Profesionálové (2009) (seriál) odpad!

Teď jsem od toho musel odejít, to se opravdu nedá poslouchat a ani koukat, tak trapné hlášky už jsem dlouho neslyšel a tak tupé herce taky ne, no ono nejde ani tak o herce, že jo, ti jsou fajn, ale bohužel musí říkat to co mají ve scénáři. Pavla Lišky je tam neuvěřitelná škoda. Zase na druhou stranu "seriál" alespoň trošku tahá z bahna do odpadu! On je to takový seriálový Kameňák. Hodnocení Odpad! a 5%.

Rec 2 (2009)

Tak "dvojka" už mě tak nezaujala jako díl "první". Přišlo mi to takové hodně stejné. Moc se mi líbilo, že tento díl volně navazoval na díl předešlý. Ovšem stejně mě nakrklo, že nikde nebylo řečeno jak to vlastně všechno vzniklo. Druhý díl se začíná již orientovat na posedlost nějakým duchem či démonem(připletl se zde kněz), který se po každém zakousnutí se do jiného těla přemístí. Proč však byl jednu chvíli v mladém teenagerovi( tato scéna byla nejstrašidelnější) a pak zase jako tasemnice přelezl do těla krásné reportérky, která byla hrdinkou dílu prvního? Bylo to nedomyšlené. Ale nemělo by se u toho moc přemýšlet. V tomto díle se nic nevyřešilo a tak hurá na "trojku". Hodnocení 3* a 65%

Samantha Darko (2009)

Druhý díl mysteriózního Sci-Fi, jako by vypadl z oka prvnímu dílu. On to byl skvělý zážitek, ale nesměl bych vědět, že je to druhý díl! Kopírovalo se co se dalo, ale i tak se našli originální scény, které tento snímek hodně povznesly! Pravdou je, že druhý díl nás nikam jinam neposunul, nedělo se tam nic co by nás šokovalo a dokázalo překvapit! Určitě mu nepřidalo to, že jsem oba filmy viděl v jeden den. Hodnocení 3* a 60%

Solomon Kane (2009)

Velmi dobrá zábava, při které jsem se nudil pouze při nudných rozhovorech hlavních hrdinů této nadupané středověké akčňárny. Tento film bych si možná více užil, kdyby byl celý bez mluveného slova, protože to tam nebylo skoro potřeba. Film který mi v mnohém tak připomínal Van Helsinga, ale přitom byl tak jiný. Hlavní postava Solomona jako by vypadla z oka Helsingovi(tito dva herci jsou si neuvěřitelně podobní a nejenom v konfrontaci těchto dvou snímků). Já být kostymérem filmu tak má jisto jistě Solomon jiný klobou, ale ne, že by mu neslušel, seknul mu parádně, ovšem byl až moc velkou kopii Helsinga a to mu možná uškodilo. Pokud bych měl ovšem porovnat tyto dva zmíněné filmy tak u mě má mírně navrch Solomon Kane, byl pro mě mě mnohem více originálnější než Van Helsing. O obsahu již nic více nebudu prozrazovat a film mohu vřele doporučit. Hodnocení 3,5* a 70%.

Stáhni mě do pekla (2009)

Tento "horor" jsem viděl už před nějakou dobou(2009) v kině. Předcházely jej skvělé komentáře, kritiky, všichni mi jej doporučovali a musím říct byl jsem zklamán. Nemám rád horory,které se pouze tváří být horory. Tohle byla duchařeká komedie,kterou bych přirovnal ke The Ghostbusters. Sem tam nějaká lekačka,ale převážně pouze smích a humor...když se chci bát, nepotřebuji se k tomu smát! Nakonec jsem si jej za další rok koupil za 50kč v DVD edici,což není moc povzbudivé. Pokud je v pekle taková sranda, tak se tam moc těším!:-D Hodnocení 60%

Dead Set (2008) (seriál)

Zombii minisérie a jednohubka na jeden volný večer s mnoha chybami, ze které se dalo vyždímat mnohem více. Docela nesympatičtí herci, sprintující mrtvoly, občas zábavné hlášky, jeden originální nápad s natáčením Big Brothera a hektolitry krve. Tohle není klasický zombie horor a proto ho takto nebudu ani hodnotit. Celkově mě to zklamalo. Hodnocení 2* a 30%.

Monstrum (2008)

20minut nudné seznamování se s účastníky oslavy, z nichž většina stejně po několika sekundách nastálého zmatku umírá. Vše je navíc točeno velmi špatně imitovanou "Blairwitchovskou kamerou". Ve 35minutě začnou po něčím zničeném Mannhatanu jezdit hummery a tanky. 4 metrosexuální hlavní postavy, začnou být pěkně špinaví a mají neuvěřitelný strach( ten jediný jsem jim věřil - strach z neznámé zkázy). I přes to všechno se ovšem rozhodnou jít do nejvíce postižené zóny aby zachránili milovanou ženu jednoho z nich. V minimálně pozměněné sestavě se po hodině ocitají ve vrtulníku. Po hodině a 15minutách zbylí dva umírají pod mostem v Central Parku protože vláda se rozhodne obětovat tuto část města. Zazvonil zvonec a je konec! Příčina všech těchto filmových nesnází je gigantický "hmyz", který je v celém filmu k vidění jen velmi zřídka. Neuvěřitelně nelogicky natočené! Člověk v takové situaci by určitě nenatáčel - pokud by nebyl od nějaké TV stanice! Vzpamatujte se! Fuj!! Styďte se za tak vysoké hodnocení. 1* za krásnou Odette. 15%.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Ač nejsem fanoušek české kinematografie tak tato pohádka se mi líbila. Myslím si, že měla většinu toho co taková pohádka mít má. Je pravda, že na pohádkové téma již nejde vymyslet nic extra originálního, takže mě ani nepřekvapilo, že se zde nabízely některé podobnosti z pohádek jiných. A navíc je třeba občas jen tak vypnout, zapomenout na strasti dnešního světa. Hodnocení : 60%

Nestyda (2008)

Oskara plně chápu i když jsem ještě ani zdaleka nedospěl do jeho let. Trošku se "obávám" abych takhle taky nedopadl a když se občas mrknu vedle sebe toho trošku bojím. Myslím si, že hodně mužů končí v takovéhle "pasti vlastního života" a je jen na jednotlivci jak se s tím vypořádá a Macháček to podle mě zvládl se vztyčenou hlavou. Vtipné scény, určitě i trocha toho mužského vzrušení, příjemné herecké výkony a dohromady to dává 3* a 60%.

Okřídlené bytosti (2008)

Říkal jsem si, bude to určitě zajímavý film a on to zajímavý film byl, ale byl pro mě zajímavý a dalo by se říci výjimečný tím, že v něm bylo vše tak nesrozumitelně podáváno, že jsem se v něm ztrácel. Kdoví možná jsem film špatně pochopil, ale podruhé se na něj již určitě nechci podívat. 1* za zajímavé herecké obsazení, 1* za pokus o dloubání se v lidské mysli, které ovšem podle mě bylo nedokonalé a dalo se podat naprosto jinak. Hodnocení 2* a 40%.