérsky a scénáristicky roztříštěná slátanina ze špatně na sebe navazujících scén, prostě sračka, která si může podat ruce s Kletbou bratří Grimmů, která je natočená stejně podobným, nudným a zmateným stylem. Děs běs.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Krásný vizuál, radost pohledět, za to celkem třetí hvězdička, obsahem už je to horší. Zvukový mix (multikanál) obstojný. Viděno v 2D verzi. Do srdce se mi to nezažralo, citově to na mě nijak nezapůsobilo ani trošičku, vůbec nebylo čím....Jak říkám, vizuál-obraz ok, škoda že už ne tak samotný film. Jak by asi vypadal Tarzan, kdyby ho natočil takový Peter Jackson, který má na svědomí po všech směrech dokonalé a velkolepé, mému srdci blízké dílo King Kong (2005)? Asi o dost lépe ;-)

Kniha džunglí (1942)

Z té dobové hudby, která se otravně táhne po celý film, mi málem praskla hlava. Jijak je tento starý film unikát, byl obarven a vypadá velmi dobře.

Domácí vězení (2014)

Docela vysoké a hvězdičkami dost přepálené hodnocení. Film i jako horor je blbost, s občasným velmi mírným humorem. Ani jako horor a ani jako komedie to ničím nevyniká.

Zimní příběh (2014)

Pěkný vizuál, k tomu dojemné a silné romantické chvíle rvoucí srdce, ale to je asi tak vše. Příběh jako celek mi mojim citům jaksi unikl.