Anděl Páně 2 (2016)

Prvnímu dílu se to nevyrovná, ale i tak se rozhodně jedná o kvalitní filmové dílo. Prostě tomu nejvíc ublížila strašně jednoduchá, řekl bych až o ničem, zápletka. Ale zase zpracování prostě nádherné. Je vidět, že Češi pohádky prostě umí. A řekl bych, že v pohádkách a komediích nás nikdo nepřekoná. Pan Trojan a Dvořák jsou herci s velkým H, tady se není o čem bavit. Takže já jsem s pokračováním, už si dovolím říci klasické pohádky, velice spokojen.

Bezva ženská na krku (2016)

Zase po dlouhé době skvělý český film. Výborný humor, skvělé herecká dvojce a celkově obsazení výborné. Petra Hřebíčková je opravní paní herečka s velkým H. Celkově herecké výkony všech byly skvělé. Dále musím pochválit scénář, protože bez výborně napsaného scénáře, by takový výborný film nevznikl.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Opravdu výborná podívaná, herecký výkon Andrew Garfielda byl bravurní. Bohužel v oskarovém klání měl obrovskou konkurenci v podobě Casyho Affleca, opravdu škoda, že nemohou Oscara dostat oba dva. Desmodův příběh je naprosto neskutečný, dojemný a zároveň krásný, takže jsem si tento film opravdu užil. Takže rozhodně všem doporučuji.

La La Land (2016)

Nádhera, opravdu filmová magie, která mě pohltila od začátku do konce. Neuvěřitelné herecké výkony všech zúčastněných. Hlavně naší úřední dvojce Emmy Stone a Rayna Goslinga, jak to mezi těma dvěma jiskřilo, to je až k neuvěření. Osobně jazz vůbec nemusím ale tady jsem to byl ochoten překousnout, protože už dlouho jsme tu neměli takový dobrý muzikál.

Místo u moře (2016)

Skvělý film, ale bohužel mě nezasáhl tak, jak jsem očekával. Bohužel to na mě bylo chvílemi až moc umělecké. Dlouhé záběry na nic. Ale musím pochválit herecký výkon Casey Afflecka, jehož herecký výkon byl naprosto dech-beroucí. Stejně tak našeho mladého Lucase Hedgese, kterému si myslím, že tento film otevřel bránu do filmového světa. Opravu vynikající herecký výkon.

Mlha v srpnu (2016)

Silné téma, podané dětskými herci. Úžasné.

Než jsem tě poznala (2016)

Prostě nádhera... Nádherný lidský film... A ten soundtrack... No prostě luxus. Dále naši dva Emilia a Sam byli prostě báječní. Takže za mě naprostá spokojenost a 5*.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Za mě velice silný kandidát na oscara za nejlepší animovaný film. A nejen za přenádhernou animaci, skvělý a hlavně originální příběh, ale i za naprosto famózní soundtrack, hlavně za ústřední píseň How Far I'll Go, kterou budu poslouchat ještě dlouho, stejně jako zbytek soundtracku. Dále musím vyzdvihnout naprosto bravurně napsané postavy, a celkové scénář. Vaiana ve mě vyvolala strašně moc pocitů, v jednu chvíli jsem se smál, v jednu chvíli se mi chtělo tančit a jindy bych bulel jak želva. Zkrátka super.

Orel Eddie (2016)

Nádhera. Tento film ve vás vyvolá jakousi radost, že sedíte v kině a užíváte takový jednoduchý "good feel movie". Eddiho odhodlání vás prostě úplně pohltí. Je úžasné, jak si celou tu dobu věří, a ve vás to vyvolává pocit, abyste mu věřili taky. Naše ústřední dvojce Taron Egerton a Hugh Jackman je naprosto dokonalá. Hugh mě velice překvapil, že je ochotný si zahrát ii v něčem jiném, než v X-Menech a že umí zahrát i lidskou roli, překvapení a velmi příjemné. Všem doporučuju navštívit kino. Oddejte z filmu plní radosti a štěstí, jako já.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Nic moc večer teda, Chrisse nemusím, takže mi tam trochu vadil, ale říal jsem si, že si nenechám špatnou volbou moderátora zkazit večer. Leoův oscar byl jasný, šak si ho taky chlapec zasloužil. Překvapení se ale dostavilo za oscara za nejlepší film Spotlight, to jsem nečekal a byl jsem příjemě překvapen. Dále prostě nepochopím tolik nominací a tolik oscarů pro takovou pi*** jako je Mad Max. To mi hlava nebere. Letošní ročník byl takový zvláštní, málo vtipný oproti předchozím ale i co se těch filmů týče tak nic moc. No ale jsem rád, že jsme jej mohli poprvé díky České televizi sledovat žive i mi, co nemáme HBO a douofám, že to tak na chvíli zůstane.