Ouija: Zrození zla (2016)

Nebylo to špatný. Mrazení to navodilo, napětí i atmosféru to má. Hlavně že to není další démonický horor postavený na nesmyslných zvukových výbojích ala infarktových lekačkách, které jsou tak hororově zásadně klíčové pro mnohé nenáročné diváky, pro něž je horor sračkou, nemá li infarktové lekačky. Čteme to v komentářích dnes a denně. Moje pravidlo zní: Pokud se posrat u hororu, tak z obsahu, nikoliv ze zvukových explozí.

Heidi, děvčátko z hor (2015)

Pěkný emocionálně dojemný, fungující a upřímný film s velmi příjemným českým dabingem, který se skutečně v roli Heidi povedl. To se nedá říct o americké verzi z roku 1993.

Heidi, děvčátko z hor (1993) (TV film)

Verze z roku 2015 je proti této americké verzi emocionálně dojemný skvost. Američani neumějí emoce, které by na diváka působily uvěřitelně.

Hlasy (2014)

Černá komedie Německo, USA. Vůbec jsem neměl naletět na vychvalované komentáře. Měl jsem chuť to vypnout ještě před skončením a co se tam dělo, mi bylo úplně fuk, hlavně jsem se těm blbostem nesmál. Těm, kdo se chce zasmát u černé komedie, ať si pustí např Izolaci. Toto je nezáživná blbina.

Sedm statečných (2016)

Pokud už v počátku filmu budete mít pocit, že jste jistou scénu někde viděli, nebudete daleko od pravdy. Scéna s černošským lovcem lidí, jeho incidentem v baru a zabitím hledaného pachatele a následném vysvětlováním okolností místnímu šerifovi před hospodou, je jak přes kopírák naklonovaná z filmu Nespoutaný Django. No, Nespoutaný Django je ale jiná liga... Tento film není westernem, kde by divák se zatajeným dechem vychutnával každý okamžik dění na plátně. Film má pečlivě zpracovaný prostorový zvuk pro domácí kina, při přestřelkách to opravdu lítá ze všech stran, ale jinak ty scény nejsou nijak hodny zapamatování, hromadně se dlouho nezáživně střílí a je vám to tak nějak jedno. Zaujal kulomet na kličku :-) Jinak je to zřejmá americká multikulti propaganda, o tom žádná.

Popelka (1969) (TV film)

Pohádka jako taková by byla pěkná, ale kazí to pár neduhů, jako je amatérský dabing holoubka (rve to uši), Popelka není žádná uhrančivá krasavice, princ jakbysmet a Popelka ještě k tomu nemá pěvecký talent a taktéž to bije do uší. Novější a nejslavnější verze této pohádky "Tři oříšky pro Popelku" s Trávníčkem a Šafránkovou, to je jiný kafe.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Musím se smát komentářům, které naříkají, že Vydra svými průpovídkami snižuje kvalitu pořadu :-) Naopak, jeho proslovy naprosto vystihují úroveň této zvrácené televizní zábavy. Vydra si z toho dělá psinu a za jeho komické proslovy dávám jednu hvězdu. Snobští bossové tohoto pořadu hrabou a hrabou mamon ze sledovanosti s nohami na stole a hubou od ucha k uchu, jak se jejich očima "lůza z podhradí" ztrapňuje a hádá zpravidla o pár drobných před celým národem, aby mohla vydělat snobské producenské vrchnosti rychlý prachy, tzn mnohem více, než uškudlených pár drobných pro výherce. Aneb vydělej nám producentům ty prostý bezcenný člověče svým ztrapňováním se před celým národem balík a my ti za to dáme pár tisíc (pro nás drobný do kapsy) a ještě se pobavíme na tvůj účet.

Unfriend (2016)

Zase tu mnozí dávají hvězdičky dle počtu zvukových lekaček :-) Ach jo. Lekačky byly jako obvykle, na efekt, na leknutí z ničeho, pouze se měl divák leknout zvukové kulisy, ikdyž se v záběru hovno děje, jak se to běžně dělává u dnešních hororů. Lekačka nedělá horor, to není všechno. A jinak ty záběry telefonního volání a sms zpráv dotyčných postav promítané na obrazovce mi vadí. To je zas móda....Viděl jsem to už ve filmu Mělčiny. Buď májí ukázat zblízka záběr mobilu, nebo nic. Do filmu se tohle nehodí. Ve filmu ta postava čumí na mobil a divák to tak má vnímat, respektive to vidět jejíma očima, pohledem na její displej mobilu, přirozeně. S tím ať jdou někam, kazí to atmosféru filmu.

Obr Dobr (2016)

Čekal jsem od tohoto fantasy filmu mnohem více. Film je místy nudný, Obr jako postava stylem svojí mluvy leze silně krkem a ruší (to jsem zvědavej, jak bude znít český dabing) a obsazení holčičky mi zrovna sympatické nebylo. No, ona je to taková odlehčená rodinná komediální blbina, žádné veledílo po obsahové stránce, které jsem nejen já očekával, kor od režiséra Spielberga a emotivně to se mnou nic nedělalo. Film je prostě blbina celkově, ale Spielberg to tak záměrně chtěl, aby to bylo jednoduše pojaté a srozumitelné pro děti. Jsou tam i zajímavé momenty, jako např osobní auta, sloužící obrům jako kolečkové brusle :-)

Truth or Dare (2012)

Ach jo. Z dotyčného silného a sebevědomého bratra vyřizujícího si účty s kriply za svého poníženého a duševně zranitelného slabšího bratra se neměl vyklubat psychopat. Než se tak stalo, působilo to výchovně a rozumně, ale pak to šlo směrem dolů. Režisér z toho udělal psychárnu s pošahaným magorem, nikoliv jen zdravou parchantům výchovnou zadostiučiňující pomstu silnějšího bratra.