Městečko Peacock (2010)

Psychologické drama u kterého jsem si říkal, proč vlastně vzniklo a koho a jak chtělo oslovit. Schizofrenní vystoupení muže ve středním věku, který je skálopevně přesvědčen o tom, že žije ve starém domě se svou ženou, kterou si ovšem jen vytvořil ve svém chorém mozku. On to byl vlastně takový boj jednoho člověka se svým druhým já. Je to film, který podle mě neosloví takového toho konzumního diváka a člověk musí být trošku trpělivý na to aby objevil v čem tkví jeho kouzlo. Pokud ho neobjeví napoprvé, tak musí být hodně silný na to aby si jej pustil opakovaně. Skvěle zahraná schizofrenie hlavního představitele, ovšem celkově mi na snímku něco chybělo a někde zase něco přebývalo. Celý film bude bojem, jak pro diváka tak pro hlavního aktéra. Hodnocení 3* a 60%.

Paranormal Activity 2 (2010)

Jen o trošku lepší než prachbídná jednička. Přidali sem malé dítě a psa...jinak opět o hounu...Říká se, že první díly bývají nej, že dvojky by se už nemusely točit, že trojky už nestojí ani za kouknutí, tady je to právě naopak. Trojka nejlepší 3*(opravdu lekavá) tato dvojka nic moc a jednička stojí jen za odplivnutí. Hodnocení dvojky 2* a 35%.

Pavouci z vesmíru (2010)

Já jsem se opravdu příjemně bavil, řekl bych, že po delší době kvalitní SCI-FI, které mi tak trošku připomínalo DEN NEZÁVISLOSTI, ale jen vzdáleně, hlavně akční střílečka mezi nejlepšími stíhačkami světa a mimozemskými loďmi, které se náramně podobaly sentinelum z MATRIXU. Moc se mi líbila krásná hlavní hrdinka Scottie Thompson, která byla hodně HOT. Vypadá to, že se možná bude chystat i druhý díl, závěr byl hodně zajímavý a překvapující. Hodnocení 75%

PIKO (2010)

Klidně dám 4*...nebojím se toho. Tento snímek, který pojednává o začátcích užívání pika u nás je hodně realistický a strašně barvitě vykresluje pocity a stihy uživatele drog. Pojednává i o tom, že se československým VB detektivům nepodařily zachytit začátky rozmachu této drogy a vůbec všech drog u nás. Na jednu stranu nevím co nám autor tímto chtěl říct...samozřejmě, že to, že užívání drog je špatné. Bohužel ovšem v naší společnosti už je pozdě, nic už se napravit nedá a jen to bude horší. On ten filmodokument vlastně pojednává o skvělé době, protože těch uživatelů nebylo zdaleka ani tolik co je teď. Zmiňovalo se 10 vařičů na celou Prahu, bohužel teď by se dalo říct, že jich je 10 na jednu pražskou čtvrt a to je hodně smutné. Palec nahoru za skvělý herecký výkon R. Novákovi. Hodnocení 4* a 80%.

Podivní (2010)

Klasika, vláda nejmocnější velmoci na světě něco posere, tzn. někde vypustí nebezpečné látky, jinde zase virus, někde spadne letadlo, které převáží biologické zbraně. Tak to všechno začíná a tady tomu nebylo jinak. Skupinka přeživších v čele s šerifem se snaží bojovat s nakaženými, ale také s vládními agenty a armádou, která má za úkol tutlat co se jen dá. Postupem umírají záporáci, ale i členové skupinky klaďasů. Nakonec vše skončí svrhnutím bomby(atomovky) na postižené místo. Šerif se svou těhotnou ženou ovšem tlakové vlně jako zázrakem uniknou. Emerický Happy end. Předvidatelné, ovšem nenudil jsem se. Hodnocení 3* a 60%.

Pohřben zaživa (2010)

Psychologický thriller jehož jediným "jevištěm" je dřevěná rakev ve, které je po celou dobu zaživa pohřben hlavní hrdina, který s okolním světem komunikuje jen díky mobilnímu telefonu. Gradující atmosféra, pohled na to jak se mění chování člověka při nastálých stresových situacích. Člověk si v tu chvíli promítne celý život před očima, zauvažuje nad tím co mohl udělat lépe. Snažící se smířit se svým osudem. Film plný očekávání a naděje, končící velice smutným vystřízlivěním. Atmosféra jako na "houpačce" a můj oblíbený Ryan Reynolds. Hodnocení 4* a 75%.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Jednoznačně odpad! Tady ovšem bohužel nešlo a nejde o politiku, ale 100% každého normálního člověka se to muselo dotknout hlavně kvůli prarodičům o kterých tam bylo hovořeno s neúctou s opovržením. Tohle bylo opravdu neuvěřitelné a já jsem rád jen za to, že jsem to viděl až teď, ono já jsem to radši ani vidět neměl, protože je ve mě zase rozzlobený muž a to jsem prostě nechtěl, když už se na mě to sluníčko nesměje. Nejsem komunista, nejsem milovník minulého režimu, ale také jsem toho názoru, že pokud se měli komunisté zakázat tak to mělo být po naši "skvělé" sametové revoluci a ne teď. Ještě, že nejsem ubožák co se nechává každodenně "masírovat" našimi velice objektivními sdělovacími prostředky. Ono ani nebylo málem poznat jestli je to jen prdel nebo nějaká ubohá agitka. Tyhle dva "umělce" jsem nikdy nemusel, ale teď klesli ještě níž. Nejhorší je ovšem urážka všech těch starých lidí, kteří žijí na vesnici a nejde o politické smyšlení, ale o jejich životy s kterými si tihle neherci nepěkně v klipu zahrávali, a kdybych někdy potkal toho smrkáče a mongola Mádla tak bych mu ze startu za tohle plesknul přes hubu! Za urážku mých prarodičů, kteří ano jsou komunisti, ale jsou mí a vždy se o mě s láskou starali! Hodnocení odpad! ten nejčernější a nejsmradlavější a tím pádem i 0%! Ubožáci!

Spartakus (2010) (seriál)

Seriál, který byl pro mě při sledování "drogou" tzn dokoukal jsem jeden díl a musel jsem ihned mrknout na další, ta potřeba vědět jak to vlastně je, byla u mě strašně silná. Seriál, který ukázal jak to vlastně ve starověkém Římě bylo a myslím si, že život "nahoře i tam dole" ukázal naprosto dokonale. Xena již sice nebyla to co bývala, ale hravě to za ní dohnali jiní. Spousta krve, intrik, pomluv, podlosti, nenávisti, vulgarit, šokujících záběrů a v neposlední řadě docela dost sexu to je Spartacus. Mohu vřele doporučit. Nakonec bych snad jen podotkl Get well soon Andy! Hodnocení 100%.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Tuhle "komedii" jsem si vypral podle zde docela vysokého hodnocení a ejhle šlápnul jsem vedle. Neuvěřitelně tupé chování herců, u těch dvou buranů bych to ještě i čekal, ale u vysokoškolsky vzdělaných studentů? Těm to prostě sežrat nešlo. Připadal jsem si jako by se někde do lesa sjela bandy mentálně postižených teenageru. Čekal jsem, že se budu bavit a, že mě dvojice hlavních představitelů dost rozesměje, protože mám rád takovouhle srandu, ale bohužel, některé jejich rozhovory byly opravdu mimo( kdo ví možná to bylo tím, že jsem to viděl v českém dabingu). Proto dávám 1* za to co se vlastně "vyklubalo" z "bojovného vůdce" studentů a 1* za konečný happy end, kdy ten závěrečný polibek jsem Dalovi celý film upřímně přál...on jediný byl sympaťák...Hodnocení 2* a 45%.

Vlkodlak (2010)

Nezdárný, ale úspěšný syn se vrací domů na venkov aby pomohl objasnit zmizení(smrt) svého bratra. Cestou na venkov potká podivného muže jež mu dá starodávnou hůl s rukojetí vyobrazující vlčí či vlkodlačí hlavu. Znovu se setkává se svým otcem jež se zprvu jeví jako otec který se opět setkává se svým "nevyvedeným" synem. S dějem se Lawrence stále hloubějí zaplétá do křížku s pověstí o nadpozemsky silné, kruté nestvůře, která má terorizovat poklidné a ospalé hrabství. Nakonec najde svůj osud hluboko v lesích anglického venkova a začíná boj mezi lidskostí a touhou po krvi. Skvělé výkony herců, hlavně mého oblíbence Benícia Del Tora jemuž výborně "sekundují" Antony Hopkins a Agent Smith z Matrixu Hugo Weaving! Drsný, smutný, psychologický, romantický snímek. Vše pro mě skvělé, nemohu jinak - 5* a 100%