valasek.m

Martin Valášek

okres Zlín

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 19.4.2019  00:09

Neskutečně nádherný film, úžasný lidský příběh o malém chlapci a jeho nejlepším kamarádovi - pelikánovi. Příběh jednoho úžasného přátelství a velmi silného pouta mezi člověkem a zvířetem. Úžasné herecké výkony začínajících a neznámých herců, totálně přirozené a úžasná hudba podtrhující tento dojemný příběh.

• 17.4.2019  14:23
    Důkaz muže (2018)

Moc příjemný filmek, typický pro festivaly, neznámí herci, kteří možná hrajou lépe než všichni hollywodší, příjemné téma, ano bylo tu již několikrát, ale opakování je matka moudrosti, proto i ti, co nemají velké sebevědomí měli říct, já na to mám a já to dokážu, tak jako Bobby.

• 16.4.2019  23:40

Úžasný filmek o hledání sama sebe, to že je Josh Wiggins pak herec s velkým H už víme, tady to opět jen potvrzuje. Je mi ctí, že jsem s ním mohl mluvit a vyfotografovat, doufám, že o něm ještě hodně uslyšíme. Mám filmy tohoto typu prostě rád, takže možná jej trochu nadhodnocuji, ale zkrátka mi to prostě sedlo.

• 8.4.2019  22:06
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Musím říct, že až na poslední díl se mi to opravdu moc líbilo, ale tím posledním dílem to trochu celé poslali do kytek, jako vážně až takové nadpřirozeno? Ano jsou to herci = trochu magoři, ale až tak moc? No nevím teda, jinak předchozí díly byly opravdu fajn, jelikož mám Trojana moc rád tak toho jsem si opravdu užíval, takže bez posledního dílu to mohla být opravdu pecka.

• 25.2.2019  05:26
    Oscar 2019 (TV pořad) (2019)

No musím říct, že mě potěšil nejlepší film, ale nevím, absence moderátora byla prostě zvláštní, také to, že již český přenos netlumočil František Fuka, na kterého jsme si u Oscarů prostě zvykli. Ale celý večer byl bez nějakého svěžího nápadu, žádné překvapení, prostě nic jen předávání a hudební vystoupení. Shallow naprosto zasloužený Oscar za nejlepší píseň, Rami též naprosto zasloužený, troufám si říct, jeden z jeho životních výkonů, Mahershala Ali též výborný v Zelené knize, takže co se týče filmů a vítězů z této strany spokojenost, ale prosím Akademie na příští rok moderátora a Česká televize vraťte nám Františka Fuku, Sašu Michailidise a Toma Baldýnského, děkujeme.

• 12.2.2019  18:19

Nemůžu říct, že to bylo úplně špatné, ale prostě tomu něco chybělo, chvílemi byl film velice uloudaný, chtělo by to možná více rozvitou zápletku a méně tzv. uměleckých scén.

• 10.2.2019  01:53

Film byl bohužel trochu zbytečně dlouhý, hodinka dvacet by byla ideál, takže kdyby se to pořádně prostříhalo, mohlo to být super. Lucas Hedges nám opět dokázal, že je to už pan herec s velkým H, zahrál to bravůrně a já si myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Co ještě musím pochválit je nádherná titulní píseň Revelation od Troye Sivana.

• 7.2.2019  01:47

Naprostá pecka, je to další film o rasismu, ale tohle téma je tu zpracováno velice dobře, nikam to člověka netlačí. Bravurní scénář i dialogy, nic nechybělo ani nepřebývalo, úžasné postavy a hlavně skvěle vybrané obsazení dvou hlavních protagonistů, Viggo Mortensen si svou nominaci na Oscara 100procentně zasloužil, neuvěřitelný výkon a v tom mu sekundoval též skvostný Mahershala Ali. Prozatím jedna z TOP letošních oscarovek.

• 29.10.2018  18:09
    Stážista (2015)

Nádhera, je vidět, že je pod filmem podepsaná naše úžasná Nancy Meyers. Dále Oscarová dvojce De Niro a Hathaway, to prostě nemohlo dopadnout špatně. Skvělý scénář, perfektní herecké výkony a hlavně je to další takový feel-good movie, u kterého můžete vypnout a nechat se unášet parádním filmovým zážitkem.

• 12.7.2018  02:46

Za mě nejlepší film letošního 58. ZLÍN FILM FESTIVALu. Tento film celou dobu tak lehounce plynul, že jste ani nepostřehli, že sedíte v kině a prostě jste jen zírali na plátno, co tam se všechno děje. Nádherný lidský příběh, který mě osobně velice chytil za srdce. Tento zážitek umocnilo, že jsem se před filmem vyfotografoval a popovídal si s Artem Parknsonem, se kterým následně pokračovala debata i po filmu a Art nám prozradil i nějaké zajímavosti z natáčení.

• 12.7.2018  02:37
    Já, Simon (2018)

Naprostá pecka. Mladý představitel Simona Nick Robinson se z touto rolí vypořádal naprosto bravurně. Věřil jsem mu každý pohyb. Ale co je na tomto filmu je asi nejlepší je, jaká je to pohodovka, žádné přehnané drama, prostě si to tak krásně plynulo až k onomu romantickému závěru.

• 5.3.2018  05:58
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Tak jo, další ročník za námi. Letos to bylo s nominovanými filmy opravdu bledé, opravdu nevím, co všichni na Tváři vody viděli. Za mě tam byly o dost lepší kousky. Třeba takový Wonder, který získal nominaci pouze za masky, nechápu milá akademie. Dále jsou tu Tři billboardy kousek za Ebbingem, také naprosto nedoceněný film, aspoň že ta Frances McDormand oscara dostala, tak si ho zasloužila plným právem. Dále tu máme třeba Coco, kde obě nominace (píseň a nejlepší animáč) a následné obě vítězství byly zcela zasloužené. A tolik nominací pro Get Out no... Ale jinak to šlo, večer pěkně plynule odbíhal a ani jsme se nedočkali žádného velkého trapasu, jako loni. Líbilo se mi, že jsme nahlédli trošku do oscarové historie. Bohužel Jimmy Kimmel nebyl dobrý už loni, tak nechápu co tam dělal i letos. Ještě, že mu dali tak málo prostoru. Tak zase za rok.

• 1.3.2018  21:29
    Mudbound (2017)

Nebylo to úplně tak strašné, ale s tou stopáží to Dee Rees trošku přepísknul. Taková hodina dvacet a bylo by to o tisíc procent lepší. Příběh vcelku ok, rasistických filmů tu bylo ale již mnooho, takže se žádné překvapení nekonalo. Mary J. Blige si ale svou nominaci na 100 procent zaslouží. Na vítězství si ale myslím, že to stačit nebude, no necháme se překvapit.

• 21.2.2018  00:07

Dávám, dvě hvězdičky za herecké výkony obou hlavních představitelů, po obsahové stránce to byla ovšem katastrofa, v tom filmu se nestalo vůbec nic.

• 7.1.2018  17:26
    Lady Bird (2017)

Velmi zvláštní film, po herecké stránce úchvatný, bohužel po té dějové celkem nic moc. Jo a můžete mi vysvětlit proč je zde v žánru napsané komedie? Jako komedie mi to teda nepřišlo vůbec, spíš takové romantické drama s komediálními prvky. Opravdu musím vyzdvihnout herecký výkon Saoirse Ronan, která se rode Lady zhostila bravurně. Je to velmi talentovaná, mladá herečka.

• 7.1.2018  14:41

Nečekal jsem to, ale naprosto mi tento film vyrazil dech. Frances McDormand v roli Mildered naprosto exceluje, věřím tomu, že pro ni muselo být velmi těžké se vžít do tak náročné postavy. Musím taktéž pochválit scénář, protože dialogy Mildered, její peprný jazyk a jak vše říká všem na rovinu je naprosto dokonalé. Za mě opravdu jedno velké překvapení a naprostá spokojenost.

• 3.1.2018  01:12

Za mě obrovské zklamání, očekával jsem hoodně moc, když jsem zde viděl takové vysoké hodnocení, ale bohužel jsem nedostal nic jiného než další průměrný LGBT film. Kde je nějaký nápad a originalita, nějaký moment překvapení? Oproti loňskému Moonlightu zabývající se stejnou tématikou obrovský skok k horšímu.

• 3.1.2018  01:03
    Já, Tonya (2017)

Nikdy mě sport nezajímal a vůbec jsem neměl tušení kdo nějaká Tonya Hardingová je, ale životopisné filmy se mi vždycky líbily, a tak jsem si řekl, že dám Tonye šanci. A dobře že jsem dal, protože mě to úplně odrovnalo. Je naprosto neuvěřitelné, čím si ta holka musela projít, i když si za většinu těch věcí mohla vlastně sama. Na konci mi jí i bylo líto, jak se k ní všichni zachovali. A musím vyzdvihnout také herecký výkon Tonyi v podání Margot Robbie, bravo Maggie, předvedla jsi herecký koncert.

• 6.7.2017  01:26

Spider-Man mě velice mile překvapil. Ačkoliv nejsem moc fanda komiksových filmů, tohoto malého pavoučího mužíčka jsem měl vždycky rád. Viděl jsem celou původní trilogii a musím říci, že tohle se mi líbilo o moc víc. Asi nejvíc za to může právě Tom Holland, který byl opět naprosto neuvěřitelný, ten kluk má herectví v krvi a já myslím, že o něm ještě jednou hodně uslyšíme.

• 13.6.2017  12:09

Dostalo mě to, ano, jak již bylo řečeno, filmů s podobnou tématikou tu bylo již mraky, ale přiznejme si, koho z nás příběh dvou bratrů Mauricie a Josepha nedojal? Úžasně ukázaná bratrská láska, podkreslena naprosto neuvěřitelnými hereckými výkony našich dvou hlavních představitelů, kteří by si za tyto role zasloužili Oscara.

• 17.4.2017  15:47
    Mlha v srpnu (2016)

Silné téma, podané dětskými herci. Úžasné.

• 28.2.2017  09:29

Zrození hrdiny je naprosto skvělý film. Herecký výkon Andrew Garfield byl bravůrní. Bohužel v oskarovém klání měl obrovkou konkurenci v podobě Casyho Affleca, opravdu škoda, že nemohou oscara dostat oba dva. Desmodův příběh je naprosto výborný, smutný a zároveň krásný, takže jsem si tento film opravud užil. Zažil jsem pocity šťestní i smutku. Takže rozhodně všem doporučuji.

• 27.2.2017  06:30
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Tak ten konec byl opravdu mazec. To asi už Oscarům nikdo nevezme. Moderátor letos... No já nevím, nebyl příliš záživný, připadá mi, že dostávají stále méně prostoru. Emma si svého Oscara zasloužila plným právem, stejně tak Case Afflec. Takže za mě celkem spokojenost, už se těším na příští rok.

• 26.2.2017  21:57
    Příchozí (2016)

Ano jsem ignorant a bůh ví co ještě, ale tohle byla taková nuda, že u tak dobře hodnoceného filmu jsem se snad ještě nenudil, asi jsem to nepochopil. Ale opravdu mi to připadalo, jak necelé dvě hodiny úplně o ničem. Pochopil jsem, že se příchozí snaží říct, že neumíme mezi sebou komunikovat atd., ale mě celý film bohužel nechal úplně chladným.

• 26.2.2017  14:02

Skvělý film, ale bohužel mě nezasáhl tak, jak jsem očekával. Bohužel to na mě bylo chvílemi až moc umělecké. Dlouhé záběry na nic. Ale musím pochválit herecký výkon Casey Afflecka, jehož herecký výkon byl naprosto dech-beroucí. Stejně tak našeho mladého Lucase Hedgese, kterému si myslím, že tento film otevřel bránu do filmového světa. Opravu vynikající herecký výkon.

• 19.2.2017  10:19
    Zakladatel (2016)

Původně jsem očekával,že to bude film o zrodu McDonaldu a ne jen o jednom velice vychytralém a zlém obchodníkovi. Ale i tak musím říct, že mě to celkem bavilo. Michael Keaton je dobrý herec to už nám několikrát i ukázal. Takže celkem spokojenost.

• 19.1.2017  20:49
    La La Land (2016)

Nádhera, opravdu filmová magie, která mě pohltila od začátku do konce. Neuvěřitelné herecké výkony všech zúčastněných. Hlavně naší úřední dvojce Emmy Stone a Rayna Goslinga, jak to mezi těma dvěma jiskřilo, to je až k neuvěření. Osobně jazz vůbec nemusím ale tady jsem to byl ochoten překousnout, protože už dlouho jsme tu neměli takový dobrý muzikál.

• 11.12.2016  23:41

Nádherná krátká Dysneiovka.

• 11.12.2016  23:29

Prvnímu dílu se to nevyrovná, ale i tak se rozhodně jedná o kvalitní filmové dílo. Prostě tomu nejvíc ublížila strašně jednoduchá, řekl bych až o ničem, zápletka. Ale zase zpracování prostě nádherné. Je vidět, že Češi pohádky prostě umí. A řekl bych, že v pohádkách a komediích nás nikdo nepřekoná. Pan Trojan a Dvořák jsou herci s velkým H, tady se není o čem bavit. Takže já jsem s pokračováním, už si dovolím říci klasické pohádky, velice spokojen.

• 11.12.2016  23:21

Zase po dlouhé době skvělý český film. Výborný humor, skvělé herecká dvojce a celkově obsazení výborné. Petra Hřebíčková je opravní paní herečka s velkým H. Celkově herecké výkony všech byly skvělé. Dále musím pochválit scénář, protože bez výborně napsaného scénáře, by takový výborný film nevznikl.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9